HCL.HR

Koju konzolu?

  • 17 Odgovora
  • 13278 Hitova
Koju konzolu?
« : 25. Kolovoz, 2015., 17:20 »
Pozdrav ljudi,
evo javljam se opet sa jednom nedoumicom. Naime razmišljam o kupnji konzole. Ali, problem je... Ne znam koje :tired:

Zašto?

Kupio sam računalo prije točno 3 godine. Platio ga 9000 jebenih kunića i sada, danas ne mogu pokrenuti Witchera 3 ni na mizernim detaljima. Nadalje, onaj terror menija za grafičke detalje od 50 stranica u GTA 5 i Fallout New Vegas mi jednostavno prevrće želudac naopako. Znači, ako imam jak komp, imati ću nezaboravno brutalno iskustvo u 4K rezoluciji, ali ću za to platiti "samo" 20000 kn za opremu. A ako imam kantu, vrtiti ću igru u 2x2 rezoluciji na najnižim detaljima. Malo karikiram, ali muka mi je i zlo mjenjati komp svakih 3-4 godine da bi uoće mogao igrati nešto. E sada tu dolazi moja odluka za konzolu. Kupiš je za cca. 3k kn i miran si 7 godina barem i možeš igrati SVE i SVI imaju JEDNAKO iskustvo. Bez ikakvog drkanja po detaljima, shadow, water detail, field of view i sl. sranja. Znam, grafički su igre na konzolama slabije, ali ja nikada nisam patio na grafiku, već na igrivost i "dušu" igre.

Tako da si planiram uzeti neki solidan laptop, čisto za avanture point and click (fan sam toga), a za ozbiljnije neku konzolu.

E ali tu imam dosta pitanja.
Prvo, XBox One. On mi se najmanje sviđa, ne samo što nije podržan u nas, već zato što je "ugužen" windowsima i "stopljen" sa televizijom, netflixima, hulu, lulu, mulu... i sličnim sranjima koja također nisu podržana u Hrvatskoj i samo su junk. Ne sviđa mi se niti simbioza sa kompom, jer onda bi opet trebao i jaki komp i X1.
Drugo, PS4. To mi se jako sviđa radi jednostavnosti, ne forsiranju na cijelokupnu kućnu zabavu (tv, glazba, skype, neznamštasvene), nego baš na igre. Ali malo me odbija cijena igara koja ide do 550 kn za igru.
I treće. Novi Nintendo, Nintendo NX. Pratim vijesti, i vidio sam da može biti vrlo zanimljiva stvarca. Samo postoji par kriterija. Da li će se konačno "poozbiljiti" u igrama i da li će doći recimo FIFA ili PES, Battlefield ili COD i te "ozbiljnije" igre na njega? A ne samo Super Mario u 1000 varijanti? I da li će uopće biti nešto više od neke igračke sa kontrolerima u obliku štapova za pecanje i nekih joysticka sa ekranom od pola metra u sredini (aludiram na Wii U). Ako bi bio malo ozbiljniji i normalniji, čekao bi ga i uzeo.

Eto, dragi moji gejemer frendovi. Pomozite mi u odabiru i recite što bi vi preporučili obzirom na moje razmišljanje? Što bi mi bio najbolji izbor? I pokušajte mi razjasniti toga što više :P

Hvala i happy gaming :ave:

Odg: Koju konzolu?
« Odgovori #1 : 25. Kolovoz, 2015., 17:26 »
Više manje ništa se ne zna o NX-u. I neće vjerojatno još neko vrijeme. Mislim nez, ako ćeš to čekati, čekat ćeš sigurno još bar godinu dana.
Plus, zasigurno će imati samo glupave djetinjaste super marijo igrice koje svi MRZIMO!!!!! Nemamo valjda tri godine više. Puške! Nogač!!!

Tako da,,, PS4 definitivno lol.


>Platio ga 9000 jebenih kunića i sada, danas ne mogu pokrenuti Witchera 3 ni na mizernim detaljima
lmao :^)

*

zg_rider111

  • ****
  • 1636
  • ಠ_ಠ
Odg: Koju konzolu?
« Odgovori #2 : 25. Kolovoz, 2015., 18:23 »
Ne znam kakvi si ti to prebuild dobio za 9k kn a da danas ne možeš vrtit witchera 3 kad ja sa svojom 3 godine starom amd 7850(koja nije ni tak bila skupa kad sam je dobio znači mid range) ga mogu vrtit bez problema, doduše ne na najvišim postavkama ali se može vrtit.

Što se tiče konzola mislim da je PS4 najbolje opcija. Kad nova konzola od nitenda dođe sumnjam da će imat AAA naslove koje bi imale obije konzole i pc.
« Zadnja izmjena: 25. Kolovoz, 2015., 18:25 zg_rider111 »


Odg: Koju konzolu?
« Odgovori #3 : 25. Kolovoz, 2015., 19:38 »
PS4 nemas se sta razmisljat

Odg: Koju konzolu?
« Odgovori #4 : 25. Kolovoz, 2015., 21:11 »
Da, i ja sam mislio PS4 od početka :geek:

Ixy misliš da će i dalje silovati sa Marijima i Zeldama? Baš mi je brat govorio da sigurno budu, jer da se natječu sa ovom dvojicom i da stave sve AAA igre da bi popušili.
zg_rider111 Pa da, ja imam baš ATI 7850 i i5 procesor. Znači, ok, ako ti možeš i ja bi mogao igrati na nekim niskim detaljima. Ali ipak, zašto bi igrao na niskim, kada mogu igrati na PS4 na jednakim detaljima kao i ostali milijuni igrača?

:bonk:

*

zg_rider111

  • ****
  • 1636
  • ಠ_ಠ
Odg: Koju konzolu?
« Odgovori #5 : 25. Kolovoz, 2015., 23:14 »
Nisu niski detalji ja sam bio stavio na high i išlo je na 30fps kao što bi imao na ps4. Vjerovatno bi se neke postavke mogle i više stavit i nebi bilo problema vrtit.

Ali dobro svako na svoje.
« Zadnja izmjena: 25. Kolovoz, 2015., 23:20 zg_rider111 »


Odg: Koju konzolu?
« Odgovori #6 : 26. Kolovoz, 2015., 05:06 »
550kn za igru ? Ja nikad nisam toliko spucao .

Odg: Koju konzolu?
« Odgovori #7 : 26. Kolovoz, 2015., 20:42 »
A gdje si kupovao?

Odg: Koju konzolu?
« Odgovori #8 : 27. Kolovoz, 2015., 01:31 »
Svugdje ih je kupovao samo ne u dućanu.
Narudžbe preko neta ispadnu jeftinije, zatim imaš mali milijun oglasa (pa čak i tu) ljudi koji prodaju rabljene igre, ako se ne varam neki dan je tu netko ćopio The Order za 150 kn a u dućanu ti je još uvijek puna cijena.

Neam nekog ogromnog iskustva samo što sma vidio i isprobao kod frenda ali ukratko: PS4

Kojih 50 stranica za grafičke opcije u GTA V i W3 ? :hihi:
I na kraju ti si ga jeb.... popušio ako si prije 3 god dao 9 soma i danas nemreš vrtit stvari na high.
Nadogradit kantu da samo ubaciš novi proc i novu grafu ne dolazi u obzir ?
Lista odigranih:2015,2016,2017,2018,

Odg: Koju konzolu?
« Odgovori #9 : 05. Veljača, 2016., 18:04 »
PS4 all the way
ease my mind

*

fez

  • *
  • 118
Odg: Koju konzolu?
« Odgovori #10 : 06. Veljača, 2016., 15:38 »
Ma sony. Moraš plaćati multiplayer je jedini bed

*

neo

  • *
  • 55
Odg: Koju konzolu?
« Odgovori #11 : 10. Travanj, 2016., 16:44 »
Ja kad bih se odlucio za konzolu samo PS4 dolazi u obzir! :D

*

iris94

  • ***
  • 644
Odg: Koju konzolu?
« Odgovori #12 : 11. Travanj, 2016., 18:17 »
Da je prošla generacija u pitanju rekel bi 360-ka no ovako idi sa PS4. I mogu ti reći da si se jebeno zajebao ako si keširao 9000 a imaš problema da vrtiš stvari. Za te pare bi sad mogao sklopit neku lijepu beštiju sa gtx 980 i vjeruj mi da bi ti trajalo više od te tri godine :)

*

c0bra123

  • ****
  • 1306
Odg: Koju konzolu?
« Odgovori #13 : 11. Travanj, 2016., 19:12 »
Ma sony. Moraš plaćati multiplayer je jedini bed

A jakog Bed-a, 1 Kn na dan. Eto ti preplata u godinu dana... Nije toliko crno.  :piva:

 
Da je prošla generacija u pitanju rekel bi 360-ka no ovako idi sa PS4. I mogu ti reći da si se jebeno zajebao ako si keširao 9000 a imaš problema da vrtiš stvari. Za te pare bi sad mogao sklopit neku lijepu beštiju sa gtx 980 i vjeruj mi da bi ti trajalo više od te tri godine :)

Da je ovdje došao i upitao samo.



I am a gamer. Not because I don't have a life - I choose to have many.

*

iris94

  • ***
  • 644
Odg: Koju konzolu?
« Odgovori #14 : 11. Travanj, 2016., 20:10 »
Ma nije jedini. Ja sam ko najveći idiot, otišao i platio oko 450 eura za i3 3240, hd 5450 i 4 gige rama. Jedino što sam zamjenio je grafička na gt 740 2gb mi posudila djevojka svoju staru. Sad skupljam za gtx 950 i još 4 gige rama da išta kako treba igram.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9