HCL.HR

Koji je ljepši engine ?

  • 15 Odgovora
  • 6787 Hitova
Koji je ljepši engine ?
« : 13. Prosinac, 2013., 21:08 »
Koji je ljepši engine ?? 4A engine ili Frostbite 3 engine ??
Molim bez hejtanja, htio bi racionalne odgovore, a ne nesto tipa "battlefield je najbolji i nema nista bolje" hvala :mrgreen:

*

zg_rider111

  • ****
  • 1636
  • ಠ_ಠ
Odg: Koji je ljepši engine ?
« Odgovori #1 : 13. Prosinac, 2013., 21:14 »
Ljepši engine, pitanje ti je ono reterdirano. Svaki engine ima svojih prednosti i mana i više ovisi kako netko iskoristi taj engine da bi napravio nešto vrijedno gledanja. Ne znam jel mogu baš odabrat koji mi je ljepši.


*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Koji je ljepši engine ?
« Odgovori #2 : 13. Prosinac, 2013., 21:33 »
Da, možeš ti na istom engineu napraviti najružniju i najljepšu igru. Sve zavisi koliko kompanija koja radi ima dobre dizajnere likova/levela/programere specijalnih efekata i slično, koliko je novca uloženo, koliko su upoznati s hardwareom i koliko vremena imaju

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Koji je ljepši engine ?
« Odgovori #3 : 13. Prosinac, 2013., 22:25 »
Bilo bi pravilnije da pitanje glasi: "Koji je moćniji engine?". Za takve stvari je veoma teško dati odgovor dok su engini još relativno "mladi", tek kada "ostare" onda se pogledaju sve igre koje oni pogone tada se da zaključiti koji je moćniji i bolji. 4A je sad-zasad jedino iskorišten u Metro igrama i izgleda fantastično, dok Frostbite 3 pored shootera (BF4) pogoni i racing (NfS: Rivals), RPG (DA:I) i to mu je veliki plus što se može koristiti u tako širokom dijapazonu različitih žanrova (fudbalskim riječnikom: dosta je polivalentan :mrgreen:). A pitanje je kako bi se 4A pokazao u nekom drugom žanru osim FPS. Tako da po mom nestručnom mišljenju Frostbite 3 se čini boljim, ne znam da li ću možda u budućnosti (kako budu izlazile igre i u jednom i u drugom engineu) promijeniti to mišljenje.

*

black_out

  • ******
  • 4118
  • #IgračVrata
Odg: Koji je ljepši engine ?
« Odgovori #4 : 13. Prosinac, 2013., 23:07 »
Moćan si brate.  :faca:
hardcore gamer | rapist | nerd | cis scum | misogynist |

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Koji je ljepši engine ?
« Odgovori #5 : 13. Prosinac, 2013., 23:25 »
Ček, sad se zbraja dal je engine polivalentan ili ne?
Ne berem. Zašto bi presuda išla u korist onoga koji iznosi više žanrova na svojim "leđima"?

Odg: Koji je ljepši engine ?
« Odgovori #6 : 14. Prosinac, 2013., 02:57 »
Oke momci ovak, kad malo razmislite decki iz 4A gamesa su puno kreativnij po izradi enginea, nije im na pladnju toliko novaca koliko su naprimjer imali decki iz EA-a. Ocito je da su u mogucnosti napravit vise i bolje, a kad pogledate kaje sve izveo 4A games a napravili su puno manje igara i puno manje su zaradili, sad zamislite kaj bi sve decki izveli da imaju para kao naprimjer decki iz EA-a

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Koji je ljepši engine ?
« Odgovori #7 : 14. Prosinac, 2013., 10:23 »
Ček, sad se zbraja dal je engine polivalentan ili ne?
Ne berem. Zašto bi presuda išla u korist onoga koji iznosi više žanrova na svojim "leđima"?
Pa vidi, ako se neki engine može koristiti u više žanrova onda je logično da će se više praviti igre u njemu i donijet će više zarade svojim tvorcima. Lakše je napraviti engine koji je specijalizovan za jedan žanr nego engine koji se može koristiti i u FPS, Akcijskim, RPG, Racing. Zar to nije fascinantno, ja ne znam nijedan engine koji je toliko "polivalentan". Da se razumijemo ja ne volim EA, ne volim njihove igre (osim ME) i nisam igrao niti jednu igru koju pogoni Frostbite, Metro 2033 sam igrao i oduševljen sam enginemo. I ako bih gledao subjektivno onda bih rekao da je bolji 4A jer su mi draži studio ali ako ćemo objektivno gledati onda mi se čini da je Frostbite 3 jači.

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Koji je ljepši engine ?
« Odgovori #8 : 14. Prosinac, 2013., 12:23 »
Zar to nije fascinantno, ja ne znam nijedan engine koji je toliko "polivalentan".
KLIK
Ponavljam, rasprava kao rasprava je bezveze, budući da se svaki engine može prilagoditi i opet biti bolji od ovog drugog, bitni su samo vrijeme, novci i stručnost ekipe

Odg: Koji je ljepši engine ?
« Odgovori #9 : 15. Prosinac, 2013., 16:14 »
Frostbite je neoptimizirano, blještavo i filterima nabijeno smeće od engina :kava:

Odg: Koji je ljepši engine ?
« Odgovori #10 : 01. Veljača, 2014., 19:35 »
Imam jedno pitanje dali bi se moja konfiguracija mogla vrtiti igru koja na frostbite 3 anginu

Processor      Intel(R) Core(TM) i5-2300 CPU @ 2.80 GHz 3.00 GHz
Installed memory (RAM)     8.00 GB
System type 64-bit Operating System Windows 7
Grafička 1 GB
HDD 500 GB

Odg: Koji je ljepši engine ?
« Odgovori #11 : 01. Veljača, 2014., 19:52 »
Oprostite nisam napiso koju grafičku imam

AMD Radeon HD 6700 Series

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Koji je ljepši engine ?
« Odgovori #12 : 01. Veljača, 2014., 19:58 »
Kakve veze ovaj post ima s ovom temom :wildboy:

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Koji je ljepši engine ?
« Odgovori #13 : 01. Veljača, 2014., 20:20 »
Ja ne vidim kakvog smisla ima uopće ova tema, ja sam za lokot.

Odg: Koji je ljepši engine ?
« Odgovori #14 : 01. Veljača, 2014., 20:23 »
Vidio sam da se priča o uspoređivanju engina pa sam samo pito dali je moguće pokrenuti igru koja radi na frostbite enginu na toj konfiguraciji ili mi reci koja je tema za takva pitanja

Hvala unaprijed

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9