HCL.HR

Najbolja SP platforma?

  • 20 Odgovora
  • 7196 Hitova
*

Sylenth

  • *
  • 28
  • Nemesis
Najbolja SP platforma?
« : 13. Veljača, 2015., 00:25 »
Hej ljudi, gledam baš i razmišljam... Koja je po vama najbolja platforma za isključivo single player igranje? Znam da je odgovor svaka, ali stvar je što uz većinu, gledam PS4 i X1 dolazi hrpa stvari za socijalne mreže i integraciju... Što meni apsolutno ne treba. Kupiti PS4 ili X1 da bi držao 0 prijatelja mi se ne čini privlačnim. Ionako mi se baš ne sviđa igranje sa nepoznatim ljudima okolo po svijetu, fejs ne koristim... Niti svršavam od gušta kada me klinjo od 14 godina iz rusije naprči par puta za redom u BF ili Fifi... Tako da eto, što bi po vama bila idealna platforma na kojoj nije naglasak na usr**** socijalizaciji (da, asocijalan sam i imam samo jednog prijatelja) i povezivanju sa ljudima. Pa čak i novi Windowsi 10 sa onim streamanjem x1 igara na komp mi nije nešto fora. A ne planiram kupiti PS1 da bi bio "izoliran" od toga, što bi možda neki od vas savjetovali. Šteta, igre su stvarno zeznili sa umetanjem te lažne internetske socijalizacije u svaki segment videoigara.

Eto, toliko od mene.
“I believe… whatever doesn’t kill you simply makes you…stranger.”

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Najbolja SP platforma?
« Odgovori #1 : 13. Veljača, 2015., 01:24 »
Nemoj me krivo shvatiti, ali ovakve teme su nepotrebne, jer u principu ne postoji nekakav logičan, realan i dobar odgovor na to pitanje.
Uzmimo npr. da sada dođe 10 PlayStation korisnika koji igraju PS ekskluzive i uživaju u SP igrama. Zatim dolete Xbox One korisnici i nastane nadmetanje sa ekskluzivama i na kraju dođu PC kao master race korisnici xD.
Stvar je vrlo jednostavna, radi se o osobnim preferencama i načinu igranja tih SP igara. Radi se o tome da li netko želi igrat primjerice FPS SP mišem i tipkovnicom ili zavaljan u naslonjač sa kontrolerom u ruci.

A takve teme su pune samo trolerskih, fanovskih postova u kojima se ljudi nadmeću sa osobnim preferencama i tako cijela rasprava na kraju nema nikakvog smisla, jer sama tema nema nikakvog smisla.
Okej su teme nezz najbolja igra, najbolja konzola, tu se mogu javiti ljudi da napišu osobni utisak o najdražim igrama, konzolama itd., no najbolja SP platforma je baš čudno pitanje.

Ja primjerice igram FPS SP igre unazad godinu dana sa kontrolerom, iako sam dva desetljeća iste igrao sa mišem i tipkovnicom.
Naučio sam biti dobar u tim igrama s kontrolerom i volim osjećaj vibracije i feel pucanja, odnosno triggeranja.

I sada ja dođem tu u temu i šta da kažem? PC je najbolja platforma? xD
Zbog čega? To nema nikakvog smisla. Ili da netko dođe i kaže PS4! Okej, a sada mi navedi razlog zašto nisu PC i Xbox One? :)
Eto, nadam se da sam ostvario point. Dobre teme otvaraš, no ova baš i nema nekog smisla. Barem meni, nezz.

*

black_out

  • ******
  • 4118
  • #IgračVrata
Odg: Najbolja SP platforma?
« Odgovori #2 : 13. Veljača, 2015., 03:05 »
PC.
hardcore gamer | rapist | nerd | cis scum | misogynist |

Odg: Najbolja SP platforma?
« Odgovori #3 : 13. Veljača, 2015., 09:20 »
Slazem se sa Coletom u vecini ali i jedan dodatni razlog sto je malo nelogicno pitanje, je veliki broj ekskluziva za pojedine platforme, pa ukoliko odaberes samo jednu na gubitku si radi nemogucnosti igranja ostalih igara. Preferiram ipak uz PC imati i neku konzolu, u mom slucaju X1(nebitan razlog) i dzepnu konzolu...

*

iris94

  • ***
  • 644
Odg: Najbolja SP platforma?
« Odgovori #4 : 13. Veljača, 2015., 09:21 »
Svaka od platformi je gotovo do korijena povezana sa internetom. No ovdje bi dao prednost PC-u. Osim jeftinih igara na Steamu koje se isplate kupiti jer ne planiraš igrati MP, imaš i pirate bay da se izoluješ od svijeta i svake konekcije sa internetom :)

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Najbolja SP platforma?
« Odgovori #5 : 13. Veljača, 2015., 09:32 »
Wii U, bez konkurencije.

Imaš SP-a koliko hoćeš i to ekskluziva kakvih nema nigdje, imaš lokalnog co-opa više nego drugdje ako te to pali, imaš i nešto interneta i socijalizacije ako ikad poželiš imat ono što svi ostali imaju na "normalnim" konzolama... savršeno. :ementaler:

*

Sylenth

  • *
  • 28
  • Nemesis
Odg: Najbolja SP platforma?
« Odgovori #6 : 13. Veljača, 2015., 13:20 »
Dobro, i sam sam mislio da je zaguljeno pitanje, but you got the point. Dobro pojašnjeno :) tnx
“I believe… whatever doesn’t kill you simply makes you…stranger.”

Odg: Najbolja SP platforma?
« Odgovori #7 : 13. Veljača, 2015., 18:40 »
Nije da potičem na išta ilegalno, ali PC ima ogromnu prednost što se tiče single player igara - piratluk. Osobno mi zadnjih godina uopće nije gušt igrati piratske igre te većinom sve kupujem, ali mnogim ljudima je baš to presudan faktor kod odabira platforme.
Bought a new boomerang. Can't throw away my old one.

Odg: Najbolja SP platforma?
« Odgovori #8 : 13. Veljača, 2015., 20:45 »
Jednostavno PC

Čole tema ima smisla :hiha2:
Mislim pitanje ima smisla...
Lista odigranih:2015,2016,2017,2018,

Odg: Najbolja SP platforma?
« Odgovori #9 : 14. Veljača, 2015., 15:34 »
Wii U, bez konkurencije.

Imaš SP-a koliko hoćeš i to ekskluziva kakvih nema nigdje, imaš lokalnog co-opa više nego drugdje ako te to pali, imaš i nešto interneta i socijalizacije ako ikad poželiš imat ono što svi ostali imaju na "normalnim" konzolama... savršeno. :ementaler:
Slazem se u potpunosti. I to ne samo Wii U, vec sve Nintendove platforme. Vjerojatno iz razloga sto ne ciljaju na globalni multiplayer, sto ce vecina osuditi kao losu osobinu, ali meni odgovara. Ne sjecam se kad sam zadnji put upalio neku SP igru na PC-u (osim Batman i GTA serijala- kultna djela gaming industrije). Cini mi se da je PC gaming dobrim dijelom presao na MP komponentu. Svaka druga osoba koja se smatra gejmerom igra iskljucivo LoL, Dotu, WoW ili neku drugu MP-based igru (niti ja nisam iznimka). No kad se zazelim pravog SP-a onda je Wii U #1, Mario, Donkey Kong, Samus, Link... Ne moram dalje nabrajati, shvatili ste poantu :D. Te igre jednostavno imaju nekakav svoj stih, nesto sto prije nikad nisam imao prilike vidjeti na PCu. Inovatino, zabavno, opustajuce, a opet dovoljno zanimljivo da zelite jos igrati :clap:

Odg: Najbolja SP platforma?
« Odgovori #10 : 14. Veljača, 2015., 17:15 »
PC, jer možeš igrati na emulatorima starije konzolaške naslove koji su uglavnom SP.    Ali možda bi bilo dobro i pomalo pomiriti se s tim da sve ide ka nekoj "globalizaciji" i povezivanju; kvragu čak su makli klasične Start i Select tipke sa PS4 kontrolera i zamijenili ih sa "SHARE" i "options"  :hiha2:  .   Ne bih rekao da je to reverzibilan proces, nego više neka vrsta evolucije..... 

Ali baš zato na PC-u možeš ganjati dobre stare SP igre do mile volje  (uz dobar kontroler preporučljivo). 
 Ako ipak želiš pravo konzolaško iskustvo, sve do PS3/x360  su  primarno SP konzole, dolaskom ovih dvoje već su uveli Gamertagove, achievemente itd...   
Nintendo je ok ako ti ne smetaju nešto "djetinjastije" igre

Odg: Najbolja SP platforma?
« Odgovori #11 : 14. Veljača, 2015., 17:29 »
Ja primjerice igram samo single...Meni je gušt preći igru tipa AC,COD,AOE i sl.Uživam u svakom segmentu,i to je jedino što me zanima.Igranje s drugima,prepuštam vama... XD

*

iris94

  • ***
  • 644
Odg: Najbolja SP platforma?
« Odgovori #12 : 14. Veljača, 2015., 17:35 »
U takvom slučaju ti je najbolja opcija dobar PC + kad skupiš love uzet onaj prvi Xbox i PS2 ako imaš. Odlični stariji naslovi poput Ninja Gaidena se mogu rokat na tome. Za sve novije imaš PC :v

Odg: Najbolja SP platforma?
« Odgovori #13 : 15. Veljača, 2015., 00:46 »
Volim PS i vjeran sam gamer od prve konzole. Bogat je ekskluzivama i nije kao što je gore rečeno da ipak sve kasnije izadje na PC-u. Ali unatoč tome što onaj tko nema PS mnogo dobrih igara propušta, svejedno prednost dajem PC-u što se tiče SP igara. Ne igram baš MP igre niti imam baš prijatelja dodanih na PS (realno, ne poznajem baš puno ljudi koji imaju PS3 ili PS4 jer su mi legosi uglavnom PC gameri, a i općenito ljudi baš nemaju para za konzole i originalne igre). Prednosti su već rečene gore: jeftine igre na steamu (pogotovo bundle-ovi po stranicama i to za cijene kakve se ne vide na store-u konzola nikad), moguća izoliranost od svijeta (kako ko želi), za one koji nemaju para ili ne žele kupovati eto postoji piratebay i ono eto što znam po sebi da i sam sam hrpu toga prešao na PC-u i unatoč konzolama i dalje zaigram. I takodjer, PC ima svoje ekskluzive.

*

Sylenth

  • *
  • 28
  • Nemesis
Odg: Najbolja SP platforma?
« Odgovori #14 : 21. Veljača, 2015., 01:56 »
Ja primjerice igram samo single...Meni je gušt preći igru tipa AC,COD,AOE i sl.Uživam u svakom segmentu,i to je jedino što me zanima.Igranje s drugima,prepuštam vama... XD

Hahaha APSOLUTNO SE SLAŽEM!! Stvarno mi nije jasno zašto je pravilo da svaka druga igra ima multiplayer? Evo recimo igram FIFU, kupio sam original, a svejedno igram samo SP. Malo su mi idiotske stvari poput achievmenta (mislim, trebaš baš biti no lifer da ih sve skupljaš) i integracije sa fejsbukom (koj je totalno zakurac) i ostalim "socijalnim" sranjima. Šta će mi sve to, kada imam brata i jednog prijatelja, a oboje igraju jako rijetko. To mi kida živce, da prodaju igre nakrcane MP komponentama. Onda rađe skinem pirata gdje mi je odmah isključena MP komponenta i pazi... JOŠ UŠTEDIM! Eto ljudi, ja ne znam što svijet vidi u igranju sa drugim ljudima, samo da se dokazuju i kurče sa nekim vještinsma. Prije si se naigro na plejki i onda sa društov nabacio stolni ili nogač na zraku i bio sretniji nego sada kada igraš sa ljudima koje ni ne poznaš. Ne znam, ali je jadno ubacivati u svaku igru MP. Mislim da i dalhe na PC ima najviše SP igara. Kao što rekoh, a i drugi... Tu je piratebay xD Samo se nadam da neće ubaciti baš u sve igre MP. A Mirkosoft radi takve očajne poteze. Evo u windowsu 10 neću koristiti 80% funkcija, kao ni ono glupavo streamanje igara na x1. Znam da sam otišao offtopic, ali jednostavno mi se ne sviđa filozofija svake platforme danas koje se može opisati: Achievments, friends. Od čega me ne interesira ni jedno ni drugo.

Živjeli.
“I believe… whatever doesn’t kill you simply makes you…stranger.”

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9