HCL.HR

Koliko često prednaručujete igre?

  • 29 Odgovora
  • 22296 Hitova
*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Koliko često prednaručujete igre?
« : 15. Veljača, 2013., 14:04 »
Koliko često napravite preorder neke igre i što vas navede na to?
Čekate li pozitivne recenzije ili ste slijepi fanboy koji bezuvjetno vjeruje svojem najdražem izdavaču?
Isto tako navedite od kuda prednaručujete.

*

des3iny

  • ****
  • 1506
  • xD xD xD
Odg: Koliko često prednaručujete igre?
« Odgovori #1 : 15. Veljača, 2013., 14:13 »
nikad nisam, nikad neću.

Ako ste jedna od osoba koja prednaručuje igre, preporučujem da pogledate zanimljiv video od TotalBiscuita (pod uvjetom da dobro baratate engleskim)

Should you preorder videogames?

*

Rango456

  • *
  • 31
  • Suspect
Odg: Koliko često prednaručujete igre?
« Odgovori #2 : 15. Veljača, 2013., 14:15 »
Nikad nisam!  I mislim da tako trebaju svi da rade!
Historia magistra vitae est

*

Mzehn

  • ****
  • 1493
  • kakaroto
    • PCGN
Odg: Koliko često prednaručujete igre?
« Odgovori #3 : 15. Veljača, 2013., 14:18 »
Skoro pa nikad. Jedina igra koju sam prednaručio u zadnje dvije godine je bio Football Manager 2013, jer  jednostavno nemože failat a prošao sam skoro duplo jeftinije. Prednaručio sam i Rage ali sam na sreću uspio otkazati taj preorder.

Što se tiće recenzija, previše puta su me nasamarili tako da mi ocjene recenzenata više ništa ne znače, rađe odigram igru pa sam zaključim ili u skinem demo pa sam prosudim jel igra vrijedna mojih novaca. I često se moji zaključci kose sa zaključcima recenzija.

Najfriškiji primjer je Aliens: Colonial Marines koji je promidžbenu kampanju vrlo dobro odradio a konačan proizvod je (kaže masa) smeće. I prije nego što je izašao na steam je bio u top 5 najprodavanijih naslova, a čak ni popust na preorder nisu stavili.

Tako da što više vrijeme prolazi sve manje vjerujem trailerima i umjetno stvorenom hajpu, manipuliranim recenzijama i reklamnim kampanjama.

Htio sam linkat video koji je DeS3InY stavio, baš dobro lik kaže.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Koliko često prednaručujete igre?
« Odgovori #4 : 15. Veljača, 2013., 14:38 »
Zbog toga videa mi je i pala ideja za temu, htio sam kasnije stavit, ali ste me fino preduhitrili. =) Osobno napravio sam tri preordera do sada i niti jednom se nisam pokajao. Često vrlo dobro razmislim dal je fanboyizam jači od mene i da li ta igra stvarno vrijedi tih novaca, pa onda odlučim. Isto tako preorder jedino radim ako ga ugrabim na akciji.

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: Koliko često prednaručujete igre?
« Odgovori #5 : 15. Veljača, 2013., 22:24 »
Samo jednu igru sam preorderao do sad skupa sa grupom frendova da igramo zajedno. Diablo 3.
S tim da je jedini bonus bio early unlock, ali hej, to je bio Diablo, ne moze to failat kao.

Na kraju ispalo dosadno i prosjecno govno u usporedbi sa Diablo 2, pozalio tu kupnju u potpunosti.

Generalno, nikad, ali ama bas nikad se ne isplati preorderat neku igru, osim ako se radi o nekom vecem popustu(35% minimalno recimo).

Jedan drugi ucinak preorder bonusa koji TotalBiscuit nije pokrio u svom videu je utjecaj na balans igre.
Najnoviji primjer za to je trenutno Dead Space 3, koji vam u nekim preorderima daje dijelove za oruzja od kojih mozete craftati puno jaca oruzja nego sto bi vam bila dostupna u ranoj fazi igre. Igra gubi bilo kakvu tenziju i postaje prelagana, dosadna.

*

summertime

  • **
  • 198
  • Save it for the DA, Chico.
Odg: Koliko često prednaručujete igre?
« Odgovori #6 : 16. Veljača, 2013., 10:48 »
Aliens:Colonial marines. Sve vam ime govori. Još sam kupio i collectors edition :)))))
"Words are like leaves and where they most abound, much fruit of sense beneath is rarely found."
-Darksiders

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: Koliko često prednaručujete igre?
« Odgovori #7 : 16. Veljača, 2013., 11:25 »
Zadnji preorder koji sam napravio je za Legends of Dawn, odnosno uplatio na Kickstarteru.

Inače ne radim baš preoder osim za neki naslov koji me zanima, a da nema visoku cijenu. Jednostavno me ne privlače svi oni dodaci koje dobiješ day one kada igra službeno izađe. I kao što Yuri kaže, ako neki naslov koji će u prodaji doći 49.99 ili 59.99 dolara/eura na preoderu ne da popust od 35% jednostavno nema smisla raditi prednarudžbu.
« Zadnja izmjena: 16. Veljača, 2013., 11:26 snowblind »

Odg: Koliko često prednaručujete igre?
« Odgovori #8 : 16. Veljača, 2013., 15:32 »
Do sada sam preorderovo samo GW2. Igre večinom kupujem na Steamu kada su na sniženju.

Odg: Koliko često prednaručujete igre?
« Odgovori #9 : 21. Ožujak, 2013., 16:45 »
Ja sam kako bosanci kažu "kokuz" u prijevodu skoro nikada nemam novaca, na moje igre nekupujem prvi dan a kamoli da napravim prednarudžbu.

Htjeo sam jedanput napraviti kada sam vidio za Metroid order M, i dobro što nisam napravio.

Odg: Koliko često prednaručujete igre?
« Odgovori #10 : 23. Ožujak, 2013., 14:04 »
Do sada sam samo pre-ordera BF3 i Skyrim jer sam veliki fan TES serijala i BF a još su i bili na 25% discounta kada sam ih ordera. Mislim tako i Wach Dogs i GTA 5 pre-orderat ako budu imali nekakav discount, već su mi nekako unijeli vjeru preko tih trailera i gameplayova da su odlične igre.
"Alcohol is not a problem it is a solution to a problem, unfortunately it is not a very good solution." - Randy Blythe

*

Deadwalker

  • *****
  • 2495
  • All the pieces matter
    • HCL
Odg: Koliko često prednaručujete igre?
« Odgovori #11 : 24. Ožujak, 2013., 12:55 »
Pa gotovo nikad. Zadnji puta sam na GoG-u prije početka prodaje uzeo Witcher 2 i nisam naravno požalio - odličan bonus content i fantastična igra. Prije toga sam uzeo The Old Republic - došlo me na kraju zbog carine skoro 500kn, al generalno nisam požalio također. Prvih mjesec dana zbog igranja s gildom se nije spavalo.
No te dvije igre su izuzeci. Obično kupujem sve pola godine do godinu dana kasnije na popustu jer mi nije bitno da igram najnovije naslove.
The greatest teacher, failure is.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Koliko često prednaručujete igre?
« Odgovori #12 : 01. Kolovoz, 2014., 15:27 »
Uzeo GTA V za Steam i FIFU 15.

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: Koliko često prednaručujete igre?
« Odgovori #13 : 01. Kolovoz, 2014., 19:14 »
Prvi put prosle godine prednarucio BF4 (zbog china rising, a i eto tako, da dodje sto prije :mrgreen:) za buraza, a sebi sam prednarucio Sonic: Lost World za 3DS onako naslijepo jer obozavam Sonica, nakon toga sam rekao da vise nikad necu prednarucit nista! Igra je najvece govno ikada!

Ali onda sam ovaj mjesec prednarucio fizicku kopjiu The Last Of Us: Remastered za PS4, prvenstveno zbog 50kn popusta, a i znao sam da se radi o remek-dijelu, pa nije bilo sanse da se desi nesto kao sa Sonicom, nemam PS3, tako da mi je ovo prvi susret sa ovom igrom i moram priznat da je opravdala sve one silne recenzije (nisam ju jos dovrsio, igram na Hard sa iskljucenim listen modom za prvi put, poslje mozda i na teze) :thumbs: :thumbs:

Ako bude jos ovakvih prilika sa snizenom cijenom, a da znam 100% da igra valja, ubost cu opet, inace ne.
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

Odg: Koliko često prednaručujete igre?
« Odgovori #14 : 01. Kolovoz, 2014., 19:30 »
Pa... 4 puta godišnje. Možda 5.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9