HCL.HR

Igre s najboljom pričom

  • 50 Odgovora
  • 20114 Hitova
*

Hrv4tin4

  • Gost
Igre s najboljom pričom
« : 19. Veljača, 2014., 19:19 »
Ekipa, zanimaju me igre s vrhunskom, najboljom pričom.
Godina nije bitna, bitna mi je priča koja vas uvuče i ne pušta, gameplay je sporedan.

Neke od igara koje sam igrao/igram, a imale su mi bolju priču od drugih:

Mass Effect (trenutno igram 2. nastavak -znam da kasnim za drugima) solidna priča
Final Fantasy 7,8 i 10
Naruto bla bla 3 (čak sam počeo i seriju gledat, iako imam 25 godina, ženu i djete hahah)
Skyrim (više zbog velikog svijeta i raznolikih likova i njihovih karakteristika)
Deus Ex Human revolution
Assassins Creed no počeli su previše komplicirati i ići u širinu, što dalje to gore (meni osobno)
The walking dead S01 fakat zabavna avantura


Ima ih još, al se trenutno ne mogu sjetiti. Želim čuti Vas! Želim igrat neku dobru igru s dobrom pričom...
Mislim da će biti dobra Watch Dogs, pa se nadam i novijim igrama s dobrom pričom, jer u zadnje vrijeme im je bitna samo grafika... :(
Pa ako ima još takvih kao što sam ja, javite se ;)

Naravno ovo je moj osobni osvrt (bit će ih još), molim Vas ne pljujte po mom ili tuđem mišljenju, kao što ni ja neću pljuvati po Vašem.

Hvala

Odg: Igre s najboljom pričom
« Odgovori #1 : 19. Veljača, 2014., 21:13 »
Igre s dobrom pricom far cry 3 ,uncharted 2,3 , the last of us,killzone 3

*

Ramza

  • **
  • 390
Odg: Igre s najboljom pričom
« Odgovori #2 : 19. Veljača, 2014., 21:24 »
:\ Ne lol.

Nezz, prvo što mi pada na pamet su MGS 1,2,3 svaki za sebe i svi skupa.
Silent Hill 2 jer priča priču kroz IGRANJE uz običajen filmski narativ.
Final Fantasy Tactics možda ima i najbolju priču od svih, u smislu neke real-političke intrige nego li neke fantazije.
Xenogears isto od starijih RPGova
The Witcher za PC jako rula, možda čak i najviše od svih.

*

PhSxX!

  • ***
  • 871
  • You see
Odg: Igre s najboljom pričom
« Odgovori #3 : 19. Veljača, 2014., 21:26 »
Kao prvo, dobrodosao na forum, vidim da imas 7 postova ali su bili u potpunosti smisleni za razliku od dobrog dijela clanova koji se tek prijave.

Ne bih se slozio sa marasom jer far cry 3 ima DOBRU pricu na papiru, ali ne ispada kakvom se cini. Lik dodje na otok bez da je ikad pusku vidio i GLEDAJ GA KOLJE LJUDE NOZINAMA I TRPA IM GRANATE U USTA.

Dobre price naravno imaju RPG-evi ili neki AAA titlovi, tipa Bioshock: Infinitea koji mi je bio dosta jaw-dropping.
Osim njega, ne znam, Metal Gear ima dobru pricu, God of War je jako dobar nacin za upoznavanje mitologije uz predivne scene sakacenja, koliko god to morbidno zvucalo.
L.A. Noire je isto bio dobar sto se price tice, emotivan na kraju, Mafia 2 je odlicno poklopila atmosferu i pricu, osjecala se ta ranjivost, nakon svega obican si covjek. Saobracajka te mogla ubiti i to, u jednom dijelu igre zavrsis u zatvoru, partneri umiru ili izlaze iz tog posla, savrseno.

Na kraju jedan skriveni dragulj, moja all-time najdraza indie, a i opcenito igra; Hotline Miami. Brutalno ubijanje u 90.-ima. Prica je intrigantna i nedovrsena, sto ostavlja igracu da zamisli ono sto zeli. Ako ne preskacete textove, cijelo vrijeme se u igri pitate; tko je s druge strane linije? Iako je to sporedno upotpunjuje to hladnokrvno ubijanje u predivnom art stilu i naravno, glazbi.
If the brain were so simple we could understand it, we would be so simple we couldn't.

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Igre s najboljom pričom
« Odgovori #4 : 19. Veljača, 2014., 21:28 »
max payne 1,2 :hiha:

dragon age origins kul dosta

mafia 1


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

black_out

  • ******
  • 4118
  • #IgračVrata
Odg: Igre s najboljom pričom
« Odgovori #5 : 19. Veljača, 2014., 21:30 »
Planescape: Torment. :kava:
hardcore gamer | rapist | nerd | cis scum | misogynist |

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Igre s najboljom pričom
« Odgovori #6 : 19. Veljača, 2014., 21:31 »
to nitko više ne igra, PREĐI PREKO SEBE


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

black_out

  • ******
  • 4118
  • #IgračVrata
Odg: Igre s najboljom pričom
« Odgovori #7 : 19. Veljača, 2014., 21:34 »
Naravno, ali i dalje sam morao napisati. :hiha:
hardcore gamer | rapist | nerd | cis scum | misogynist |

*

PhSxX!

  • ***
  • 871
  • You see
Odg: Igre s najboljom pričom
« Odgovori #8 : 19. Veljača, 2014., 21:39 »
dragon age origins kul dosta
nije
If the brain were so simple we could understand it, we would be so simple we couldn't.

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Igre s najboljom pričom
« Odgovori #9 : 19. Veljača, 2014., 21:42 »
Slažem se s MGS prva 3 dijela, ali su ga isto zakomplicirali... A i nemam više ps3...
The last of us mi je dobra igra i priča, ali ne sviđa mi se kraj i osobno mi je gra radi takvog endinga upropaštena...

Max Payne je dobra priča, ali tmurna, a od tmurnih igara najjaču priču mi ima :
Alan Wake jedna od najbrutalnijih ikad!
Ni Dragon Age nije loš, ali samo Origins, žalim svaku lipu koju sam platio za Dragon Age 2... Nisam ga uspio progutat, nisam došao ni do pola :(

Još prijedloga ;) Igrao sam puno igara, kao što sam i u prvom postu naveo, al neprestano tražim još vrhunskih priča :ementaler:

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Igre s najboljom pričom
« Odgovori #10 : 19. Veljača, 2014., 21:43 »
nije

:wildboy:

bravo, evo ti odgovor:

je

ured: eda, to uvijek zaboravim, Call of Dutyevi rulaju također :hiha:
« Zadnja izmjena: 19. Veljača, 2014., 21:45 Dragster »


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

metalni

  • ****
  • 1762
  • Seoski mudrac
    • My Art Gallery
Odg: Igre s najboljom pričom
« Odgovori #11 : 19. Veljača, 2014., 21:53 »
Assassins Creed 1 i naravno, svi dijelovi sa Eziom.
Sa Connorom su stvari dobile neku drugu dimenziju koja mi nikako nije legla.
Onda recimo Crysis1/WH/2/3, koji generalno imaju dosta dobru priču, barem meni.
Far Cry 3 također.
Pa onda, HItman, Max Payne, Neki dijelovi COD/MW franšize, GTA:SA/4... da ne zaboravim obaveznu Mafiju 1.
I tako dalje... :solidus:
Opet, jedno je kakva je priča, a drugo na koji je način prezentirana.

:kava:

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Igre s najboljom pričom
« Odgovori #12 : 19. Veljača, 2014., 22:01 »
Slažem se, prezentacija priče je jako bitna, jednako kako i atmosfera...

Alan Wake mi je bio kao film, ali fakat dobar film...

Iskreno CoD baš i nisam igrao, jer moja predrasuda je (bez uvrede ikome) da takvi slični FPS-ovi nemaju dobru priču...
Pretpostavka o mogućoj priči u mojoj glavi je tipa odi tamo spasi vojnika Ryana ili odi i spriječi teroriste, ali smatram bez puno detalja...

Ako sam u krivu i ako jedini nisam igrao CoD i ne znam priču, slobodno me prosvjetlite i malo spojlajte igru, tko zna, možda i ja postanem fan!

*

black_out

  • ******
  • 4118
  • #IgračVrata
Odg: Igre s najboljom pričom
« Odgovori #13 : 19. Veljača, 2014., 22:04 »
Odlično je kako si izignorirao jedine savjete koji su vrijedni spomena. :hihi:
Mislim, dosta očekivano za nekoga sa tvojim nadimkom, ali ipak. :hiha:

hardcore gamer | rapist | nerd | cis scum | misogynist |

Odg: Igre s najboljom pričom
« Odgovori #14 : 19. Veljača, 2014., 22:04 »
Evo koje su meni: :ementaler:
Max Payne 1, Max Payne 2
Mafia, Mafia 2
Gta Vice City
Metro 2033, Last Light
L.A Noire mi je super bila makar nisam nikad završio igru :hiha2:
Call of Juarez Bound in Blood

To su neke koje su mi prve pale na pamet....

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9