HCL.HR

Najbolje igre u 2014. - zagrijavanje za Zlatnog Dabra 14

  • 17 Odgovora
  • 7179 Hitova
*

Mzehn

  • ****
  • 1493
  • kakaroto
    • PCGN
Odg: Najbolje igre u 2014. - zagrijavanje za Zlatnog Dabra 14
« Odgovori #15 : 09. Prosinac, 2014., 22:12 »
Nisam odigrao niti jedan jedini naslov iz 2014 ove godine, pa evo da napišem nešto o najboljem što jesam igrao
 
Najbolja igra -  The Witcher 2 Assassins of Kings Enhanced Edition; išao u treći prelazak ali prvi puta na hard težini, koja daje jednu novu dimenziju cijeloj igri (moglo bi se usporedit sa HC modom iz New Vegasa) jer konstantno treba misliti unaprijed i u svaki fajt ulazit promišljeno. Neznam dal bi netko tko nikad nije igrao serijal a da prvi puta igra na hard mogao uopće završit igru.

Najbolja indie igra - težak odabir, čak možda Guacamelee! koji me je oduševio šarenilom, humorom i savršenim platformingom i nekako sam najviše guštao u njemu. Jako blizu njemu redom FEZ i Hotline Miami.

Najigranija igra - Might&Magic Duel of Champions; skoro 350 sati utukao ove godine, u top par stotina ljudi na globalnom ladderu proveo skoro cijelu godinu. Ne stane u istu rečenicu sa jedno četri puta manje kompleksnim Hearthstonom kojeg neznam iz kojeg točno razloga ekipa puši kad je ovo isto f2p i to još bolji model istog. Većina ljudi, uključujući mene, koja je ovo probala nakon hearthstona nije se više vratila istom. Neznam kak da najbolje usporedim dvije, NFS i GT? ping pong i tenis? nez...Čak sam i nešto paypal novca uspio dić na raznoraznim online turnirima.

Otkriće godine - Banished; igrao intenzivno neko vrijeme i još uvijek mi se čini da nisam ni zagrebao površinu. Sve što sam ikad htio od strateške igre i daleko najbolji citybuilding koji sam ikad igrao. Preporuka svima koji traže malo teži izazov, jer igra je svakako više izazov nego neka klasična zabava.

Najbolji remake - Oddworld: New 'n' Tasty; dobri stari ejb u novom ruhu. 10/10

Najbolja emulirana igra - Dvoumim se između Megaman 2 i Double Dragon II. Možda DD jer je za igrat u dvoje vjerojatno i najbolja igra sa NESa.

Najveće razočaranje - Rocketbirds Hardboiled Chicken; zapravo jedina loša igra koji sam kroz godinu prešao, zaobići svakako.

Što se želi - Teslagrad, Shovel Knight, Legend of Grimrock 2 redom, njih planiram sigurno uzeti na nadolazečoj steamovoj holiday rasprodaji. Ako ostane love dlc-ove za Skyrim ili Mafiju 2 i njih. Age of Mythology Extended Edition isto možda.

*

StreetFigter88

  • **
  • 409
  • Neki n00b mi je ukrao prethodni avatar :(
Odg: Najbolje igre u 2014. - zagrijavanje za Zlatnog Dabra 14
« Odgovori #16 : 09. Prosinac, 2014., 22:45 »
Najbolja igra: Ima nekoliko izbora ali moj izbor je uperen u Dvinity Original Sin: 700 sati igre, topla preporuka
Indie biser: This War of Mine: igra me je dirnulai potakla na razmišljanje
Razočaranje godine: The Amazing Spiderman 2 i COD:AW
Smejanje u igri: South PArk: the stick of Truth
Skrilex je Mocart 21. veka !!!!

Odg: Najbolje igre u 2014. - zagrijavanje za Zlatnog Dabra 14
« Odgovori #17 : 13. Prosinac, 2014., 21:54 »
Odigrao samo jedan naslov iz 2014. ;__; Bolje da nisam ni taj no ajmo redom;

Igra uz koju sam proveo najviše vremena:
TES V: Skyrim - A što reći? Odlična igra. Jedino sam malo razočaran glavnom pričom i beskarakternošću likova, ostalo sve gg. Ogroman svijet s hrpom sadržaja, cool frakcije, vrhunski dizajn, zanimljive misije + par modova, savršeno nešto.
*Counter Strike Global Offensive - Milslim da se nema tu što dodati.

Najbolja indie igra:
Mark of the Ninja - Prava stealth poslastica, jedna od zabavnijih stealth igara uopće.

Najbolja igra:
Fallout New Vegas - Najbolji rpg kojeg sam igrao dosad (nije da sam ih odigrao previše al ae ;__; ). Zanimljiva priča i likovi te raznorazne frakcije, odličan dizajn svijeta i atmosfera,, Hardcore mod kao šlag na kraju. Nemam nikakve zamjerke osim možda malo zastarjelog izgleda i pokojeg buga.
*Batman Arkham City - Zakon igra, najbolja u serijalu naravno iako je priča dosta podbacila imo (no zadnjih 2h je stvarno vrh), zabavan gameplay i taj open world spašavaju stvar.

Najgora igra:
Enemy Front - Dosadnjikavo, tek par zanimljivih trenutaka, jedva sam se natjerao da pređem.

Najbolja atmosfera (uz New Vegas):
 Metro 2033

Igra koja čeka na prelazak već dugo:
The Witcher - Nezz zašto si svake godine odgađam pokretanje ovog čuda al eto ;__; nadam se da bum što prije...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9