HCL.HR

Isplati li se ulagati u konzole nove generacije na našim prostorima?

  • 33 Odgovora
  • 10687 Hitova
*

Ljenjak

  • **
  • 476
  • There's a tide in the affairs of men...
    • Hrvatska Cyber Liga(HCL jel)


Kada se sagledaju cijene igara i samih konzola možemo se zapitati isplatilik se upuštati u takve avanture ako nisi imućanm( ne :wildboy:), nemaš posao( premlad ne :wildboy:), i još k tome nemaš plasmu/LCD koja nije potrebna, ali je poželjna za potpuno igraće iskustvo( opet ne :wildboy:).
Evo npr prvo sam razmišljao o kupnji PS3, ali kako Blu Ray sam dođe 300 kn, piratstvo otpada, pa ispada da se više isplati kupiti originale koji dođu 500 kn svaki. Znači igre 500.
Pošteni HDTV se ne može kupiti ispod 4k kuna, a za bolji se ide i preko 6k kuna, ako ne i do 10.
Dakle, za sada imamo 500 + ajmo reći 5k kuna. Cijena same konzole varira, ovisno o modelu.
No neki 3.5 kuna. Na kraju dodajmo da ćete najvjerojatnije htjeti igrati preko neta što će isto tako imati svoju cijenu. Znači 9k kuna za konzolu za koju su dosad izašle dvije tri poštene exclusive igre?

X360 je druga priča. Konzolina cijena je fiksna, ne mijenja se već dvije godine u Sophoslabu, kako modificirana, kako nemodana. Ali originali isto tako dođu 500-tinjak kuna. No, modana konzola dođe 4k kuna, ali ona ima veliki minus. Microsoft je banao račune modanim konzolama na kojima su se igrale igre preko Livea( Microsoft ownao sve :wildboy:). Iako za nju nije potreban  HDTV kao u slučaju PS3-a, isto tako se mora odvojiti oko 5k kuna.

Wii je najjeftiniji, HDTV nije potreban, zabavan je i uostalom najprodavanija konzola. Ali, nekima se konzola ne sviđa tvrdeći da je to konzola za djecu( :wildboy: :wildboy:) i kako su to djetinjaste igre( :wildboy: :wildboy:). Nekako mi se čini da Wii i je najisplativiji od NG konzolaunatoč svim hardwerskim prednostima X-a i PS3-a. SMG uostalom i je najbolje ocijenjena igra svih vremena, a i ima par naslova poput Zelde i Metroida koji garantiraju zabavu. Konzola dođe između 2 i 2.5 k kuna, igre kao i za ostale konzole.

Iako je fokus na konzolama nove generacije, ne mogu ne spomenuti PC. Možda je najbolje svakom kupiti PC, ali treba pametno postupiti pri kupnji zato jer vidjevši zahtjeve novijih igara nekako sam sputan. Evo moj kompjuter je, pa... Recimo to ovako, znate onu reklamu u kojoj sin i otac idu po cesti i vide kako smetlari drobe kompjuter, a mali kaže, vidi tata, onaj je isti ko naš, a na to se smetlari grohoto nasmiju? Moj kompjuter nije pršao na toj audiciji, nije bio dovoljno dobar :wildboy: :wildboy: Zadnja igra koju sam pokretao na njemu bila je Minesweeper.

Dakle, moje je pitanje Vama isplati li se igrati na konzolama nove generacije, i koji je po Vama najbolji izbor?

*

X-Plosiv

  • ******
  • 6865
  • Osebujan osobnjak
    • HCL.hr
Re: Isplati li se ulagati u konzole nove generacije na našim prostorima?
« Odgovori #1 : 24. Siječanj, 2008., 09:30 »
Ja sam mnogo razmišljao o X360, čisto zbog piratskih igara. Jednostavno, nemam love da kupujem origi igre, možda neku.
No ako igram piratske igre, onda  snjima ne mogu igrati na netu?

blah
I`m bad, I`m good, I`m deep, I`m shallow, I`m a cool motherfucker at times, at other times I`m an asshole

*

Under

  • *****
  • 2399
  • Bwaaaah!
    • SH Memories
Re: Isplati li se ulagati u konzole nove generacije na našim prostorima?
« Odgovori #2 : 24. Siječanj, 2008., 11:27 »
Dobar topic Ljenjače, lijepo si sve napisao ali si fulao par stvari, pa da te ispravim.

X360 je druga priča. Konzolina cijena je fiksna, ne mijenja se već dvije godine u Sophoslabu, kako modificirana, kako nemodana.

Ne. Početkom ove godine su digli cijenu modanog Premium paketa sa 4000 na 4459 kn. To je nerealna cijena. S obzirom da je tržišna vrijednost Premiuma na tečaj dolara oko 2800-3000 kn, oni ti uzimaju 200 kn za nemodanu konzolu i do 1500 kn na modanu. Problem je u tome što M$ za konzole ne postoji u Hrvatskoj, tako da ovim smradovima nitko ne može ništa, iako se realno gledajući bave ''legalnom ilegalom''.

Iako za nju nije potreban  HDTV kao u slučaju PS3-a, isto tako se mora odvojiti oko 5k kuna.

Naprotiv, ni za PS 3 nije potreban HDTV. Normalno da ako ti je do kvalitetnije slike i imaš mogućnosti da ćeš nabaviti HDTV, i to ne samo radi igara.

Dakle, moje je pitanje Vama isplati li se igrati na konzolama nove generacije, i koji je po Vama najbolji izbor?

U svijetu se isplati, kod nas ne. Čisto zato što je jedina normalno dobavljiva konzola PS 3, koji kako stvari stoje i dalje saka. Za druge konzole se treba poprilično pomučiti za nabaviti ih (čitaj: moraš ić u Zagreb po njih). Kad se sve sagleda, najisplativija investicija je PC, iako ni on nije savršen s obzirom da za igrati igre u onom paketu u kojem ih dobiješ na X-u ili PS 3 se mora svake godine trošiti svota od oko 1000-1500 kn na kupovinu novog hardvera. Tako da se po meni ipak više isplati nabaviti konzole.

Naravno, sve je subjektivno.
Konzolasi njet gameri!

Svatko tko ima snage igrati s gamepadom cijelo vrijeme, ili nije čuo za miš, ili mu ne treba. 100% igara koje trebaju mozga, a gameri ih vole toliko da se identificiraju s njima, trebaju miš, tj. fini sustav preciznog upravljanja. Gamepad je podlozan samo casual igracima, ali nikako ne nama, gamerima.

*

X-Plosiv

  • ******
  • 6865
  • Osebujan osobnjak
    • HCL.hr
Re: Isplati li se ulagati u konzole nove generacije na našim prostorima?
« Odgovori #3 : 24. Siječanj, 2008., 12:38 »
Mene zanima X360, ga se isplati kupiti u ovom trenutku? Odem makar u SLO po njega ako je tamo jeftiniji..naravno, koliko košta čip za njega? Jer jednostavno, nemam para za origi...

al onda ne mogu igrat na netu?
I`m bad, I`m good, I`m deep, I`m shallow, I`m a cool motherfucker at times, at other times I`m an asshole

*

Pičkica

  • ****
  • 1765
  • Prince`Charming
Re: Isplati li se ulagati u konzole nove generacije na našim prostorima?
« Odgovori #4 : 24. Siječanj, 2008., 13:00 »
Dokaz kolko je PS3 loš je to da ga ja nisam kupio. Tolko.  :wildboy:

Sa Wiijem sam prezadovoljan, svega ima pomalo. Volim kežual igre kolko i ''HC''. X bi kupio ali većinu igara (koje bi tia igrat) imam na PC-ju.  :thumbs:
JA SAM TOLKO PAMETAN DA VI TO NEMORETE UOPĆE SKUŽIT KOLKA  JE TO PAMET

Kako mu je pimpek letio na sve strane, straaaaaaaaaaaašno...

s h u m a . o r g  :approve

*

Under

  • *****
  • 2399
  • Bwaaaah!
    • SH Memories
Re: Isplati li se ulagati u konzole nove generacije na našim prostorima?
« Odgovori #5 : 24. Siječanj, 2008., 13:01 »
al onda ne mogu igrat na netu?

Ne, ne možeš.
Konzolasi njet gameri!

Svatko tko ima snage igrati s gamepadom cijelo vrijeme, ili nije čuo za miš, ili mu ne treba. 100% igara koje trebaju mozga, a gameri ih vole toliko da se identificiraju s njima, trebaju miš, tj. fini sustav preciznog upravljanja. Gamepad je podlozan samo casual igracima, ali nikako ne nama, gamerima.

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Re: Isplati li se ulagati u konzole nove generacije na našim prostorima?
« Odgovori #6 : 24. Siječanj, 2008., 13:02 »
X360 bi bio najisplativija konzola. Cisto jer mozes lagano nabaviti igara.
Dual layer DVD je standardni medij, pa se igre mogu naci prilicno lako.
Ali kao sto Under rece, problem je u nabavi same konzole.
Nema teorije da tim pederima pohlepnim u Sophosu dam toliku marzu.
Nek si popuse karinu. A u inozemstvo sam prelijen ici.
I upravo sam se sjetio da nemam pojma gdje mi je putovnica uopce...  :ave:

PS3 je za prosjecnog igraca bez 6000 kn place mjesecno neisplativ...
Bluray mediji, i opcenito vrlo malo ekskluzivnih igara koje ne mozete naci na drugim platformama.
Osobno, jedino sto me privlaci na PS3 su Final Fantasy 13 i FF Versus 13.

Wii nije tehnicki najjaci, ali sto se tice mogucnosti, najbolji je.
Nazalost, vecina igara za Wii ne iskoristava ni pola njegovih mogucnosti.
Izdavaci izbacuju igre za Wii cisto jer ima najbolju prodaju.
Ali ono, ima dobrih igara. SM Galaxy, Metroid Prime, Zelda i drugih dragulja.


A sto se tice PC-a, osobno nisam pozalio sto nisam nabavio nijednu next-gen konzolu ove godine.
Napravio sam si malo jaci upgrade kompa za oko 2500 kn, i uspio sam odigrat vecinu dobrih igara koje su izasle ove zime.
Bioshock, Gears of War, The Witcher, UT3, Crysis, The Orange Box, Call of Duty 4 i jos masa drugih igara.
Uostalom, hitovi za X360 se redovno portaju na PC.
Tak da ono. Next gen winner prosle godine je imo bio PC.  :ementaler:

*

Seengeer

  • ******
  • 4945
  • ︻デ═一 not srs
Re: Isplati li se ulagati u konzole nove generacije na našim prostorima?
« Odgovori #7 : 24. Siječanj, 2008., 13:03 »
Ja najvjerovatnije nabavljam xbox360. Cjena je ok, a što se tiče igranja odličan je.

*

T.N.T.

  • ******
  • 6256
    • http://www.last.fm/user/8th_Method/
Re: Isplati li se ulagati u konzole nove generacije na našim prostorima?
« Odgovori #8 : 24. Siječanj, 2008., 13:48 »
meni nimalo ne smeta nemogućnost igranja pirata na ps3.

želim prestati razmišljati kao balkanac i sam sakupljati novce i kupiti neku igru, koju stvarno cijenim, a ne se razbacivati piratima kao idiot...

*

Wildboy

  • ******
  • 7551
Re: Isplati li se ulagati u konzole nove generacije na našim prostorima?
« Odgovori #9 : 24. Siječanj, 2008., 14:03 »
Možda je Wii po meni najisplativiji što se cijene i pirata tiče, ali ponuda igara mene baš i ne zadovoljava.
Zeldu kao serijal ne volim, Metroid također, Super Smash Bros. ne vole frendovi tako da mi je beskoristan.
Galaxy valjda owna, Paper Maria bi također htio odigrati jer mi se sviđa stil ali ni te me igre baš ne privlače.
Jedino što bi volio odigrati na Wii-u jest No More Heroes.
Slična stvar kod PS3 konzole, gotovo ništa od izdanih ili uskoro izdanih igara me ne zanima, osim MGS4 koji me privlači kao i NMH.
Problem obadvije konzole po meni jest činjenica da osim tih nekih vrhunskih naslova, ni jedna ni druga nemaju velik broj kvalitetnih naslova kao X360. PS3 ih ima znatno manje od Wii konzole, ali ono, ionako mi je svejedno.
Kako konzolu nikad ne bih nabavio samo zbog jedne igre, nekako mi se kao najbolja mogućnost čini X360...
No, hoću li ga ikad posjedovati, pitanje je.  :ementaler:

*

Under

  • *****
  • 2399
  • Bwaaaah!
    • SH Memories
Re: Isplati li se ulagati u konzole nove generacije na našim prostorima?
« Odgovori #10 : 24. Siječanj, 2008., 14:37 »
meni nimalo ne smeta nemogućnost igranja pirata na ps3.

želim prestati razmišljati kao balkanac i sam sakupljati novce i kupiti neku igru, koju stvarno cijenim, a ne se razbacivati piratima kao idiot...

Ne smeta ni mene i općenito ovakav stav podržavam. Jedini problem kod PS 3 je to što u ovom trenutku ne postoji ni najmanji logičan razlog da se konzola nabavi.
Konzolasi njet gameri!

Svatko tko ima snage igrati s gamepadom cijelo vrijeme, ili nije čuo za miš, ili mu ne treba. 100% igara koje trebaju mozga, a gameri ih vole toliko da se identificiraju s njima, trebaju miš, tj. fini sustav preciznog upravljanja. Gamepad je podlozan samo casual igracima, ali nikako ne nama, gamerima.

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Re: Isplati li se ulagati u konzole nove generacije na našim prostorima?
« Odgovori #11 : 24. Siječanj, 2008., 14:44 »
Lijepo je imat takve ideale. Ali realnost je ipak drukcija.

Onak, iz iskustva...
Imam svoj posao, zivim sam u svojoj kuci(da, sam. kao sam sam, bez staraca ili ikoga), ne placam nista osim standardnih rezija, a placa mi se vrti od 3000 do 4500 kn, ovisno o satnici.

Znaci, nemam nikog drugog na grbaci osim samog sebe, i nemam nikakve dodatne mjesecne troskove osim redovnih mjesecnih racuna. I u  2 godine otkad radim sam si uspio priustit svega 6 originala.
Od toga su pola prilicno stare igre.

Lako je poceti kupovati originale i govorit si:
"Jej, sad sam posten i ne ujebavam ljude koji su ulozili toliko truda u tako dobre igre."
Ali na kraju/pocetku mjeseca sjednu racuni, i shvatite sto ste sve mogli nabaviti/napraviti za tih 200/350/500 kn koliko originali kod nas u prosjeku kostaju.
Reality slaps you in the face.

Uglavnom, kupovanje originala je jos uvijek luksuz koji si 90% ljudi ne moze priustiti, bez obzira koliko cijenili te igre.
« Zadnja izmjena: 24. Siječanj, 2008., 14:51 Yuri »

*

Wildboy

  • ******
  • 7551
Re: Isplati li se ulagati u konzole nove generacije na našim prostorima?
« Odgovori #12 : 24. Siječanj, 2008., 14:47 »
+1 na yuria...
Ja sam isto tako razmišljao kad sam nabavio GC bez čipa...
I da, kad su na kraj mjeseca sjeli računi, bilo je vrijeme da se razmisli o ugradnji čipa.  :ementaler:

*

Under

  • *****
  • 2399
  • Bwaaaah!
    • SH Memories
Re: Isplati li se ulagati u konzole nove generacije na našim prostorima?
« Odgovori #13 : 24. Siječanj, 2008., 14:51 »
Same here, kad sam kupio PlayStation prije 8 godina. Kupio điđi Driver i Croc: Legend of Gobblins. Ali lepo je makar razmišljati legalno.  :ementaler:
Konzolasi njet gameri!

Svatko tko ima snage igrati s gamepadom cijelo vrijeme, ili nije čuo za miš, ili mu ne treba. 100% igara koje trebaju mozga, a gameri ih vole toliko da se identificiraju s njima, trebaju miš, tj. fini sustav preciznog upravljanja. Gamepad je podlozan samo casual igracima, ali nikako ne nama, gamerima.

*

T.N.T.

  • ******
  • 6256
    • http://www.last.fm/user/8th_Method/
Re: Isplati li se ulagati u konzole nove generacije na našim prostorima?
« Odgovori #14 : 24. Siječanj, 2008., 15:00 »
ja s psp-om okrećem novu stranicu, nadam se da ću izdržati dulje od mjesec dana :wildboy:

sjećam se dok sam tek dobio ps2 i nekih 50 pirata, sve sam igre odigrao po par puta i sve mi je dosadilo, čisto jer ih je bilo previše, kreten :kingmortal:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9