HCL.HR

Igre za koje ste mislili da su idealne za vas, a zapravo nisu

  • 26 Odgovora
  • 43025 Hitova
*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Od igara obično očekujemo sve najbolje, a neke nas čak uspiju iznenaditi pa i nadmašiti naša očekivanja. No razočaranja su česta pojava u svijetu igara, bilo da se radi o neispunjenim obećanjima, lažima, padu kvalitete i slično. Mislim da smo već imali teme za takva razočaranja, ali evo jedne za nešto specifično:

Jeste li ikad bili uzbuđeni kad ste vidjeli najavu igre, nestrpljivo čekali njezin izlazak, a onda shvatili da to nije igra za vas? Igra nije nužno bila loša, ali vama se jednostavno nije dopao koncept jer ste se nadali nečemu totalno drugačijem. Drugi su uživali u igri, ali vama je sav interes za igrom otišao nakon što ste ju pokrenuli.



Ja sam takvu situaciju imao s hrpom naslova, od recentnijih pamtim Night in the Woods te The Flame in the Flood. Obje igre su mi se sviđale sve dok ih nisam zaigrao - onda sam ih zamrzio. Night in the Woods me jednostavno odbio svojom monotonijom (koja je ciljana i razumijem da to onda nije loš dizajn - ali jednostavno mi je neprivlačan); The Flame in the Flood mi se zgadio jer je zbog svog sustava randomizacije otprilike kao igranje igara na sreću - bez obzira koliko dobro igrao, mora ti se potrefiti da bi u igri uspio i nešto postigao.

Koji su vaši primjeri i koje su igre vas prevarile svojim najavama?

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Igre za koje ste mislili da su idealne za vas, a zapravo nisu
« Odgovori #1 : 24. Travanj, 2017., 14:20 »
Lako moguće da se meni to desi sa novim Preyom. Prvi put kada je bio najavljen izgledao mi je jako dobro. Onda je to palo u vodu. Totalna prerada igre sa prvim reveal trailerom mi se isto jako svidjela, no sve dalje što je bio promotivni materijal mi je bilo užas i odbojno. Vrlo vjerojatno će igra u svojem konceptu rulat nebesa, no ja mislim da se neću pronać u njoj niti usrećit.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Igre za koje ste mislili da su idealne za vas, a zapravo nisu
« Odgovori #2 : 25. Travanj, 2017., 15:14 »
Dobro kaje ekipa? Kaj vam trebamo počet bacat krafne u oči da sudjelujete u raspravi? :hihi:

*

c0bra123

  • ****
  • 1306
Odg: Igre za koje ste mislili da su idealne za vas, a zapravo nisu
« Odgovori #3 : 25. Travanj, 2017., 15:30 »
Iskreno nisam se razočarao nijednom. Do 2013 nisam imao internet i nisam baš nešto ni čitao na internetu dok sam visio u igraoni(dok nastava traje), ni gledao GAMEPLAY na yt.
Jedino sam čitao časopis "GAMEPLAY"(ironičan naziv), tu sam povukao, SKATE 3 i UFC 2009.(bar mislim) :ementaler:

Zadnja igra koju sam kupio za PS3 je GTA V, nije me razočarao.Prije toga Skate 3 dobra igra, zabavio se. Dan noć je igrao, onda UFC 2009, predobra.  Tako da, prc! Nećeš meni srce slomit glupa igro!



I am a gamer. Not because I don't have a life - I choose to have many.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Igre za koje ste mislili da su idealne za vas, a zapravo nisu
« Odgovori #4 : 25. Travanj, 2017., 15:54 »
Jesi ti pročitao naslov teme?

*

c0bra123

  • ****
  • 1306
Odg: Igre za koje ste mislili da su idealne za vas, a zapravo nisu
« Odgovori #5 : 25. Travanj, 2017., 16:04 »
Ne volim krafne pa zato sam sudjelovao u raspravi. Uglavnom još nisam naletio dosad na igru " za koje sam mislio da su idealne za mene, a zapravo nisu" i malo više sam napisao, jer je glupo da napišem samo "nisam". Žišku?



I am a gamer. Not because I don't have a life - I choose to have many.

Odg: Igre za koje ste mislili da su idealne za vas, a zapravo nisu
« Odgovori #6 : 25. Travanj, 2017., 16:25 »
Bilo ih je dosta, ali evo 2 posljednje:

Wolfenstein: The New Order - Može se reći da sam imao velika očekivanja i igra je na kraju bila sasvim ok. Ima zabavnih trenutaka, dugotrajnost i dobar gameplay, ali može se reći da sam u globalu što se priče tiče definitivno očekivao nešto više i bolje. Kraj mi je također bio bezveze.

Max Payne 3 - Jedinica i dvica spadaju među moje najdraže igre, ali mi trica nije nikako sjela. Kad bi zasebno gledao riječ je o dobroj igri, ali moguće da sam radi jedinice i dvice (koje sam davno igrao) podigao ljestvicu previsoko.


*

Mrky

  • **
  • 260
Odg: Igre za koje ste mislili da su idealne za vas, a zapravo nisu
« Odgovori #7 : 28. Travanj, 2017., 14:03 »
The Elder Scroll V: Skyrim - Ocekivao sam idealnu i eventualno najbolju igru koju cu odigrat u svojem zivotu. I naravno igra je super, atmosfera, dizajn, sve mi se u igri svida. Ali nisam uzivao u gameplayu, neznam zasto, ali kirvim sebe, 2017. godina, odigrao sam nove RPG-eve sa novim mehanikama, ljepsom grafikom. I onda kada sam presao na Skyrim, to nije bilo to. A trudim se opasno da mi se svidi igra, jel mi je zao, ima ogroman potencijal za jedinstvenu avanturu, a igra mi se nesvida.

*

metalni

  • ****
  • 1762
  • Seoski mudrac
    • My Art Gallery
Odg: Igre za koje ste mislili da su idealne za vas, a zapravo nisu
« Odgovori #8 : 28. Travanj, 2017., 15:47 »
U biti, nije mi se desilo ni jednom tako nešto- mada me je dosta igara razočaralo, ili je bilo slabije od očekivanog.
Svakako, ima i onih koji su ostavili potpuno suprotan dojam.
 :kava:

*

9mlg9

  • Gost
Odg: Igre za koje ste mislili da su idealne za vas, a zapravo nisu
« Odgovori #9 : 28. Travanj, 2017., 17:30 »
The Culling. Ok igra, fakat ok, ali nije za mene.

Odg: Igre za koje ste mislili da su idealne za vas, a zapravo nisu
« Odgovori #10 : 29. Travanj, 2017., 10:26 »
Ovaj zadnji Thief,fan serijala sam,mislio sam da rak jebe raka mora mi se igra svidjet,stealth igra,ludilo fransiza,prelijepa grafika.
Master thief koji krade zlice i vilice,naliv pera,teski srot.Nepostojanje skoka u igri,previse qt evenata,rope arows nisu ubacili opet...Sreca prije toga je izasao Dishonored i on je napravio sve kako spada pa sam ipak odigrao dobru stealth igru.




*

Freddy

  • ******
  • 5994
  • Briljantin.
Odg: Igre za koje ste mislili da su idealne za vas, a zapravo nisu
« Odgovori #11 : 29. Travanj, 2017., 12:53 »
Malo mi je teško sjetiti se nekih primjera koji točno spadaju u tu kategoriju, ali mislim da je najočitiji The Witcher 3. To bi onima koji me znaju moglo biti čudno, jer zašto bih ja uopće bio uzbuđen za TW3, ali bio stvarno sam bio malo kad je prvo najavljen. Igra je obećavala stvarno zanimljivu priču i svijet, izgledala sjajno, kupio sam ju odmah po izlasku i skužio da je sve to ispunila. Nažalost, potpuno mi se gadi i neigriva mi je, pa sam odigrao samo nekoliko sati unatoč puno volje i truda da mi se svidi.

Pretpostavljam da je stvar u tome što me držalo neko uzbuđenje koje sam imao prilikom reveala, a u međuvremenu dok je igra izašla sam otupio na neke stvari, postao osjetljiviji na neke druge i pronašao interes u neke sasvim drugačije igre.

Odg: Igre za koje ste mislili da su idealne za vas, a zapravo nisu
« Odgovori #12 : 29. Travanj, 2017., 17:15 »
Ovo je rijedak slučaj da očekujem nešto od igre, pa da se onda razočaram, ali i meni se to dogodilo sa Witcherom, i to prvim. Prije par mjeseci sam ga prvi put krenuo zaigrati i to je prva Witcher igra koju sam probao. Naslušao sam se štošta lijepo o toj igri, pročitao dosta intervjua sa CDPRom i full ih poštujem, GOG mi je najdraži servis za igre itd. Međutim, prvi Witcher meni je relativno neigriv. Mehanika borbe apsolutna katastrofa, priča i questovi u prvih par sati igre totalni kliše, neki aspekti igre kao da ciljaju na maloljetne dječake...sve skupa meh. Drugi i treći tek trebam probati, ali nakon iskustva s prvim se ne žurim.

Odg: Igre za koje ste mislili da su idealne za vas, a zapravo nisu
« Odgovori #13 : 29. Travanj, 2017., 21:19 »
Možda neki od vas ne bi povjerovali, ali mene je razočarao Battlefield 1. Čekao sam jedno 4 mjeseca da ga konačno isprobam na Infogameru, ali mi jednostavno nije sjeo. Dok sam gledao trailer za igru jednostavno sam se naježio kada sam vidio tenkove, avione i sva druga naoružanja iz WW1, ali igrajući ga nisam osjetio to nešto. Igra je napravljena fantastično, grafika je za prste polizat, ali po meni nema tu neku strast i sve mi se činilo nekako...jednolično.
« Zadnja izmjena: 30. Travanj, 2017., 10:59 Nino H. »

*

BalkanX02

  • n00b
  • 1
Odg: Igre za koje ste mislili da su idealne za vas, a zapravo nisu
« Odgovori #14 : 29. Travanj, 2017., 21:20 »
Do zadnjih godinu dana nisam uopce imo razocaranja ali onda izlazi The Division koji me razocaro do 1.4 update i nakon toga sam nabavio nekih 80 h u njemu ali opet je sranje i zadnja kupovina , gr Wildlands koji je zesce sranje , nije ni toliko zbog tehnika u igrici sve je to dobro ali je igrica dosadna ima pun k misija a zapravo se ponavljaju tri vrste misija cijelo vrijeme i to je ono sto unistava igricu i zbog toga imam 25h u igrici kojoj sam se dugo veselio

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9