HCL.HR

Definicija NEXT-GENa

  • 16 Odgovora
  • 5374 Hitova
*

vilim

  • ****
  • 1389
Definicija NEXT-GENa
« : 30. Kolovoz, 2012., 23:28 »
Dragi kolege,

evo svako malo čitam najave za neke NEXT-GEN igre, next-gen sim, next-gen tam, pa mene sada interesira kako bi glasila definicija NEXT-GENa i po kojim kriterijima se određuje da li je neka igra NEXT-GEN? Je li to samo sirova procjena novinara kako bi naslovi na portalima bili bombastičniji, a igre dobile veću pažnju, ili stvarno postoje neke granice prema kojima se igra svrstava u NEXT-GEN?
"Women don't respect salad eaters."

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: Definicija NEXT-GENa
« Odgovori #1 : 30. Kolovoz, 2012., 23:34 »
Ukratko hardwareski skok. Ako se dobro sjećam NES je treća generacija, SNES je četvrta...

Odg: Definicija NEXT-GENa
« Odgovori #2 : 30. Kolovoz, 2012., 23:41 »
Next Gen je buzzword. Ignoriraj.

*

vilim

  • ****
  • 1389
Odg: Definicija NEXT-GENa
« Odgovori #3 : 31. Kolovoz, 2012., 09:39 »
i meni se čini da je samo izmišljotina. Za koliko je igra najavljivano da je next-gen, a ono kad su bile izdane pokazalo se da su po svim tehnikalijama lošije od ostalih prosječnih igara.

NEXT-GEN bi jedino upotrijebio za igre koje bi se, recimo, vrtile na novom direct x-u, imale novi engine za simulaciju fizike, svjetlosti itd, znači nešto što bi realnosti pridonosilo.
"Women don't respect salad eaters."

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Definicija NEXT-GENa
« Odgovori #4 : 31. Kolovoz, 2012., 10:27 »
a ono, po meni next-gen igre su igre koje će biti za novu generaciju konzola, s tim da je najnovija generacija (8. po redu) započinje sa izdavanjem Nintendo Wii U.

Odg: Definicija NEXT-GENa
« Odgovori #5 : 31. Kolovoz, 2012., 10:46 »
Zar bi ti stvarno zvao Wii U next-genom pored starijeg, a boljeg PS3-a?

...

Prijelaz iz 2D u 3D grafiku (primjer: FFVI - FFVII), je, nak, po mom misljenju, jedino sto se moglo nazvati nekim, spomena vrijednim skokom iz generacije u generaciju.

Sve ostalo su poliranja i tocenja jos vise i vise poligona.

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: Definicija NEXT-GENa
« Odgovori #6 : 31. Kolovoz, 2012., 10:55 »
a ono, po meni next-gen igre su igre koje će biti za novu generaciju konzola, s tim da je najnovija generacija (8. po redu) započinje sa izdavanjem Nintendo Wii U.

 :ave:
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Definicija NEXT-GENa
« Odgovori #7 : 31. Kolovoz, 2012., 11:07 »
Zar bi ti stvarno zvao Wii U next-genom pored starijeg, a boljeg PS3-a?

Nije stvar u tome kako to netko individualno naziva, Wii U jednostavno spada u novu, osmu generaciju konzola. Isto kao što je prvi Wii konzola sedme generacije iako je hardverski slabiji od PS3 i X360.

A tema... ne znam, nemaš tu što previše definirat... next-gen je čisto termin za novu generaciju konzola. U trenutnom stanju znači da se pod next-gen misli na osmu generaciju koja još nije izašla... kad se ona ustali, kad izađu sve tri nove konzole na tržište i provedu na njemu neko vrijeme - onda ćemo govoriti da je to current-gen. A nekakav next-gen će biti deveta generacija konzola. Uglavnom, glupav ali ponekad potreban termin koji se često previše nepotrebno analizira i "definira".  :hiha2:

*

Mzehn

  • ****
  • 1493
  • kakaroto
    • PCGN
Odg: Definicija NEXT-GENa
« Odgovori #8 : 31. Kolovoz, 2012., 11:15 »
Next gen mora značit revoluacionarni pomak u nečemu, hardwareu ili gameplayu nije bitno. Nešto novo, neviđeno. Ovo što se danas tako naziva nema veze s tim.

Ovo je danas najbliže tom pojmu.

 

Odg: Definicija NEXT-GENa
« Odgovori #9 : 31. Kolovoz, 2012., 22:48 »
UE4 me nije ni počemu impresionirao. :wildboy:

inb4 Ouya next gen spike. :hiha:

Odg: Definicija NEXT-GENa
« Odgovori #10 : 02. Rujan, 2012., 10:27 »
Next gen mora značit revoluacionarni pomak u nečemu, hardwareu ili gameplayu nije bitno. Nešto novo, neviđeno. Ovo što se danas tako naziva nema veze s tim.

Ovo je danas najbliže tom pojmu.

 

OK, složio bih se s time da "next-gen" mora biti revolucionarni pomak u nečemu. Međutim, što bi to u hardwareu ili engineima za renderiranje bila revolucija, a ne evolucija? Sve što gledamo je evolucija. Zato je "next-gen" totalno arbitraran "pojam" tj. "buzzword", kako netko reče. Marketinški pojam koji nema veze ni sa čime.

*

vilim

  • ****
  • 1389
Odg: Definicija NEXT-GENa
« Odgovori #11 : 02. Rujan, 2012., 11:31 »
Baš to što je netko napomenuo, pomak iz 2D u 3D se može nazvati next-gen, ali ovo sve je samo poliranje i peglanje svega. U zadnjih nekoliko godina nisam vidio nikakav poseban korak u razvoju igara, jedino što pamtim su moji davni vrtički i osnovnoškolski dani, znači raspon od 95.-98. kada su igre masovno kretale u 3D. Nisu igre tada uzalud nazivane DUKE NUKEM 3D, OVAJ 3D, ONAJ 3D... Danas se samo nazivaju NEŠTO HD, no taj HD u večini slučajeva ko da je samo marketinški trik.
"Women don't respect salad eaters."

Odg: Definicija NEXT-GENa
« Odgovori #12 : 02. Rujan, 2012., 12:44 »
Konzolaški HD je u preko 90% slučajeva fejk, isto kao što su i prve 3D igre bile u fejk 3D-u. :wildboy:

Odg: Definicija NEXT-GENa
« Odgovori #13 : 02. Rujan, 2012., 13:03 »
Opet nejasno - što to znači "HD"? Mislim, ok, redizajn Monkey islanda prvih - jasno je o čemu se radi, pa tko voli - nek izvoli. Ali recimo ovaj "Baldur's gate HD" što sad rade je npr. čista prevara. Već odavno postoje modovi za povećanje rezolucije. Ovaj BD HD radi samo to - povećava rezoluciju i dodaje bloom. Strahota. I to košta koliko ono? Besmislica. Baš me zanima kakav će biti novi sadržaj i koliko će ga biti. U svakom slučaju, tako nešto ne bi smjeli naplaćivati više od $2.

Odg: Definicija NEXT-GENa
« Odgovori #14 : 02. Rujan, 2012., 13:06 »
Kakve to veze ima s pojmom next gen?  :wildboy:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9