HCL.HR

Narudžbe igara iz inostranstva?

  • 8 Odgovora
  • 13513 Hitova
*

iris94

  • ***
  • 644
Narudžbe igara iz inostranstva?
« : 16. Lipanj, 2016., 20:21 »
Planiram da uvozim neke igre za domaće tržište. Prvenstveno su to igre za konzole. Nabavljao bi ih iz Velike Britanije. Zanima me da li bi te igre radile na konzolama kod nas. Ne znam kako to funkcioniše, da li ima neki region lock na njima i slično. Sve su fizičke kopije i nove.

Da li je neko uvozio za sebe ranije, pa da mi može reći :)

*

Freddy

  • ******
  • 5994
  • Briljantin.
Odg: Narudžbe igara iz inostranstva?
« Odgovori #1 : 16. Lipanj, 2016., 20:29 »
Koja konzola? Mislim da su i Xbox One i PS4 region-free. Xbox 360 igre su regionalno zaključane, vjerojatno isto tako i PS3. Nintendo 3DS su regionalno zaključane koliko je meni poznato, a vjerujem da su onda i Nintendo Wii i Wii-u također.

Ako nabavljaš za Xbox One i PS4, jedina stvar koja te može brinuti je jezik. Ponekad će igre u nekim regijama imati ograničenu ponudu jezika. Tipa igre iz Japana će MOŽDA imati samo japanske titlove ili govor, znam da neke igre koje inače imaju razne jezične opcije, u Njemačkom su izdanju na neki način ograničene na Njemački, ili će cijeli tekst biti na Njemačkom, a glasovi u originalu ili neka druga fora. Za te stvari se trebaš raspitati ako nije već na kutiji ili narudžbi naznačeno.

*

iris94

  • ***
  • 644
Odg: Narudžbe igara iz inostranstva?
« Odgovori #2 : 16. Lipanj, 2016., 20:51 »
Naručivao bi iz velike britanije i sve je na engleskom. I za PS4, x1 i za PS3, x360.  Koliko si siguran da su igre za stare konzole region locked?

Odg: Narudžbe igara iz inostranstva?
« Odgovori #3 : 16. Lipanj, 2016., 20:52 »
Planiram da uvozim neke igre za domaće tržište. Prvenstveno su to igre za konzole. Nabavljao bi ih iz Velike Britanije. Zanima me da li bi te igre radile na konzolama kod nas. Ne znam kako to funkcioniše, da li ima neki region lock na njima i slično. Sve su fizičke kopije i nove.

Da li je neko uvozio za sebe ranije, pa da mi može reći :)

Ako bi već nabavljao iz Britanije kod mene još nije bilo nikakvih problema... Jedino možda da CD nije bio u svom položaju , ali nije bilo nikakvih ogrebotina niti išta slično. Btw. naručivao sam samo za PS4.

*

iris94

  • ***
  • 644
Odg: Narudžbe igara iz inostranstva?
« Odgovori #4 : 16. Lipanj, 2016., 20:55 »
Evo šta sam pročitao ovdje - https://en.wikipedia.org/wiki/Regional_lockout#Video_games

Za play station - "All PlayStation 3 games, except for one, are region free.[5][6] Even though publishers could choose to region-lock specific games based on a mechanism that allows for the game to query the model of the PS3, none did so during the first six years after the launch of PS3"  i    "As per its predecessor, PlayStation 4 will not be region-locked, although it is still possible to develop region-locked games. Sony's official stand is that they discourage developers from region-locking and will only relent on special cases (as with the PS3 Persona 4 Arena exception mentioned above)"

Za microsoft
"The original Xbox as well as the Xbox 360 were region-locked, although it was up to the publisher if a game is region-free or not. A number of games are region-free and will play on a unit from any region. Digital content through Xbox Live are also region-locked, such as DLC, movies, and apps.

The Xbox One was initially planned to have a region blocking policy that would have prevented its use outside its region in an effort to curb parallel importing. However, Microsoft later reversed the policy and the final retail version of the console was not region-locked.[16] It is reported, though, that the console is region-locked in China.[17]"

Ako sam dobro razumio za play station ne bi trebalo biti problema da uvozim. Isto tako i za X1. Za 360-tku da provjerim od igre do igre. Fora je što i Britanija, i mi pripadamo istoj regiji, PAL regiji. Pa me to zbunjuje


*

c0bra123

  • ****
  • 1306
Odg: Narudžbe igara iz inostranstva?
« Odgovori #5 : 16. Lipanj, 2016., 22:01 »
Fora je što i Britanija, i mi pripadamo istoj regiji, PAL regiji. Pa me to zbunjuje

Nema te tu šta zbunjivat.



Opširnije https://en.wikipedia.org/wiki/PAL_region



I am a gamer. Not because I don't have a life - I choose to have many.

*

Freddy

  • ******
  • 5994
  • Briljantin.
Odg: Narudžbe igara iz inostranstva?
« Odgovori #6 : 16. Lipanj, 2016., 23:07 »
Ma da, uglavnom ti postoje samo dvije regije, PAL i NTSC. Amerike i Japan su NTSC, ostalo je većinom PAL, tako sam ja uvijek gledao, ali to možeš svaki puta provjerit naranvo.

Nisam znao za PS3 jer ga nisam nikad imao, ali Xbox 360 sam imao preko skoro 200 igara, pa znam da je bio regionalno zaključan. Ali dok god je PAL igra nemaš problema.

*

iris94

  • ***
  • 644
Odg: Narudžbe igara iz inostranstva?
« Odgovori #7 : 17. Lipanj, 2016., 00:55 »
Super :)  Hvala

*

iris94

  • ***
  • 644
Odg: Narudžbe igara iz inostranstva?
« Odgovori #8 : 30. Lipanj, 2016., 09:51 »
Još jedno brzo pitanje. Momak je tek kupio Xbox One i želi da kupi par igara i napravi account neki. Ako sam dobro shvatio, igre može igrati nebitno odakle su uveze. Ali kako za account?

Da li se to lažira i stavi na primjer da ste iz US. I nakon toga se XLive, igre, wallet i slično uzimaju na Američkom Amazonu. Ako stavite da ste iz UK, onda iz Britanskog itd itd ??? 

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9