HCL.HR

Grafika se mijenja

  • 18 Odgovora
  • 21625 Hitova
Grafika se mijenja
« : 14. Kolovoz, 2015., 14:27 »
Nezz za vas ali ja se sjecam prije 7-8 godina kad su igre tad izlazile da sam se cudio grafici kako prelijepo izgledaju nisam mogao vjerovati...a danas kad ponovno pogledam te igre na ps2 ili pc izgledaju mi ruzno  i ne vjerujem da sam tada imao ossjecaj kako je grafika dobra a sada je nista naspram novih igara...ko zna jel cu imat takav osjecaj za 5 godina i na ove sadasnje igre hoce li i one izgledat ruzno...

*

Terox

  • ***
  • 650
    • Planet Minecraft-TeroXCro
Odg: Grafika se mijenja
« Odgovori #1 : 14. Kolovoz, 2015., 14:40 »
Upravo tako evo to se najbolje vidi na GTA serijalu.Za 5 godina vjerojatno ćeš misliti da su ružne sadašnje igre ali ne toliko koliko sada misliš u odnosu na starije,zato jer za 5-10 možda 15 godina vjerojatno će grafika u igrama doseći stupanj koji je veoma blizu stvarnosti a onda će developeri početi pokušavati naći načine da se to pogoni sa boljim performansama i čak i na slabijim računalima i tako dalje i tako dalje.A i virtualna stvarnost i holografi će za 20 godina zamjeniti PC najvjerojatnije pa će onda igre biti ne samo ljepe kao u stvarnosti nego i realistične što se tiče FOV-a i osvjetljenja i takvih stvari.
Evo samo primjer onih hololensa (ja mislim da se tako zovu),i onaj prikaz Minecrafta na njima,eto tako će izgledati budućnost bar se ja nadam.

Odg: Grafika se mijenja
« Odgovori #2 : 09. Kolovoz, 2016., 13:58 »


 :mrgreen:

Realno, danas igre za Android bolje izgledaju nego što su izgledale za PS1. Ali u ono vrijeme to je bilo najviše što se tada nudilo i naravno da si se tada čudio grafici kako prelijepo izgleda. Sjeti se, recimo, nogometa na Supercom konzolama kako je izgledao. Pa takav nogomet iz tlocrta usporedi s ISS-om. Razlika dan i noć. Pa onda Contra, također sa Supercoma. Vrh tada, ali je veća baza ipak bio Duke Nukem 3D. Uglavnom, igrao si tada igre koje su bile top i nije bilo boljih.
« Zadnja izmjena: 09. Kolovoz, 2016., 14:01 Mojo Risin »
I'd consider myself a realist, alright? But in philosophical terms I'm what's called a pessimist.

*

seedorf

  • ****
  • 970
  • My mision is destroy love on planet Earth
Odg: Grafika se mijenja
« Odgovori #3 : 09. Kolovoz, 2016., 16:19 »
Najveca razlika se vidila dolaskom PS3 i sadera 3.0. Bas je ono bila drasticna razlika, danas kad poredimo PS3 I PS4 nije to bas veliki skok u odnosu prije nekoliko godina, i nisam imao onaj "wow" osjecaj kao nekad. Recimo Splinter Cell Double Agent jos uvijek izgleda odlicno po mom nekom misljenju.

*

general98

  • ***
  • 850
  • “Always trust computer games.”
Odg: Grafika se mijenja
« Odgovori #4 : 11. Kolovoz, 2016., 23:22 »
Sve je to stvar kako se navikneš gledati.
Baš sam sad neko vrijeme igrao puno na PS2 i PSP i igre su mi izgledale fenomenalno,
međutim sad kad sam se vratio na PC i odigram par novih naslova,upalim PSP idem zaigrat Need for Speed i izgleda mi totalno zaostalo i ružno.
Iste šokove doživim kad poželim igrati neku igru za kojom me uhvati nostalgija,u sjećinjima grafika odlična u realnosti katastofa.
Ali iskreno grafika me ne znači mnogo u igrama pa mi to niti ne smeta.
Skoro pa sve moje najdraže igre su 0 bodova po pitanju grafike.
"If you have everything under control,you're not moving fast enough!"

Odg: Grafika se mijenja
« Odgovori #5 : 13. Kolovoz, 2016., 07:39 »
Far Cry 1 u 2004 je za mene imao najveći "wow" faktor... Gledao sam vodu na ultra high settingsima 20 minuta :D

*

general98

  • ***
  • 850
  • “Always trust computer games.”
Odg: Grafika se mijenja
« Odgovori #6 : 13. Kolovoz, 2016., 15:15 »
Far Cry 1 u 2004 je za mene imao najveći "wow" faktor... Gledao sam vodu na ultra high settingsima 20 minuta :D

Ajme kad se sjetim,Far Cry je stvarno izgledao nenormalno za te godine.
"If you have everything under control,you're not moving fast enough!"

*

bartul_9

  • ******
  • 3854
  • Welcome to the matrix.
Odg: Grafika se mijenja
« Odgovori #7 : 13. Kolovoz, 2016., 15:49 »
Da, a 3 godine poslje Crysis jos nenormalnije.

*

general98

  • ***
  • 850
  • “Always trust computer games.”
Odg: Grafika se mijenja
« Odgovori #8 : 17. Kolovoz, 2016., 00:37 »
Crysis je stvarno bio ogroman skok,po meni je 2007/2008 bila kao neki preokret po pitanju grafike.
"If you have everything under control,you're not moving fast enough!"

Odg: Grafika se mijenja
« Odgovori #9 : 17. Kolovoz, 2016., 19:13 »
Ma meni se dugo nije dogodilo da sam vidio grafiku u nekoj igri i ostao ono paf.Sta ja znam Max Payne 3 mi izgleda jebeno,Bioshock infinite to su nekako zadnje igre da su me se grafikom dojmile.

*

general98

  • ***
  • 850
  • “Always trust computer games.”
Odg: Grafika se mijenja
« Odgovori #10 : 19. Kolovoz, 2016., 18:26 »
Mene je do sada najviše dojmio Far Cry Primal,savršenstvo.
"If you have everything under control,you're not moving fast enough!"

Odg: Grafika se mijenja
« Odgovori #11 : 19. Kolovoz, 2016., 18:31 »
Po mom mišljenju Minecraft je napravio najveće promene u grafici zajedno sa još nekoliko igara kao što su Terraria. Sada se ne cilja samo na super ušminkanu grafiku već su tu i igre sa grafikom koja namerno izgleda kao da je sa 8-bitnih konzola.
Steam nalog: http://steamcommunity.com/id/dfonbalkan

Nije bitno šta je bilo već kako je do toga došlo!

Odg: Grafika se mijenja
« Odgovori #12 : 19. Kolovoz, 2016., 18:53 »
Mene je od od ovih novijih igara Uncharted 4 najviše impresionirao.  :ave: :ave: :ave: :ave:

*

c0bra123

  • ****
  • 1306
Odg: Grafika se mijenja
« Odgovori #13 : 19. Kolovoz, 2016., 18:57 »
Najljepši skok je bio kad sam sa ps2 prešao na ps3 i prva igra bila Uncharted... Ne zaboravno iskustvo.  :ave:



I am a gamer. Not because I don't have a life - I choose to have many.

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: Grafika se mijenja
« Odgovori #14 : 25. Kolovoz, 2016., 09:25 »
Tako je i sa CGI filmovima, npr Final fantasy: The Spirit Within je bio totalno cudo za ono vrijeme, a danas bas i ne drzi vodu, a da ne pricamo o tome da je film teski proljev. Dok opet ima jedan Jurassic Park koji dan danas izgleda fantasticno...

PS1 generacija igara je IMHO najgore ostarila, em po grafici, em po igrivosti.
NES/SNES, SMS/MD to je sve ostarilo odlicno, ali ove prve 3D konzole su bas zali boze danas...
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9