HCL.HR

Natjecanje recenzija - Općenita rasprava

  • 287 Odgovora
  • 94974 Hitova
*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Natjecanje recenzija
« Odgovori #45 : 17. Lipanj, 2017., 15:58 »
Smatram da u tom slučaju ta recenzija neće niti proći. Koliko ima ljudi koji mole HCL da se pozabavi nekim starijim igrama i naprave i video komentare?!?
Pa upravo svi ti ljudi koji to žele mogu to sada i sami.
Recenzija bilo čega može biti bilo kad. To s novim igrama je praksa, ali NE i PRAVILO.


Ti možeš recenzirati što hoćeš kada hoćeš u bilo kojem vremenskom periodu. Ovo je isto gaming promocija. Promocija igara koje su možda opskurne, a na kraju krajeva dosta ljudi ni nema te igre o kojima možda žele pisati. Na ovaj način će odigrati i koju igru koja im leži u nekom kutku i na koju su zaboravili.


Nagrada je po meni jako značajna i lijepa i mogu biti dobre igre u pitanju + ako uspijemo isposlovati i objavu na portalu...
Di ćeš bolje?
Ako su ljudi zaista toliko lijeni onda nek ni ne pišu za ovo natjecanje.


Mislim da recenzija koja nije objektivna neće ni preživjeti glasanje. Pa ako netko tako nastavi pisati, vjerojatno će nakon nekog vremena odustati kad vidi da nitko nije glasao za njega.


Ti pričaš kao da si sve uvijek vidio i zapamtio. Pa čovječe u svakodnevnom životu kada ideš na posao, možda znaš sve ceste, sve adrese kojima prolaziš, sve ljude, ali UVIJEK vidiš nešto novo. Ako ti to ne uspjevaš vidjeti onda možda nešto nije u redu s tvojom mogućnosti zapažanja novih stvari ili jednostavno ih zanemaruješ.
Znači u svakom danu koji je praktički isti uvijek vidiš, čuješ i doživiš nešto novo.
Osim ako nisi zapeo u nekom loopu kao onaj film Ground hog day, ali i on je svaki dan nešto novo vidio i napravio...  :hihi:

Odg: Natjecanje recenzija
« Odgovori #46 : 17. Lipanj, 2017., 16:49 »
Naravno da uvijek postoji  nešto novo što ćeš zapaziti ili otkriti ako više  puta prelaziš igru, ali novi dan je tekući događaj i nepoznata budućnost i sa svakim novim danom će biti novi dan a igra je napisana knjiga sa već ukrašenim koricama koja je na tebi da je istražiš.

Pravila  još nisu postavljena. Ako se većina složi sa tom teorijom onda OK.

9mlg9@

Uh nemoj  ljudima zagorčavati život.  Ako još pođu ta sortiranja ništa od ove ljubavi

Odg: Natjecanje recenzija
« Odgovori #47 : 17. Lipanj, 2017., 18:35 »
Predobra ideja,par ljudi svakako napise dojmove odlicno i gust ih je citat,kad se vec potrude neka budu i nagradjeni s necim.

*

bartul_9

  • ******
  • 3854
  • Welcome to the matrix.
Odg: Natjecanje recenzija
« Odgovori #48 : 17. Lipanj, 2017., 18:40 »
Wyzardu, Freddyu i ostalim recenzentima je zabranjeno natjecanje. To dodajte pod pravila.

 :D

*

c0bra123

  • ****
  • 1306
Odg: Natjecanje recenzija
« Odgovori #49 : 17. Lipanj, 2017., 21:03 »
Vidio sam temu, mislio sam pisat, ali sam bio na poslu ili kući umoran, stislo me pravo. Ali neka je. Evo uvatio sam vremena da i ja nešto napišem, pa makar ovo.  :hihi:

Wyzardu, Freddyu i ostalim recenzentima je zabranjeno natjecanje. To dodajte pod pravila.

 :D

S ovim se apsolutno slažem. Njihov je portal, "naš" forum,  mi ne kvarimo njihove rencenzije, tako da ne smiju ni oni naše.  :D

Dodao bi ja još- ako netko igra na konzoli, a ne zna kako da objasni da je njegova fotografija koju je snimio, onda neka postavi fotografiju igre ispred monitora na kojem će bit otvoren njegov profil na forumu. Tako da se mora fino vidjet profil i igra.

ili jednostavno ps acc neka stave na profil.

Koraci:
1.Otići na Hcl.hr. na svoj profil i ostavit miš na svoju sliku profila i ako je nema.

2.Postavke

3.Spustit stranicu skroz dolje i morat ćete vidit ovaj prazan prozorčić:


4. Odete na svoj Playstation profil, i samo link kopirate u prozorčić, koji sam objasnio u 3. koraku.  :piva:
« Zadnja izmjena: 17. Lipanj, 2017., 22:00 c0bra123 »



I am a gamer. Not because I don't have a life - I choose to have many.

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Natjecanje recenzija
« Odgovori #50 : 17. Lipanj, 2017., 21:51 »
Evo moj paket ideja, pa radite s njim što želite:

1. Ne bih se ograničavao na jednu igru... Tj. ne bih da svi recenziraju istu igru, to mi je nekako lejm. Na kraju se praktički onda svodi sve oko ocjene... tko će bolje argumentirati svoj doživljaj. A istina je da igra može biti ocijenjena na više načina... Ja se recimo mogu složiti s time da je famozni Witcher 3 bio ocjenjen sa 84 jer znam iz koje je perspektive autor to ocjenjivao. A mogu se istovremeno složiti i s time da je to najbolja igra ove generacije.

Umjesto da svi dobiju zadatak recenziranja iste igre, možda bi bilo bolje da imamo tematska natjecanja. Npr. jedan mjesec imamo - igre sa superherojima, drugi mjesec imamo - detektivske igre, treći mjesec imamo - tučnjave, četvrti mjesec imamo - igre povijesne tematike itd... to sam sad rendom smislio, ne moramo te, je li... Poanta je da se ljudima da slobode u pristupu, da si sami mogu birati što će igrati unutar tih smjernica. Jer, želimo da što više ljudi sudjeluje, a ne da biramo između pet recenzija.

Kažem to iz iskustva čak, jer slično "natjecanje" je već jednom postojalo na forumu, samo s komentarima filmova... I recimo da je propalo upravo zbog tog ograničavanja na jedan film koji su svi trebali pogledati.

Što se samog natjecanja tiče, tu još uvijek imamo kriterije koji se gledaju - stilski kriterij čitljivosti teksta, dobra oprimjerenost tj. argumentacija dojmova i stavova, razumijevanje i prepoznavanje vrijednosti mehanika igre, itd., itd.

2. Izbaciti numeričku ocjenu... ne želite dobar tekst zasrati lošim numeriranjem... treba izbjeći forsiranje tih mjerila koja u startu nisu svima ista. Nekome je 70/100 vrlo dobra ocjena, netko ju smatra najnižom granicom  kvalitete ili isplativosti. S obzirom da sam napisao već preko 200 recenzija za HCL, vjerujete da je bolje ne svoditi tekst na brojku. Mi smo na HCL-u "osuđeni" na to jer taj sustav koristimo otkako portal postoji, ali mislim da kritika vrijedi više ako se ne svodi na brojčanu vrijednost.

3. Možda mi je promaklo, ali treba forsirati spoiler-free recenzije. Većina ljudi zna otprilike kako bi recenzija trebala izgledati, no netko će se garant zanijeti pa poželjeti ispričati sve detalje priče... To bi trebao biti još jedan uvjet - keep it spoiler-free. Vjerojatno se podrazumijeva, ali eto.

4. Definitivno ograničiti na tri kartice teksta... Tko bude evaluirao recenzije bit će zahvalan na tome.
« Zadnja izmjena: 17. Lipanj, 2017., 21:53 wyzard »

*

bartul_9

  • ******
  • 3854
  • Welcome to the matrix.
Odg: Natjecanje recenzija
« Odgovori #51 : 18. Lipanj, 2017., 01:04 »
Svida mi se ova prva ideja sa nekakvim tematikama.. O tome bi mogli razmislit.. Da npr. svaki drugi mjesec bude neka tema, a mjeseci izmedu da mozemo odabrat bilo sta, ili nesto tako.

Sta se tice ocjenjivanja neznam sta drugo stavit osim brojeva.

Svakako mora bit spoiler free recenzija, to takoder treba stavit pod pravila, obavezno.

Kako mislis ogranicit na tri kartice teksta?

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Natjecanje recenzija - Općenita rasprava
« Odgovori #52 : 27. Lipanj, 2017., 06:05 »
S obzirom na dobivene informacije i feedback bacam se u izradu.
Trenutno (do 01.07.) će tema biti zaključana, a kada se otključa možete pisati svoje recenzije.

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Natjecanje recenzija - Općenita rasprava
« Odgovori #53 : 27. Lipanj, 2017., 06:33 »
Tema je otvorena - KLIK


Molim da nabacate sve prijedloge i priloge prije 30.06.


Isto tako traže se članovi komisije koji će pregledati sve prijave i zaključiti jesu li se poštovala sva pravila ili ne.
Ima li zainteresiranih, nadam se da ima...
U principu pregledaš recenziju čim dođe da ne čekamo 31.07. i onda moraš pročitat XY recenzija.


Što se tiče glasanja...
Ja bih otvorio anketu s mogućnošću glasanja za maksimalno 2 recenzije. Pa recenzija s najviše glasova je pobjednik.
E sad hoćemo i zatražiti tekstualno obrazloženje glasanja (post u temi od mjeseca) ili ne?


EDIT:


U pravilima tražim i 2 puta videotutoriale. Ima li netko tko je zainteresiran napraviti video tutorial s obzirmo da smo na "novom" forumu pa je možda i lakše objaviti slike i linkove.
Treba nam tutorial za objavu (embedanje) slike i Youtube videa u post. Tako da u recenzijama nemamo linkove nego dlsovno ugrađen video i slike.
Ukoliko se nitko ne javi - budem ja napravio.
« Zadnja izmjena: 27. Lipanj, 2017., 06:35 Hrv4tin4 »

*

9mlg9

  • Gost
Odg: Natjecanje recenzija - Općenita rasprava
« Odgovori #54 : 27. Lipanj, 2017., 07:18 »
Daj začini to, stavi neku tematiku, ljeto je, nek glavni protagonist nosi sunčane naočale ili nešto  :hiha:

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Natjecanje recenzija - Općenita rasprava
« Odgovori #55 : 27. Lipanj, 2017., 07:20 »
Rado al ja bih volio da prvo eksperimentalno natjecanje ne ogranicimo nego vidimo gdje ce nas dovest.
A opet u ovom slucaju svi mogu sudjelovati jer se trazi bilo koja igra.

Ljudi mozda nemaju igru u nekoj temi.
Ali vec iduci put bi mogli zaciniti stvari.

I javljas se za komisiju?!?


*

Hackey

  • *
  • 128
Odg: Natjecanje recenzija - Općenita rasprava
« Odgovori #56 : 27. Lipanj, 2017., 07:56 »
Hrv4tin4, je li postoje neki posebni uslovi da bih neko bio član komisije?  :D
Da li treba napisati neka iskustva ako smo imali u novinarskom poslu ili slično pa da se na osnovu toga bira?
Što se mog iskustva tiče, pisao sam tekstove na jednom bh gaming portalu koji je nažalost nedavno ugašen, jer nas nije bilo dovoljno da bih bili održivi  :wildboy:
Možeš me planirati za komisiju ako odgovaram profilu odabira   :D
« Zadnja izmjena: 27. Lipanj, 2017., 08:18 Hackey »

*

9mlg9

  • Gost
Odg: Natjecanje recenzija - Općenita rasprava
« Odgovori #57 : 27. Lipanj, 2017., 07:58 »
Kaj se komisije tiče, može, ionak sam na moru tek od 7.8. Nešto novinarskog iskustva imam, objavilo me na dnevnik.hr i tako nekim portalima :D . Bed mi je s ovim neograničavanjem da ljudi ne potroše najbolje igre i recenzije odmah sad, a kasnije kad ćemo imati npr RPG mjesec će se gristi jer su već iskoristili npr. Skyrim. A realno, radije bih Skyrim gledao u RPG mjesecu ili TWD u horor mjesecu nego ovako izmiješano. Vjerujem da svi ovdje imaju barem 1 igru na Steamu iz najpopularnijih žanrova pa odmah staviti nešto ovakvo bi bilo ok. Kasnije možemo dati slobodne ruke, sada na prvu bih ipak postavio neka pravila i standard koji će se kasnije pratiti.
« Zadnja izmjena: 27. Lipanj, 2017., 08:00 9mlg9 »

*

bartul_9

  • ******
  • 3854
  • Welcome to the matrix.
Odg: Natjecanje recenzija - Općenita rasprava
« Odgovori #58 : 27. Lipanj, 2017., 10:35 »
Odlicno, drago mi je da smo uspjeli sve pokrenut, veselim se recenzijama.

*

bartul_9

  • ******
  • 3854
  • Welcome to the matrix.
Odg: Natjecanje recenzija - Općenita rasprava
« Odgovori #59 : 27. Lipanj, 2017., 14:42 »
Neznam sam sta da recenziram. Igram Skyrim, a zapoceo sam i Witcher 1 kojeg cu vjerojatno pauzirat.. Neznam jel mi pametno recenzirat Skyrim jer nevjerujem da cu ga zavrsit ovaj mjesec. Vidit cu, mozda kupim neku kratku avanturu pa se okusam sa tim, Oxenfree mi se cini dosta zanimljiv.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9