HCL.HR

Gamepad ili tastatura?

  • 20 Odgovora
  • 6636 Hitova
*

Pajko

  • *****
  • 3090
  • REEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
Gamepad ili tastatura?
« : 05. Siječanj, 2012., 11:39 »
Aono, bila je već tema, imao sam uvod o tome kako sam izvuko stari gejmpad i taq.
Uglavnom!, igrate li se s gamepadom ili standardnim duom miš+tastatura (tipkovnica, za one hardkor hrvatski tipove :hiha2:)?

Osobno preferiram miš+tastatura jer mi je nekako lakše igrati, a i nemam onaj pravi gamepad s gljivama, već neki Logitech jeftinjaka kupljen za 80 kn prije par godina. S tim gamepadom eventualno kojiput odigram 2k12 ili PES, ostalo je sve moj vjerni Logitech Wireless neki brojevi miš+tastatura.

Vi društvo?
P.S. Napisano je velikim tiskanim slovima jer stvarno vičem. Najozbiljnije.

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Gamepad ili tastatura?
« Odgovori #1 : 05. Siječanj, 2012., 11:49 »
Zar opet?  :wildboy:

Ja svoje igre kontroliram valovima iz mozga.  :hiha:

Ne znam. Gamepad za sve osim FPS-ova, RTS-ova i RPG-ova tipa Neverwinter Nights.  :kava:


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Mzehn

  • ****
  • 1493
  • kakaroto
    • PCGN
Odg: Gamepad ili tastatura?
« Odgovori #2 : 05. Siječanj, 2012., 11:49 »
Miš+tastatura naravno, mislim ovisi o navici ali ova kombinacija jednostavno daje veću slobodu svega i manje je ajmo reć nezgrapna npr. meni su FPS igre s gamepadom mučenje pogotovo neko fino ciljanje isl, al kažem ovisi o navici.

*

Chux

  • Global Moderator
  • ***
  • 622
  • živi bili pa umrli
    • Guru Gaming
Odg: Gamepad ili tastatura?
« Odgovori #3 : 05. Siječanj, 2012., 11:50 »
Uf, kako kad i ovisi koja igra. Iako većinu toga više preferiram na keybi igrat, gamepad znam potegnut češće jer šore svakakve igram u zadnje vrijeme. Mada opet nije pravilo jer recimo Ultimate Mortal Kombat 3 i dalje igram isključivo na tipkovnici :D Iznimka je bila Metal Gear Solid 2, zbog toga sam i kupio gamepad jer igrat drugačije mi nije imalo smisla. Tako da je kod mene  generalno pravilo da nema pravila  ;)

*

Pajko

  • *****
  • 3090
  • REEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
Odg: Gamepad ili tastatura?
« Odgovori #4 : 05. Siječanj, 2012., 11:52 »
Ja svoje igre kontroliram valovima iz mozga.  :hiha:

Bio sam negdje pročitao da su na nekom sveučilištu Ameri nekog studenta s nekakvim poteškoćama u mozgu stavili na testiranje tako što je igrao Space Invaderse pomoću uma. RULALO BI BOGOVE
P.S. Napisano je velikim tiskanim slovima jer stvarno vičem. Najozbiljnije.

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Gamepad ili tastatura?
« Odgovori #5 : 05. Siječanj, 2012., 11:53 »
ovisno o igri. odlučuje mi samo kontroliranje kamere. ako je nezahtjevno kao u assassinu ili batmanu, onda gamepad. ako je kamera ključna za gameplay kao u witcheru ili skyrimu onda tipkovnica&miš.

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Gamepad ili tastatura?
« Odgovori #6 : 05. Siječanj, 2012., 11:57 »
A i za trkaće igre i ganjanje dobrih vremena je obavezan gamepad i gljive zbog veće kontrole nad gasom i volanom, općenito.

Iako sam rulao Live for Speed i sa mišnim skretanjem.  :hiha:

Ja svoje igre kontroliram valovima iz mozga.  :hiha:

Bio sam negdje pročitao da su na nekom sveučilištu Ameri nekog studenta s nekakvim poteškoćama u mozgu stavili na testiranje tako što je igrao Space Invaderse pomoću uma. RULALO BI BOGOVE

Customizable Xbox 360 Controller Brings Gaming to...  :hiha:

Iako, čini mi se da je moždana kontrola idući korak. I za mobitele i takve stvari općenito, gdje drugdje se može ići, gdje? A i volio bih onako. Upalim TV predefiniranom naredbom "JEBI BOGA" u glavi  :wildboy:


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Shimmy

  • ***
  • 894
  • konjsko drvo
Odg: Gamepad ili tastatura?
« Odgovori #7 : 05. Siječanj, 2012., 11:57 »

Ne znam. Gamepad za sve osim FPS-ova, RTS-ova i RPG-ova tipa Neverwinter Nights.  :kava:

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Gamepad ili tastatura?
« Odgovori #8 : 05. Siječanj, 2012., 11:59 »
ovisno o igri. odlučuje mi samo kontroliranje kamere. ako je nezahtjevno kao u assassinu ili batmanu, onda gamepad. ako je kamera ključna za gameplay kao u witcheru ili skyrimu onda tipkovnica&miš.

nisi nikad igrao super mario galaxy kažeš  :hiha:


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

sajo

  • **
  • 417
Odg: Gamepad ili tastatura?
« Odgovori #9 : 05. Siječanj, 2012., 14:04 »
ovisi o igri i o tome dali igra podržava gamepad, mada neke igre jednostavno je skoro nemoguće igrati tastaturom (Fahrenheit), dok je neke nemoguće igrati gamepadom (npr. FPS),

mada uglavnom ovisi o raspoloženju, ako sam stvarno umoran i samo želim da se opustim i zavalim u fotelju onda je to gp, a ako sam odmoran i samo želim uništiti sve pred sobom, onda na stolicu i miš i tastaturu u ruke
if life suddenly just got a bit harder, you most likely just leveled up

*

Deyo22

  • **
  • 485
Odg: Gamepad ili tastatura?
« Odgovori #10 : 19. Siječanj, 2012., 15:56 »
Ma tipkovnica+miš za sve osim sportskih simulacija i vožnji naravno.

Odg: Gamepad ili tastatura?
« Odgovori #11 : 19. Veljača, 2012., 13:57 »
Ja se uvijek i na pc-ju igram preko gamepada,naravno ako igra podrzava gamepad.

*

WEAPONX

  • *****
  • 2209
  • Doom-driven
Odg: Gamepad ili tastatura?
« Odgovori #12 : 19. Veljača, 2012., 15:26 »
Probao sam jednom AC: Brotherhood igrat na gamepad, bio sam totalno izgubljen (tipke označene brojevima različitim nego u igri).
Vjerojatno bih se nakon nekoliko sati naviknuo, ali bio sam pri kraju pa mi se nije dalo gubit dodatno vrijeme na privikavanje.
Inaće sve igram na miš i tipkovnicu, čak i utrke (koje slabo igram u zadnje vrijeme). Gamepad pretežno koristim kod emulacije starih konzola.
Lijepo je biti važan, ali je važnije biti lijep.    PREĐENE IGRE | PLAYLISTA | IKONE

*

Figo

  • *
  • 57
Odg: Gamepad ili tastatura?
« Odgovori #13 : 20. Veljača, 2012., 19:56 »
definitivno gamepad, sve što igram na PCu odmah prištekam dualshock i prisložim kontrole na gamepad... neda mi se u krevetu gnjaviti sa tipkovnicom i mišem pred LCD-om.. totalno nepraktično.. a FPS-ove još od PS2 igram preko gamepada pa sam priviknuti..

Odg: Gamepad ili tastatura?
« Odgovori #14 : 21. Veljača, 2012., 14:25 »
Uglavnom s tipkovnicom igram,gamepad koristim također ali tipkovnicu preferiram

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9