HCL.HR

Gubitak interesa za gaming? (interesantan članak)

  • 36 Odgovora
  • 36900 Hitova
Gubitak interesa za gaming? (interesantan članak)
« : 18. Lipanj, 2016., 13:20 »
Pozdrav, evo još jedna tema na koju bi volio dobiti vaše mišljenje. Nešto sam googlao i tražio zašto su igre danas teže, i slučajno naišao na ovaj članak jednog čovjeka. Identična situacija se i meni dešava. Neki mu u komentarima daju dijagnoze depresije, no ja se ne bi složio. Što je po vama HCL-ovcima uzrok njegovog (i mog) gubitka interesa za gaming i takvog ponašanja? Molim vas da pročitate do kraja, jer je zaista zanimljiv fenomen.

http://kotaku.com/why-is-it-so-hard-to-keep-playing-video-games-1425234816

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Gubitak interesa za gaming? (interesantan članak)
« Odgovori #1 : 18. Lipanj, 2016., 16:00 »
Mislim da to nije isključivo stvar gaminga kao takvog, ljudi su jednostavno takva vrsta da im ništa neće držati interesovanje zauvijek, sve će prije ili kasnije izvoljit i onda tražiti neku drugu zanimaciju. Osim sexa, to valjda nikad ne može dosadit  :mrgreen:.

Odg: Gubitak interesa za gaming? (interesantan članak)
« Odgovori #2 : 18. Lipanj, 2016., 16:12 »
Kod mene najveći razlog gubitka interesa za igre, u mom slučaju su moja ta neka zrelost ili strast prema tim igrama u smislu da se meni neka današnja igra nikad neće toliko dopasti kao što je neka prije 5 godina, kad nisam mogao više dočekati da izađe. Drugi jako bitan razlog je čovjek što više stari po tom nekom pravilu ima i više obaveza, što znači sve manje slobodnog vremena(iako ovo ne mora da bude istina, ali jeste u većini slučajeva). Ja sam se već nedavno izjasnio da trenutno ono što želim odigrati je Red Dead Redemption Remastered i potencijalni nastavak, South Park novi i COD4 Remastered. Znači eo sve sam ti rekao sa ovim Remastered izdanjima. To su igre stare 5 i više godina i u to doba sam se osjećao nekako najslobodniji i najkomotniji ako me razumiješ šta pokušajem reći. Ja ću uvijek pratiti situaciju u gaming industriji jer će me uvijek zanimati šta se novo dešava, ali teško me danas koja igra može osvojiti kao što su prije nekoliko godina redovno to radile, to je ta poenta. Jednostavno čovjek iskusniji postane i zna šta da očekuje od nekog proizvoda u ovom slučaju igre, a tako je mislim u životu u globalu ne samo u vezi igara.

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Gubitak interesa za gaming? (interesantan članak)
« Odgovori #3 : 18. Lipanj, 2016., 16:32 »
Bilo je već nekoliko sličnih tema na istu tematiku zadnjih par godina, samo ih treba iskopati...


Uglavnom kod mene su to faze. Ponekada ne stignem sve odigrati koliko me stvari zanima, a nekada nemam uopće volje za ičim i dogodi se da sam sebe "silim" kako bi prešao ili odigrao igru.


Sad sam u fazi da ne igram puno, ali to ima veze s tim što čekam novu grafu. Kad stigne nova planiram odigrati i sve dosta starih igara pri full detaljima i filterima. Nove stvari mi daju poticaj da se ponovno bacim više u gaming.

*

metalni

  • ****
  • 1762
  • Seoski mudrac
    • My Art Gallery
Odg: Gubitak interesa za gaming? (interesantan članak)
« Odgovori #4 : 18. Lipanj, 2016., 17:41 »
Slično kao i kod mene... mada je rijetko da recimo prođe par dana bez neke igre, pa makar to bile i karte na Windozama.

S druge strane, često sam zatrpan sa hrpom drugih obaveza- pa jednostavno ne stignem da posvetim neko kvalitetnije vrijeme za igranje... Pogotovo što sam generalno veoma spor igrač. Čak i običan skirmish u COH-u mi se zna otegliti na 6-7 sati.
Da ne spominjem onih čuvenih 500+ sati u FC3/4, di sam mjesecima valjda samo bauljao po šumama i gorama, istraživao i isprobavao što god mi je palo na pamet.

Sve u svemu, nema tu nekih pravila... ako mi se igra, igram.
Ako ne, onda radim neš drugo i to je to.

*

Prayer

  • **
  • 183
  • 1.6180339887
Odg: Gubitak interesa za gaming? (interesantan članak)
« Odgovori #5 : 18. Lipanj, 2016., 19:21 »
Ja osobno smatram da igre nisu sto su nekad bile. Sve je isto, svaka igre je derivacija druge i rijetke su te koje stvarno valjaju sto je jako zalosno. Osobno sam ogroman fan retro gaminga. Igre su prije bile originalne i svaka je igra bila drugacija, svaka igra je imala nesto svoje i svaka igra je bila uzbudljiva. Sada jedino sto moze u biti iznenaditi je dobra prica ili art style, sve drugo je copy-paste.

*

general98

  • ***
  • 850
  • “Always trust computer games.”
Odg: Gubitak interesa za gaming? (interesantan članak)
« Odgovori #6 : 18. Lipanj, 2016., 22:09 »
Ja ponekad jako izgubim interes za gaming jer mi nove igre nisu zanimljive.
Sve se svelo na zaradu,a doživaljaj sa strane igrača po mom mišljenju opada.
Igre kao da se rade po nekakvoj šabloni,kopija do kopije,prije 10-ak godina svaka igra je bila nešto posebno,a danas su sve iste.
"If you have everything under control,you're not moving fast enough!"

*

trulex

  • **
  • 169
Odg: Gubitak interesa za gaming? (interesantan članak)
« Odgovori #7 : 19. Lipanj, 2016., 01:33 »
Kod mene je ovakva situacija. Ja sam izgubio volju za gledanjem filmova. Ma nema toga filma koji se meni svidi jer sve se svodi na jedan kalup. U zadnje vrijeme svi govore taj neki Django film, i pogledam ja i to al niđe veze mi i to.

A kod IGARA, ma nema te šanse da mi dojadi, uvijek ista stvar, igra koja mi se svidi zarazi me igram po cijeli dan oči krvave samo što krv ne propiša, zadnje je bilo Just Cause 3 omg boli glava al ja i dalje ko manijak derem. Sad ovaj miror eđ ma pređe ja to u dan dva. Ma volim igre i džaba eto, inače u životu sam propo, posla nema neću se žent itd...

*

iris94

  • ***
  • 644
Odg: Gubitak interesa za gaming? (interesantan članak)
« Odgovori #8 : 19. Lipanj, 2016., 01:40 »
Kod mene je ovakva situacija. Ja sam izgubio volju za gledanjem filmova. Ma nema toga filma koji se meni svidi jer sve se svodi na jedan kalup. U zadnje vrijeme svi govore taj neki Django film, i pogledam ja i to al niđe veze mi i to.

A kod IGARA, ma nema te šanse da mi dojadi, uvijek ista stvar, igra koja mi se svidi zarazi me igram po cijeli dan oči krvave samo što krv ne propiša, zadnje je bilo Just Cause 3 omg boli glava al ja i dalje ko manijak derem. Sad ovaj miror eđ ma pređe ja to u dan dva. Ma volim igre i džaba eto, inače u životu sam propo, posla nema neću se žent itd...

Ko je reko da si propo nek se propuca u glavu :)  Nemamo svi istu skalu uspjeha. Evo ja prvi ne želim djecu u životu. I takav sam već 5, 6 godina. Nemam interesovanja da odgajam ikoga. Hoću da se posvetim sebi. Ti uživaš u igrama i to je tvoj lični uspijeh. Samo opušteno :)

*

GazSnake

  • *
  • 25
  • Assassins Creed Forever
Odg: Gubitak interesa za gaming? (interesantan članak)
« Odgovori #9 : 19. Lipanj, 2016., 14:05 »
Rekao bih da to ovisi o covjeku.
Neki ljudi mozda jednostavno ne mogu dugo sjediti i igrati jednostavno moraju nesto raditi. Mislim da je on vise aktivniji od svojega brata pa je moguce da vise ne moze tako dugo igrati jednostavno mora nesto raditi a da ne ukljucuje da sjedi i igra.
Assassins Creed Forever

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Gubitak interesa za gaming? (interesantan članak)
« Odgovori #10 : 19. Lipanj, 2016., 14:46 »
U zadnje vrijeme osjećam sve veću grižnju savjesti... Pogotovo zbog igara koje "nikamo ne vode". Tipa Rocket League ili Fifa, uživam u tome, ali kad malo razmislim to mi je samo nešto čime ću protratiti vrijeme. I onda mislim da bi mi bilo korisnije da uzmem nešto pročitati ili da pogledam neki dokumentarac ili da odradim koju vježbu jer će mi leđa biti zahvalnija.

Također sam si rekao da "nema smisla" vraćati se sad na stare igre koje nisam nikad igrao, ili ponavljati stare koje sam prešao već x puta. Ali nekad me tako uhvati nostalgija pa se radije vratim starim stvarima nego da igram novije. Dovoljno je recimo da si pustim glazbu iz originalnog Fallouta i u sljedećih pola sata već sam na GOG-u i skidam igru.

*

bartul_9

  • ******
  • 3854
  • Welcome to the matrix.
Odg: Gubitak interesa za gaming? (interesantan članak)
« Odgovori #11 : 19. Lipanj, 2016., 14:53 »
Ja imam problem da mi je jako tesko nac igru koja me zadovolji i ispuni, da je bas odigram sa gustom.Ponuda je ogromna i stvarno mi je jako tesko nac nesto sta mi pase u ovom moru naslova.

Uvjek mi se dogodi da me iznenadi neki naslov kojem se uopce nisam veselio.

Odg: Gubitak interesa za gaming? (interesantan članak)
« Odgovori #12 : 19. Lipanj, 2016., 15:16 »
Ja imam neki čudan običaj da igru koju nabavim što brže pređem (ko muva bez glave) i odma ju mijenjam za drugu. Mortal Kombat X je jedina igra koju imam par mjeseci.

Odg: Gubitak interesa za gaming? (interesantan članak)
« Odgovori #13 : 19. Lipanj, 2016., 22:20 »
Polako gubim interes,neznam zasto al jednostavno neka dva mjeseca se nemogu natjerat nista igrat.Zadnje sto sam presao je Dark souls i totalna blokada,stoji mi Uncharted 4,Dark souls 3 al jednostavno nemam volje igrat,iako imam obaveza opet uhvatim nekih dva sata koja bi mogao malo upalit pleyku al radje bunarim po internetu il gledam tv.Polu sam zabrinut zbog toga...

*

general98

  • ***
  • 850
  • “Always trust computer games.”
Odg: Gubitak interesa za gaming? (interesantan članak)
« Odgovori #14 : 19. Lipanj, 2016., 22:30 »
Pa normalno je to ponekad izgubiti interes za gamingom.
I meni se dogodi da nekad tjednima upalim kompjuter i onda se vrtim po YouTube-u i forumima sat vremena i ugasim ga i tako dok me ne pukne želja da nešto odigram.Onda dođem u fazu kad se nakupujem raznih igara pa ih samo pripremim za igranje i stoje tako mjesec dana pa ih sve odigram u jednom tjednu.
Nekoć sam imao puno veći interes za igranjem i jedva sam čekao praznike kako bih samo igrao igre danima i noćima,a sad vrijeme koristim optimalno i opet mi ostane i viška za gaming.
"If you have everything under control,you're not moving fast enough!"

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9