HCL.HR

Anketa

Preferiram

digitalne kopije
13 (25.5%)
boxed kopije
38 (74.5%)

Ukupno Glasova: 51

Digitalna distribucija vs. boxed kopije

  • 37 Odgovora
  • 9199 Hitova
*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Digitalna distribucija vs. boxed kopije
« : 05. Svibanj, 2012., 18:15 »


Nova generacija konzola je više manje iza ugla, a s tom novom generacijom mogli bi doći u kontakt sa nekakvim novim medijem na kojemu će dolaziti igre.

Otkako koristim GOG.com primjetio sam kako je cijeli koncept digitalne distribucije pristupačan i koliko potencijala ima. Meni osobno se sviđa mogućnost ponovnog downloada bilo koje kupljene igre, nadam se da GOG.com nije jedini servis koji ima tu mogućnost (nisam probao ni Steam ni Origin niti išta tog tipa osim GOG-a, pa ne znam). Osim toga, sadržaj koji se distribuira na ovaj način je često updatean sam po sebi, što je odlična stvar za stare igre koje se učestalo kolju sa novim operativnim sustavima, driverima i kojičim drugim.

Cijene su, koliko sam primjetio, također povoljnije ako se igra kupi putem digitalne distribucije, iako sam u par navrata naletio na primjer gdje je digitalna kopija koštala nemalo više od retail izdanja.

Ono što me najviše potaklo da otvorim temu su glasine da se igre za novu generaciju konzola neće moći posuđivati, odnosno, da će igra biti vezana za konzolu na neki način. Je li to naznaka potpunog prijelaza na digitalnu distribuciju, koja će biti vezana za account nekakvog online servisa?

Zanima me vaše mišljenje oko cijele ove priče, jeste li strastveni kolekcionari i jednostavno morate imati fizičku kopiju svega digitalnog što posjedujete ili ste više na stranu štednje na prostoru (sobnom) i imate povjerenja u digitalnu distribuciju?
« Zadnja izmjena: 05. Svibanj, 2012., 20:27 Dragster »


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Pajko

  • *****
  • 3090
  • REEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
Odg: Digitalna distribucija vs. boxed kopije
« Odgovori #1 : 05. Svibanj, 2012., 20:47 »
Fora je kod digitalne distribucije što ne moraš stavljat CD unutra (veoma iritantno inače). Minus jer moraš stalno imati vezu u internetom, pa je lejm malo,,,,
P.S. Napisano je velikim tiskanim slovima jer stvarno vičem. Najozbiljnije.

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Digitalna distribucija vs. boxed kopije
« Odgovori #2 : 05. Svibanj, 2012., 20:51 »
Meni je općenito čitav sustav potreban za pokretanje optičkog medija nepotreban  :wildboy:

Kako misliš ovo za stalnu vezu s internetom? Za što je potrebna?


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Digitalna distribucija vs. boxed kopije
« Odgovori #3 : 05. Svibanj, 2012., 21:03 »
Nije, trkelja.  ;)

*

Pajko

  • *****
  • 3090
  • REEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
Odg: Digitalna distribucija vs. boxed kopije
« Odgovori #4 : 05. Svibanj, 2012., 21:07 »
Kako jebemu, dva tjedna kad su renovirali stan probao sam pokrenuti prvi Portal kojeg imam na Steamu i nije radio jer nisam imao konekciju s internetom. :(
P.S. Napisano je velikim tiskanim slovima jer stvarno vičem. Najozbiljnije.

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: Digitalna distribucija vs. boxed kopije
« Odgovori #5 : 05. Svibanj, 2012., 21:08 »
Imaš offline mod.

*

Pajko

  • *****
  • 3090
  • REEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
Odg: Digitalna distribucija vs. boxed kopije
« Odgovori #6 : 05. Svibanj, 2012., 21:12 »
Glup sam :wildboy:
P.S. Napisano je velikim tiskanim slovima jer stvarno vičem. Najozbiljnije.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Digitalna distribucija vs. boxed kopije
« Odgovori #7 : 05. Svibanj, 2012., 21:13 »
 :mrs:

*

Mzehn

  • ****
  • 1493
  • kakaroto
    • PCGN
Odg: Digitalna distribucija vs. boxed kopije
« Odgovori #8 : 05. Svibanj, 2012., 21:40 »
Po meni je digitalna distribucija odlična stvar. Prvenstveno zato jer je gotovo uvijek jeftinije, i može se pristupit akauntu sa bilo kojeg računala, bilo gdje, automatski se patcha i updatea itd. Uzmimo Steam za primjer, koji svaki dan nudi daily deal sa popustom od 50-75%, čak i večim ponekad, imaju i midweek i weekend popuste, pa summer i holiday rasprodaje, kuponi, i nisu jedini sa tim sistemom. I ovo kaj Dragster kaže, izbrišeš igru, ponovno instlairaš za određeno vremena, sve je spremljeno, u ovom primjeru na steamov Cloud, samo nastaviš di si stao nema zezanja sa saved games foledrima, narihtavanjem settingsa.

Osobno mi je svejedno imao boxed igru ili digitalnnu kopiju, dovoljna mi je činjenica da posjedujem jedinstveni product code. Ima svojih draži kupit boxed igru, čitat onu knjižicu i imat to sve u rukama, ali davat npr 200 kuna više zbog par komada papira i cd-a, nema šanse. Neki dan sam kupio deus ex HR za pišljivih 56 kuna na gamersgateu, a ista stvar u boxed izdanju košta barem pet puta više.






*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Digitalna distribucija vs. boxed kopije
« Odgovori #9 : 05. Svibanj, 2012., 22:16 »
Da ne kažem da su me dvije igre Batman Arhkam Asylum i City došle 113,00 kn.  :hug

*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Odg: Digitalna distribucija vs. boxed kopije
« Odgovori #10 : 06. Svibanj, 2012., 13:28 »
Volim imat fizicku kopiju. Inace se osjecam ko da sam piratizirao, a jos i za to platio, nezz :wildboy:

Odg: Digitalna distribucija vs. boxed kopije
« Odgovori #11 : 06. Svibanj, 2012., 13:32 »
Volim imat fizicku kopiju. Inace se osjecam ko da sam piratizirao, a jos i za to platio, nezz :wildboy:

 :ave:

Inače još nikada nisam kupovao digitalno... Preferiram kupovinu i trampanje igara retail. Nego jedno mi nije jasno. Npr netko je kupio igru preko ps storea i sada ju proda meni. kako ja to mogu prebaciti na svoj acc bez da ostaje i na njegovom il da moram kreirati user vlasnika na svom ps-u?

Odg: Digitalna distribucija vs. boxed kopije
« Odgovori #12 : 06. Svibanj, 2012., 13:36 »
Digitalna distribucija je gej :) Nema nista bolje od odmotavanja kutije i stavljanja diska u pogon :) Jos pogotovo ona Colletors izdanja mmmm

Odg: Digitalna distribucija vs. boxed kopije
« Odgovori #13 : 06. Svibanj, 2012., 13:38 »
Digitalna distribucija je gej :) Nema nista bolje od odmotavanja kutije i stavljanja diska u pogon :) Jos pogotovo ona Colletors izdanja mmmm

Baš sam jučer o tome razmišljao, kolekcionarske igre su često duplo skuplje od klasičnog izdanja i sad, koliko je to ustvari ispaltivo. Kolika je tiraža rakvih igara i kakva im je cijena kasnije. Npr ako danas platim Diablo 3 cca 500 kn i ako je kolekcionarsko izadnje, očekujem da ih nema puno i da bi za 2 godine mogao vrijediti barem 700 kn... Ima li tko kakvih iskustava?

Odg: Digitalna distribucija vs. boxed kopije
« Odgovori #14 : 06. Svibanj, 2012., 13:45 »
Meni je puno bolja digitalna distribucija, dobio sam od bratica BF2 prije 2-3 godine, neposredno pola godine ili vise izasla je nova, Bad Company 2, nju sam kupio preko stranice g2play, do tada nisam niti znao za takav nacin kupovanja igara, prosao sam nevjerovatno jeftino, susjedi i prijatelji su kupovali preko mene svoje keyeve, tako da za svaki key dobio sam nekakve bodove, cim je izasao BF3 kupio sam i njega, i to bio je 170kn, ja sam ga kupio za 100kn samo zbog tih nekakvih bodova, tako da cu se uvijek radije zadrzati digitalne kupovine, super nacin :)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9