HCL.HR

Imate li zdravstvenih problema zbog igranja?

  • 45 Odgovora
  • 44035 Hitova
*

crobilly394

  • n00b
  • 1
Odg: Imate li zdravstvenih problema zbog igranja?
« Odgovori #15 : 19. Svibanj, 2017., 15:15 »
Kao klinac sam imao monitor na desnoj strani pisaćeg stola, i godine igranja s nakrivljenim trupom su rezultirale blagom posturalnom skoliozom (nema promjena na kralježnici, ali kad sjedim ili stojim, uvijek se nesvjesno nakrivim na istu stranu zbog skraćene muskulature na jednoj strani leđa, bla bla..), i trajnim savijanjem vratne kralježnice prema naprijed, na tome moram poraditi.. jednom..
Ali otkad mi je vrisnuo komp, imam laptop koji držim ravno ispred sebe i pokušavam sjediti što pravilnije. A i što sam stariji, to sve manje vremena provodim igrajući igre, tako da nemam kad savijati kralježnicu..

Ugl, kolege gameri, ako možete, čuvajte svoju kralježnicu udobnim i kvalitetnim stolicama, vježbanjem pravilnog sjedenja i nekoliko leđnjaka dnevno, kralježnica će vam biti zahvalna :)

Odg: Imate li zdravstvenih problema zbog igranja?
« Odgovori #16 : 19. Svibanj, 2017., 22:38 »
Znaju me bolit leda,peč oći, bolit lopatice i vrat ali moram napomenut da onoliko kolko provdem vremena za kompom doma igrajući i editirajući tolko još provedem vremena za kompom na poslu :/ nedavno sam se odlucio počet vozit bajkom do posla :)

Odg: Imate li zdravstvenih problema zbog igranja?
« Odgovori #17 : 21. Svibanj, 2017., 16:36 »
Prije godinu dvije prešao pola San Andreasa u nekih 16 sati da se nisam skinuo sa kompa,oči crvene sutradan totalno.Imam dioptriju (prije genetski nego od igranja) i već se krivo držim a ni srednju završio nisam.
Pauze osim onih potrebni za održavanje života i dobrih (relativno) ocjena u školi ne dolaze u obzir.
Mašala, brate, mašala. Ja ne igram duže od 2 sata u komadu, jednostavno umori, tako da su mi oči još dobre.

Odg: Imate li zdravstvenih problema zbog igranja?
« Odgovori #18 : 22. Svibanj, 2017., 13:02 »
Imam 37 godina, igram igre od malih nogu, naravno, zadnjih godina puno manje, ali svejedno sam bar 8 sati na racunalu dnevno, i moram priznati da nemam nekih problema. Mozda zato sto pazim da se redovito ustajem i prosecem, a u slobodno vrijeme rado idem setati u prirodu, voznja bicikla i slicno. A i jednostavno mi dosadi igrati nakon sat-dva...

Odg: Imate li zdravstvenih problema zbog igranja?
« Odgovori #19 : 24. Svibanj, 2017., 09:22 »
Znala mi se nažuljati vanjska strana dlana, ali ništa strašno. Eventualna ukočenost se riješi istezanjem. Međutim jako se jasno sjećam tupila koje bi osjećao nakon što bih otkačio od kompa nakon nekakvog 5-6-satnog sessiona na WoW-u, to nisam znao kako riješiti :)

*

aca

  • **
  • 171
Odg: Imate li zdravstvenih problema zbog igranja?
« Odgovori #20 : 24. Svibanj, 2017., 10:49 »
Pa evp jedan zdravstveni problem koji sam zamjetio jeste taj da mi vid slabi i primoran sam nositi naocale, takodjer drugi problem je kraljeznica primjerio sam da mi je drzanje kao u zvonara crkve norte dame ;)
When power of love overcomes love of power the world will know peace! - Jimmy Hendrix

Odg: Imate li zdravstvenih problema zbog igranja?
« Odgovori #21 : 24. Svibanj, 2017., 19:06 »
Za sve starije od 25 recept je jednostavan  40 min trčanja i nakon toga 4 serije sklekova, trbušnjaka i vježbi na klupi sa bučicama. Kad se istuširate 2 sata lebdite uvaljeni ispred TV-a/monitora  :piva:
Svojim nećacima kupim igru kad naprave 40 km samnom  biciklom, moj klinac je premali još ali kad naraste za njega će biti još stroža pravila  :faca:
Bravo za temu

*

c0bra123

  • ****
  • 1306
Odg: Imate li zdravstvenih problema zbog igranja?
« Odgovori #22 : 24. Svibanj, 2017., 19:16 »
Bravo na savjetu i tu foru za djecu!  :ave: :thumbs:



I am a gamer. Not because I don't have a life - I choose to have many.

Odg: Imate li zdravstvenih problema zbog igranja?
« Odgovori #23 : 25. Svibanj, 2017., 07:10 »
Prije sam imao problema s leđima najviše, neravno držanje, neudoban stolac dok sam sjedio za kompom itd. No u zadnje 2-3 godine dosta vježbam te sam se prebacio na plejku i udoban trosjed tako da mi gejmanje predstavlja odmor.

*

metalni

  • ****
  • 1762
  • Seoski mudrac
    • My Art Gallery
Odg: Imate li zdravstvenih problema zbog igranja?
« Odgovori #24 : 25. Svibanj, 2017., 08:00 »
Bilo je nekih tegoba, ali više zbog mog crtačkog posla... koji se nekad znao baš razvući na 15-16 sati dnevno.
To je ipak previše za neki kontinuitet, bez obzira što svako malo ustanem i prošetam po kući, uradim neku vježbu ili slično.

Prije godinu dvije sam se konačno aktivno reaktivirao sa Realnim Aikidom, pazario bolju opremu i napravio plan i program- jer sve to do tada nije išlo baš najbolje u zdravstvenom smjeru.
Sada, par godina kasnije, vidim da mi je ta odluka itekako doprinjela kvalitetnijem životu ispred monitora, bilo da se radi o igranju ili o samom poslu.

Odg: Imate li zdravstvenih problema zbog igranja?
« Odgovori #25 : 26. Svibanj, 2017., 09:38 »
Ja radim na računalu bar 8h dnevno i još znam igrati. Gubio sam vid dok sam koristio samo laptop, kada sam ubacio eksterni monitor dioptrija mi je stala na -1.5 i već 3-4 godine stoji na toj. Tako da ako netko igra na laptopu moja preporuka je da ubaci i monitor (+miš + tipkovnica), ugodnije je za igrati / raditi i zdravije.

Inaće, nemam drugih problema radi igranja.

Odg: Imate li zdravstvenih problema zbog igranja?
« Odgovori #26 : 26. Svibanj, 2017., 13:39 »
Ja radim na računalu bar 8h dnevno i još znam igrati. Gubio sam vid dok sam koristio samo laptop, kada sam ubacio eksterni monitor dioptrija mi je stala na -1.5 i već 3-4 godine stoji na toj. Tako da ako netko igra na laptopu moja preporuka je da ubaci i monitor (+miš + tipkovnica), ugodnije je za igrati / raditi i zdravije.

Inaće, nemam drugih problema radi igranja.

Nikad mi nije bilo jasno kako netko može igrati igre na laptopu, pa makar bio 17". Ja nisam mogao surfati na laptopu bez eksternog monitora, a kamoli igrati igre. Pogotovo što ako igraš igre na laptopu, znači da imaš dobar laptop, da imaš novaca pa si možeš kupiti i barem kakav takav eksterni monitor.

*

Mrky

  • **
  • 260
Odg: Imate li zdravstvenih problema zbog igranja?
« Odgovori #27 : 27. Svibanj, 2017., 14:06 »
Ja radim na računalu bar 8h dnevno i još znam igrati. Gubio sam vid dok sam koristio samo laptop, kada sam ubacio eksterni monitor dioptrija mi je stala na -1.5 i već 3-4 godine stoji na toj. Tako da ako netko igra na laptopu moja preporuka je da ubaci i monitor (+miš + tipkovnica), ugodnije je za igrati / raditi i zdravije.

Inaće, nemam drugih problema radi igranja.

Nikad mi nije bilo jasno kako netko može igrati igre na laptopu, pa makar bio 17". Ja nisam mogao surfati na laptopu bez eksternog monitora, a kamoli igrati igre. Pogotovo što ako igraš igre na laptopu, znači da imaš dobar laptop, da imaš novaca pa si možeš kupiti i barem kakav takav eksterni monitor.

Moj prijatelj, igra na laptopu koji pokrece Overwatch sa 15-20 frameova. Ali on obozava igru i neodustaje. Kada volis nesta, uvijeti su nebitni.

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Imate li zdravstvenih problema zbog igranja?
« Odgovori #28 : 27. Svibanj, 2017., 14:42 »
To je ozbiljno nezdravo. Kako za oči tako i za cijelu percepciju i mozak. Ne možeš igrat nešto što ide u 15 do 20 sličica u sekundi. To nije ljubav tu je u pitanju zdrav razum.
To što on radi nije normalno. I naravno da su uvijeti bitni, oni su najbitniji. U današnjem svijetu, općenito, bez dobrih uvjeta ne možeš ništa, pa ni zaposliti se, kupiti računalo, stan, auto, otići do posla, na izlet, itd.
To je druga nevolja gdje je on zapeo pa si ne može priuštiti novo računalo za gaming. To nije ljubav nego mučenje sebe, potencijalno loša financijska situacija, škrtost (ukoliko ima love pa si ne želi kupiti bolje računalo) ili jednostavno ludost. Ali ljubav definitivno nije.

*

bartul_9

  • ******
  • 3854
  • Welcome to the matrix.
Odg: Imate li zdravstvenih problema zbog igranja?
« Odgovori #29 : 27. Svibanj, 2017., 15:05 »
Ja sam pola zivota igrao igre u uzasnom fpsu.. Presao sam prvi Rome Total War u doslovno 5 fpsa.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9