HCL.HR

2D igre su imale dušu, a 3D ne..midi melodije su imale dušu, a mp3 ne

  • 14 Odgovora
  • 14231 Hitova
Koja je po vama najbolja 2D igra i midi melodija ?

Mogu ja dobiti obješnjenje po čemu su to imale dušu ?  :chair:

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Nostalgija valjda

Ne mogu da kažem da je najbolja, ali mi je omiljena Marsupilami

! No longer available

Naravno muzika iz Journey To Silius, prva sa klipa  :ave:

! No longer available

*

disc0

  • *****
  • 3274
Hm...o tome sto je imalo dusu ili ne bi se dalo raspravljat. Nostalgija je opaka stvar...
Naravno da ce nam najbolje biti nesto iz djetinjstva, nesto sto nam se urezalo u mozak kada smo jako malo iskusili, a upijali kao spuzve sve oko sebe.
Nekome je to prvi super mario, nekome je to COD: Modern Warfare, nekome Beatlesi, nekome Lady Gaga....

Zakljucak; danasnje igre su bolje nego ikada, samo nas malo nostalgija zeza, priznali mi to ili ne.

E sada kad smo to rijesili, da odg na pitanje.

Dakle, meni je jedna od naj 2D igara, Commander Keen: Secret of the Oracle (AKA Commander Keen 4 in Goodbye Galaxy) za DOS.



A muzika...a tu se bas nemogu odlucit, ali ajde neka bude iz One Must Fall, isto DOS igra:

! No longer available
« Zadnja izmjena: 12. Lipanj, 2016., 13:22 disc0 »
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

*

level

  • **
  • 224
  • Bitches be like...
Kao i sve drugo igre povezujemo s vremenom kada smo ih igrali, a to je bilo lijepo vrijeme gdje je problem bio što nisam smio sjedit za nintendom cijeli dan, već sam morao izaći i malo van. Sve je "ozbiljnije" krenlo s PS-om i Warcraft II.. e to su bila vremena..

*

skipp

  • **
  • 432
    • NuttyGamer
Još jedan faktor u svemu ovom je činjenica da ti je ko klincu to sve bilo novo i "wow". danas koju god igru upališ ti liči na bar 10-20 drugih naslova koje si već probao i jednostavno nema ničeg novog.

prva igra koju sam instalirao na svoj PC i ujedno igra koju bar jednom godišnje prođem je Broken Sword.  Fenomenalna priča, grafika koja dan danas izgleda preljepo i genijalno karakterizirani likovi.



Odmah nakon toga slijedi Monkey Island 3



i naravno originalni The longest journey, al to više nije čisti 2D



Uff broken sword i broken sword 2  :ave:


stotine sati ko klinac, uspomene :)
Lista odigranih:2015,2016,2017,2018,

Najbolja igrica giana sisters, a melodija iz rainbow warrior-a

*

hrv4tin4

  • Gost
Isto mislim da je to samo onaj wow efekt kada si klinac i sve ti je novo pa ti se poradi toga i nostalgije čini da su te igre bile bolje.


Često puta mi se znalo dogoditi da idem zaigrati neku staru igru i onda vidim da mi je u sjećanju ostala puno bolja grafika, puno bolja responzivnost i okretnost lika i itd.
I onda dođem u realnost i shvatim da sam igru sam sebi glorificirao i da je naspram današnjih igara - čisti promašaj.


Naravno postoje igre koje se vole još sa SNESa ili moje stare 386ice, ali danas su te igre samo smješne.
Istina volim zaigrati omiljene mi Final Fantasy igre i danas, ali svjedno reći da FF VII ili FF VIII ima više "duše" od skorašnjeg FF XV je u najmanju ruku smiješna ili nadolazećeg remakea FF VII.


*

c0bra123

  • ****
  • 1306
Isto mislim da je to samo onaj wow efekt kada si klinac i sve ti je novo pa ti se poradi toga i nostalgije čini da su te igre bile bolje.


Često puta mi se znalo dogoditi da idem zaigrati neku staru igru i onda vidim da mi je u sjećanju ostala puno bolja grafika, puno bolja responzivnost i okretnost lika i itd.
I onda dođem u realnost i shvatim da sam igru sam sebi glorificirao i da je naspram današnjih igara - čisti promašaj.

Slažem se. Ubio sam si filing za jednu igru a ostale nisam ni igrao kasnije. Neka ostanu takve kakve jesu u mome sjećanju da se ne razočaram.



I am a gamer. Not because I don't have a life - I choose to have many.

*

skipp

  • **
  • 432
    • NuttyGamer
E, zaboravio dodati... Ipak nije baš sve tako crno - tj, još uvik me s vremena na vrijeme brutalno oduševi nova igra s nečim skroz novim i drugačijim. Primjer je relativno novi Life is strange... avantura koja mi je definitivno u top 3 igre koje sam ikad odigrao. Ili recimo Divinity: Original Sin.

Samo eto - za razliku od prije 15-20 godina kad si mulac i apsolutno svaka igra je "wow", sad se taj isti feeling pojavi jednom u 10 godina

*

Pestilence

  • *
  • 51
  • Consuming Impulse
Koja je po vama najbolja 2D igra i midi melodija ?

Najbolja 2D igra - Super Mario Bros 3
Najbolji midi - Hmmmm.. Super Mario Bros theme?

Imat dušu =/= nostalgija (roze cvikeršajbe)

*

metalni

  • ****
  • 1762
  • Seoski mudrac
    • My Art Gallery
Eh, kako ovakva tema da prođe bez Metalnog dede i njegovih sjećanja na recimo 1987 kada se za 30 miliona mogao kupiti fantastičan, ali do vraga masan burek kod Franje... ili 3 žetona kod Zgonje u igraonici i onda sjeći vene kad te pogodi zalutali metak odmah ispred prve baze u Contri.
Guess what šta mi je bio prvi izbor. :D

Je, nostalgija je zaista čudna stvar... ili što bi rekao Aleks Rejmond, "posljednji put kad smo bili mladi."

Jasno, to je bilo jedno drugačije vrijeme- ni bolje ni lošije, samo drugačije. Neću sada ulaziti u dubiozne razgovore oko toga da li su igre iz tog vremena imale "dušu" ili šta već... ali 80/90-ih je svakako bilo veće iznenađenje vidjeti tako nešto nego sada.

No bez obzira na pikselastu grafiku i užasan zvuk, i dan danas volim zaigrati neke od omiljenih naslova iz toga vremena poput Super Mario Bros/Land, Top hunter, Contra, Double Dragon, Spin Master, Night Slashers, We are Back, Metal Slug, itd.
Ili kasnijih prvih 3D igara kao što su Tenchu, Ace Combat 2/3 i naravno Legacy of Kain: Soul Reaver.

Što se tiče muzike, u sjećanju su mi ostale dvije melodije, prva sa kraja Double Dragon-a, verzije za Game Boy, a druga sa početka Tenchu-a.

Donkey Kong Country 1, 2 i 3 još dan danas imaju bolji soundtrack od 90% današnjih igara, naročito platformera.

David Wise je kompozitorski genij i jedan od najjačih aduta koje je Rare imao :ave:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9