HCL.HR

LAN igraonica - bi ju posjećivali?

  • 34 Odgovora
  • 12366 Hitova
*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
LAN igraonica - bi ju posjećivali?
« : 24. Ožujak, 2013., 14:51 »
Ne sjećam se kad sam zadnji put bio na nekom LAN partiju, većinom je problem u okupljanju ekipe i prostora, lakše je online. No opet, onda fale neke poznate scene bacanja miševa i psovanja koje su LAN partije činili onoliko interesantnima.

I nešto sad s frendom pričam, on bi htio otvorit neku "modernu" igraonicu.

Omanji prostor, onako living room štih. U njemu poveci stol, na njemu 10 računala, pet s jedne strane, pet s druge. Strojevi koji nisu baš ultra jaki, ali recimo da imaju ATI 7850 i 16gb RAM-a svaki.

Radno vrijeme bi bilo od 18h popodne do 05 ujutro.

Ono što me sad zanima, što ekipa ovdje misli o LAN igraonicama, bi li to sve još uvijek imalo smisla?

Ako bi dolazili, koje igre bi voljeli vidjet na računalima?

Odg: LAN igraonica - bi ju posjećivali?
« Odgovori #1 : 24. Ožujak, 2013., 15:05 »
Ne bi doša. Koji je smisao nez, mogu igrat od doma u udobnosti svog doma, besplatno. :wildboy:
CSadria - Kupovi, LANovi, intervjui i izvještaji s događanja iz Balkan/Adriatic regije.
Web - Facebook - Twitch - Youtube

[/url

*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
Odg: LAN igraonica - bi ju posjećivali?
« Odgovori #2 : 24. Ožujak, 2013., 15:07 »
Koji je smisao

Ekipa :hiha:

Jače konfe nego što imaš doma, ugođaj, društvo, cuganje.

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: LAN igraonica - bi ju posjećivali?
« Odgovori #3 : 24. Ožujak, 2013., 15:08 »
možda za proslavit rođendan ili tako nešto

radije bih nekako vidio konzole sad u igraoni


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Me666

  • ******
  • 5556
  • Snaketicus Murphy Jr.
Odg: LAN igraonica - bi ju posjećivali?
« Odgovori #4 : 24. Ožujak, 2013., 15:18 »
Citat:
Radno vrijeme bi bilo od 18h popodne do 05 ujutro.


Nezz... LAN igraonice su uvijek bile za osnovnoškolce i srednjoškolce (bar dok sam ja odrastao... nezz za vas :hiha2:) pa je onda ovo itekako promašeno radno vrijeme.
Osobno ne bih dolazio, ali me frend koji živi u domu nedavno pitao da li znam za koju igraonu u Zagrebu (na što sam slegnuo ramenima jer realno ne znam ništa po Zagrebu :hiha2:)
Dakle, ciljana publika su ljudi iz doma, srednjoškolci i osnovnoškolci pa ako misli zarađivati (a nadam se da misli) trebao bi ju držati otvorenom od cca 14h pa nadalje

Što se tiče igara, nitko ne može promašiti s UT-om :hiha:

*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
Odg: LAN igraonica - bi ju posjećivali?
« Odgovori #5 : 24. Ožujak, 2013., 15:25 »
možda za proslavit rođendan ili tako nešto

radije bih nekako vidio konzole sad u igraoni

Ma ne samo to, turniri bi isto bili u igri.

PC-e je lakše dobit od konzola, s druge strane FIFA i sve slicne igre su dostupne i za PC.

A s UT-om se slažem, s time nikad fulat :hiha:

Više bi se i furalo na taj neki štih. CS, UT, COD, piva, čips, kava, sve je tu.

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: LAN igraonica - bi ju posjećivali?
« Odgovori #6 : 24. Ožujak, 2013., 15:44 »
a nez, ja bih rađe volio vidjeti 5-6 konzola sa 2 kontrolera i igre tipa tekken, fifa i slične takmičarske igre, ovo sa cod, cs, ut zar nije takva svaka propala igraona :wildboy:

Odg: LAN igraonica - bi ju posjećivali?
« Odgovori #7 : 24. Ožujak, 2013., 15:53 »
Posjećivao sam par igraonica dok sam imao 12 -13 godina - kanter strajk, bilo zabavno.

Sad bih se osjećao kao debil davati 10-15 kuna za pola sata igranja, a i općenito da se nađem na takvom mjestu.
Slušanje psovki kad bi netko popio metak mi se uvijek gadilo.

Bez uvrede ikome, ali samo se teški promašaji (godine nebitne) mogu naći u 2013. u tim igraonicama.


Odg: LAN igraonica - bi ju posjećivali?
« Odgovori #8 : 24. Ožujak, 2013., 16:11 »
Baš i ne vidim razlog zašto bih išao u igraonicu.
Većina ljudi koje znam uglavnom imaju neke laptope. I svi mogu pokrenuti bar UT, CS, Quake 3 i COD2.

Tak da ono, jednostavnije je nać se s ljudima kod nekog. Prd.

*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
Odg: LAN igraonica - bi ju posjećivali?
« Odgovori #9 : 24. Ožujak, 2013., 16:19 »
Sad bih se osjećao kao debil davati 10-15 kuna za pola sata igranja

Ma lol ne, ne bi išlo po tom principu, to sumnjam da bi palilo danas.

Više imam neke manly večeri u glavi. Kak se ekipa skuplja za nogomet, tak bi se mogla skupit i za turnire.

iako, ako bi se skupljali kao hcl-ovci za nogomet, brijem da bi propalo isti dan :hiha2:

Odg: LAN igraonica - bi ju posjećivali?
« Odgovori #10 : 24. Ožujak, 2013., 17:47 »
U igraonicu nikad nisam išao, nezz zašto ali mi se valjda nikad nije dalo ić. Ali tu bi umjesto ili sa kopjuterima trebale doć i konzole. Jer po meni igre kao FIFA ili PES su jedino igrive na konzolama, jer je 100 puta lakše micat igrača gljivom nego WASD tipkama, a za pucačnie tu naravno nam treba komp. jer kao što mislim o igranju fife na konzolama tako isto mislim o igranju npr. BF3 na kompu. I to radno vrijeme bi trebalo početi prije jer neznam baš tu tvoju svrhu okupljnanja ljudi za nogomet itd. Igraone su za djecu uglavnom.
"Alcohol is not a problem it is a solution to a problem, unfortunately it is not a very good solution." - Randy Blythe

*

Me666

  • ******
  • 5556
  • Snaketicus Murphy Jr.
Odg: LAN igraonica - bi ju posjećivali?
« Odgovori #11 : 24. Ožujak, 2013., 17:56 »
Jer po meni igre kao FIFA ili PES su jedino igrive na konzolama, jer je 100 puta lakše micat igrača gljivom nego WASD tipkama

Je li ti živiš u 1990-oj godini pa još ne znaš za PC gaepadove?

Odg: LAN igraonica - bi ju posjećivali?
« Odgovori #12 : 24. Ožujak, 2013., 21:25 »
Jer po meni igre kao FIFA ili PES su jedino igrive na konzolama, jer je 100 puta lakše micat igrača gljivom nego WASD tipkama

Je li ti živiš u 1990-oj godini pa još ne znaš za PC gaepadove?

Dobro pitanje...I da i ne rekao bi..Uglavnom znam ja za PC gamepadove i imao sam ih ali poanta je da zašto uzimati PC+gamepad da bih igrao FIFU kada to sve možeš na kozolama sa manje (puno manje) troškova. Jer npr. da svaki njegov komp. dođe 5500kn x10 kao što je on naveo da će ih biti otprilike 10, to je 55000kn+1500kn za gamepadove je 56500kn a može uzeti 5 ps3 ultra slim za 2000kn i još dodatnih 5 DS3 kontrolera za nekih 14000-15000kn. puno manje koštaju a i bolji za igraonice.
"Alcohol is not a problem it is a solution to a problem, unfortunately it is not a very good solution." - Randy Blythe

*

Me666

  • ******
  • 5556
  • Snaketicus Murphy Jr.
Odg: LAN igraonica - bi ju posjećivali?
« Odgovori #13 : 24. Ožujak, 2013., 21:37 »
Smeće kontroler koji savršeno radi na PES-u i FIFA-i je 60kn za 10PC-eva je to 600kn, a opet imaš standardni PC na kojemu igraš Anril, Kanter, Kvejk i Kod koristeći miš i tipkovnicu
Čak i da plati više za kontroler, PC varijanta mu je isplativija u tom slučaju

PS3 ili X360 varijanta mu nije nikako isplativa - tko je htio kupiti plejku ili kutiju ju već ima doma pa ako želi otvarati igraonu jedino mu je isplativo nabavljati next-gen (nitko nema, svi žele probati itd itd)


Nego, sad sam se sjetio jedne igraone o kojoj se naveliko pisalo u Hrvatskim gaming tiskovina... ne sjećam se imena ... nešto kraj Splita... imali su kao sve, čak i Gran Turismo tunel - što se s tim dogodilo? Propalo?

Odg: LAN igraonica - bi ju posjećivali?
« Odgovori #14 : 24. Ožujak, 2013., 21:48 »
Samo kada se sjetim starih dobrih turnira. Igrali smo Cs 1.6, i doista je bilo divno. Putovali kroz drzavu i osvojili prvo mjesto. Sa mnom u timu su bile moje kolege i neki moji frendovi.

A nekada bi smo isli igrati i CoD II, to je igra. A sada vidim ove igraju glupave FPS-ove i glupavu dotu. Kude je ovaj svijet otisao. :wildboy: Sve u svemu ovaj topik me je podsjetio na neke starije dane.. i zamolit cu sutra kolegu Steva Djakonovica da odigra sa mnom jednu partiju Cs-a. Hvala Syzygy-ju sto me je podsjetio. :thumbs:

Nekada je i oprema bila bolja. Sada kada bih otisao bilo mi da yojstick ne radi ili mis na kompu. premali.. ili PC jednostavno koci pa ne mogu igrat. Nekada si mogao fino uci sjesti, platiti i igrati sa uzitkom sa tvojim frendovoma. Ovo danas je zalosno. :wildboy:
Zakon moga roda taj je, za obraz se glava daje!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9