HCL.HR

Mod of the year

  • 8 Odgovora
  • 3361 Hitova
Mod of the year
« : 17. Veljača, 2015., 13:06 »
Pozdrav svima, nisam pisao na ovom forumu, više volim da pratim portal i da tamo komentarišem, ali eto imam nešto što bih voleo da predstavim modovima i adminu, pa da vide, možda i nije loša ideja.
Ima nas puno koji volimo modove za igre. Značajno produžavaju život nekoj igri, a i znaju da poboljšaju iskustvo igranja, grafikom, gameplayom, nekom velikom modifikacijom...
Ja na primer trenutno igram prastare igrice LOTR: Battle for Middle Earth sa modom Edain koji je fenomenalan i Mount & Blade: Warband sa modom Clash of the Kings, koji je fenomenalan, svet "Song of Ice and FIre" (Game of Thrones).
Možete na primer u Zlatnom Dabru ili ovako, na kraju godine da objavite modove godine, jer verujem da će puno ljudi biti za njih zainteresovano, a možda se čak i neki priključe nekoj moderskoj zajednici.
Mislio sam da tako nešto odradite, po ugledu na Kotaku:
http://kotaku.com/pc-gamers-pick-their-top-10-mods-of-2014-1676769924
Izvinjavam se ako već postoji tema ili ako sam prekršio neko pravilo.

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: Mod of the year
« Odgovori #1 : 17. Veljača, 2015., 13:19 »
Postoji ideja za promoviranje modova već duže vrijeme, ali nikako da ju realiziramo. No, sada kad si već spomenuo, možda i bude uskoro.

Ovo što predlažeš, nije baš izvedivo u Zlatnom Dabru budući da moddb dopušta korisnicima da nominiraju modove koje žele pa tek od 100 nominiranih, glasa koji će završiti u top 10.

Odg: Mod of the year
« Odgovori #2 : 17. Veljača, 2015., 13:28 »
Da, da, pratim ModDB, tako da znam kako to funkcioniše kod njih. Zato sam i napomenuo u Zlatnom Dabru ili na neki drugi način, verujem da možete da smislite kako možete da zainteresujete igrače za to.
Imam samo još jedno pitanje, jel postoji možda tema za rasprave i predloge za modove u igrama, da ne postujem ovde nešto, a nije mu tu mesto ?  Rekoh nov sam u korišćenju ovog foruma, pa se ne snalazim baš kako treba.
Hvala na direktnom i brzom odgovoru.

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: Mod of the year
« Odgovori #3 : 17. Veljača, 2015., 14:00 »
Koliko me sjećanje služi, tema za modove ne postoji, no probaj s tražilicom. Za sada možeš koristiti ovu temu.

Odg: Mod of the year
« Odgovori #4 : 17. Veljača, 2015., 18:09 »
Važi, hvala.
Prvo bih da predstavim jedan LOTR mod, koji sam upravo počeo da igram, a znam da ovde ima mnogo fanova LOTR-a, tako da verujem da ce da im se svidi. Nisam učestvovao u njegovom stvaranju, ali momci koji su ga pravili su odradili strašan posao. U pitanju je mod za igru Mount & Blade:Warband, koji ovu malo stariju igru, transformiše u Middle Earth.
Mod se zove "The Last Days of The Third Age".
Ja sam ga tek probao, pa ne mogu da sudim, ali vidim puno ljudi koji su njime oduševljeni. U igri su ubačene sve moguće frakcije iz Middle Eartha sa kojima se možete boriti (čak i Rhun, Arnor...), ubačeni su questovi za War of the Ring (šta god oni podrazumevaju pod tim), fantastično odradjeni detalji poput opreme, arhitekture, ljudi. Pogotovu je neverovatno uradjena arhitektura, pogledajte dole priložen video, da vidite Minas Tirith na primer.
Ne znam šta više da kažem za igru, osim da se igra kao third ili first person. Borbena mehanika je izuzetno, izuzetno zanimljiva, teško je naći igru koja ima ovako dobro odradjenu borbu. Možete obići celu mapu, praviti vaše družine i napadati gradove, znaju oni koji su još pre igrali ovu igru, ali ovo mnogo bolje sada jer je u svetu Lord Of The Rings.

Link moda i download:
http://www.moddb.com/mods/the-last-days

Par screenshota:






Video obilaska Minas Tirita:
https://www.youtube.com/watch?v=mxFcooqD8Ok

Video nekog lika kako igra, upoznavanje sa igrom:
https://www.youtube.com/watch?v=TtXmnGY5gTQ

https://www.youtube.com/watch?v=ewUeHBREfaU
« Zadnja izmjena: 17. Veljača, 2015., 18:15 DjokaBA »

*

Armin44

  • ***
  • 886
  • I'll be one tough act to follow...
Odg: Mod of the year
« Odgovori #5 : 17. Veljača, 2015., 18:37 »
S obzirom da već 4 godine provodim aktivno na modding sceni od njihovog korištenja to kreiranja samih,moram reći da mi se ideja za samostalan podforum još više sviđa no pitanje je koliko korisnika ovog foruma to zanima ili uopće zna šta je mod ?
btw:hvala na preporuci lotr moda,veliki sam fan a i jedno vrijeme sam igrao M&B:Warband pa možda i probam opet :winknkiss:

Odg: Mod of the year
« Odgovori #6 : 18. Veljača, 2015., 04:37 »
Znamo bato ;)
Lista odigranih:2015,2016,2017,2018,

Odg: Mod of the year
« Odgovori #7 : 18. Veljača, 2015., 10:35 »
S obzirom da već 4 godine provodim aktivno na modding sceni od njihovog korištenja to kreiranja samih,moram reći da mi se ideja za samostalan podforum još više sviđa no pitanje je koliko korisnika ovog foruma to zanima ili uopće zna šta je mod ?
btw:hvala na preporuci lotr moda,veliki sam fan a i jedno vrijeme sam igrao M&B:Warband pa možda i probam opet :winknkiss:

Ima ovde pravih gamera, verujem da puno njih zna šta su modovi, a i mislim da će dosta njih i shvatiti šta je to, čitajući postove ovde.
Ja ću bar jednom nedeljno da ubacim neki, koji je meni interesantan i koji mislim da  vredi odigrati. Takodje pozivam i ostale, koji imaju neki zanimljiv mod za bilo koju igru, da preporuče ovde. Samo kad ubacuju, da ubace sa nekim videom, screenom, a ne samo linkom ili imenom, jer tako se niko neće zainteresovati.

*

karlokarlec

  • *
  • 61
  • pa kriza je,nema se para za osobni tekst
Odg: Mod of the year
« Odgovori #8 : 03. Ožujak, 2015., 21:56 »
Za mene je extended timeline mod za EUIV prilično dobar.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9