HCL.HR

Gdje je najbolje pred-naručivati fizičke kopije igara?

  • 6 Odgovora
  • 2840 Hitova
*

IaMarmageddoN

  • **
  • 209
  • i7 Core 5820; 16 GB DDR4; SLi GTX 970 Gigabyte
Ekipa, htio bi si nabaviti nekoliko igara za PC. Kad kažem "nabaviti", mislim na pred-naručiti igre poput The Divisiona, NFS novoga, SW Battlefronta i ME A za početak.
Fora je ta da sam do sada većinom digitalne igre kupovao a fizičke kopije koji tjedan nakon izlaska no za ove igre sam siguran da ću ih kupiti pa zašto ih ne bih igrao prvi dan?
Moje pitanje je: Jeste li imali iskustva sa nekim servisima poput Amazona što se tiče kupnje na taj način? Zna li netko možda koliko se plaća slanje do RH?
Ja sam imao jedno zanimljivo sa igrom Elite Dangerous kad su mi par dana prije izlaska rekli da trenutno ne mogu dobiti fizičku kopiju igre (koja je ipak stigla nakon 2 mjeseca) nego da skinem u digitalnom obliku. Hvala unaprijed!

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Gdje je najbolje pred-naručivati fizičke kopije igara?
« Odgovori #1 : 19. Lipanj, 2015., 08:33 »
A gle, ako želiš baš igrati 1. dan po izlasku igre mislim da se nećeš usrećiti.
Za neke naslove bi to i moglo proći, ali ove koje si ti nabrojao će biti dosta tražene i vjerojatno će se opet dogoditi nekakav delay u dostavi...
Nije to sam u HR, ali računaj da smo mi zadnja rupa na sviralu...
U zadnje vrijeme velik broj ljudi kupuje (kao što si i sam rekao) digitalne verzije igara baš iz tog razloga, a posljedično i prodaja fizičkih izdanja za PC pomalo slabi...
Nisam nikada naručivao fizičke kopije izvana za PC tako da ti tu nisam od neke velike pomoći.
Za početak ti je možda najlakše kontaktirati naše prodavače fizičkih izdanja, oni ipak imaju najviše iskustva i mogu ti reći hoće li oni imati igru 1. dan po izlasku iste.

*

IaMarmageddoN

  • **
  • 209
  • i7 Core 5820; 16 GB DDR4; SLi GTX 970 Gigabyte
Odg: Gdje je najbolje pred-naručivati fizičke kopije igara?
« Odgovori #2 : 19. Lipanj, 2015., 11:02 »
A dobro, ako i nije day one, samo da nije digitalna kopija jer je račune sa takvim igrama nemkoguće prodati. Malo ću istražiti, hvala.

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Gdje je najbolje pred-naručivati fizičke kopije igara?
« Odgovori #3 : 19. Lipanj, 2015., 11:17 »
[Da, al nemoj zaboravit da se moraš regat za bil kakav online... prema tome opet je igra linkana za tvoj acc...
Za većinu igara koje si naveo bez obzira na fizički disk bit će potrebno povezati ju za njen DRM kako bi ju aktivirao i patchirao...

*

IaMarmageddoN

  • **
  • 209
  • i7 Core 5820; 16 GB DDR4; SLi GTX 970 Gigabyte
Odg: Gdje je najbolje pred-naručivati fizičke kopije igara?
« Odgovori #4 : 19. Lipanj, 2015., 11:24 »
[Da, al nemoj zaboravit da se moraš regat za bil kakav online... prema tome opet je igra linkana za tvoj acc...
Za većinu igara koje si naveo bez obzira na fizički disk bit će potrebno povezati ju za njen DRM kako bi ju aktivirao i patchirao...
Razmišljam i o tome da napravim za svaku igru poseban račun. Jer gledaj, meni je jedini problem sa digitalnim igrama kad ih netko kao ja ima mnogo na računu, ne možeš ih prodati. Da prodam svaku za 100 kuna, već je više nego ništa, ne? Ovako napraiš Origin, kupiš npr. NFS U2, za par mjeseci prodaš a isto tako i sa drugim igrama. Ne znam, možda je tako najbolje. Čak bolje nego kupovati fizičke kopije. Što kažeš? To mogu već danas pred-naručiti i miran sam, samo... Tko će zapamtiti sve te majlove, lozinke i to?! :P

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Gdje je najbolje pred-naručivati fizičke kopije igara?
« Odgovori #5 : 19. Lipanj, 2015., 11:33 »
A gle, ja igre kupujem za svoju kolekciju i ne razmišljam o nikakvoj prodaji, to je moje blago :mrgreen:
Koliko znam prodaja računa nije nešto legalno i nju ne podržava nitko od DRMa, a ako to često radiš postoji mogućnost da te i skuže, jer tvoj ISP ima samo par IP adresa koje vrti u krug...
Uz to ti prilikom kreiranja računa i sa svakim većim updateom prihvaćaš one uvijete (koje nitko ne čita) koji znače da je račun tvoj samo do neke granice i da ga nemožeš prodavati ili dijeliti dalje...
Postoji tu 1001 zavrzlama i mogućnost.

No kao što si rekao i sam nema smisla kupiti fizičko izdanje koje je i skuplje, a opet ti je vezano isključivo za tvoj acc....

Odg: Gdje je najbolje pred-naručivati fizičke kopije igara?
« Odgovori #6 : 21. Lipanj, 2015., 00:15 »
Ekipa, htio bi si nabaviti nekoliko igara za PC. Kad kažem "nabaviti", mislim na pred-naručiti igre poput The Divisiona, NFS novoga, SW Battlefronta i ME A za početak.
Fora je ta da sam do sada većinom digitalne igre kupovao a fizičke kopije koji tjedan nakon izlaska no za ove igre sam siguran da ću ih kupiti pa zašto ih ne bih igrao prvi dan?
Moje pitanje je: Jeste li imali iskustva sa nekim servisima poput Amazona što se tiče kupnje na taj način? Zna li netko možda koliko se plaća slanje do RH?
Ja sam imao jedno zanimljivo sa igrom Elite Dangerous kad su mi par dana prije izlaska rekli da trenutno ne mogu dobiti fizičku kopiju igre (koja je ipak stigla nakon 2 mjeseca) nego da skinem u digitalnom obliku. Hvala unaprijed!

Za Amazon nisam siguran, ali mislim da ne dostavljaju u države u kojima ne posluju.
Prije par dana netko je govorio da je kupio igru vani negdje i koliko sam tad vidio cijena nije bila loša i bila je besplatna dostava. Sad se ne mogu sjetit koja je stranica bila ali nadam se da će ti netko priložit tu ili barem sličnu stranicu.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9