HCL.HR

Okami Prokletstvo

  • 19 Odgovora
  • 6456 Hitova
Okami Prokletstvo
« : 21. Ožujak, 2013., 15:43 »
Mnogi gameri se žale kako industrija neizbacuje inovativne igre, nego samo nastavke igara ili igara po poznatom principu, imam samo jedno pitanje A KADA IZAĐE NOVA I INOVATIVNA IGRA NITKO JE NE KUPUJE!! (nakon što smo to riješili.)

Nadam se da svi znaju koja je igra Okami, ali dali znate da ta igra (neračuna se okamiden) izašla na 3 konzole i na sve 3 imala je loše prodaje, ne samo to nego kada izađe na naprednije konzole prodaja je sve lošija.

Sve je počelo na PS2 okami izađe svi hvale na sav glas to je igra koju svi trebaju kupiti i proda... 630 000komada

Mnogi misle da je prodaja loša jer je izašlo krajem 2006 (SAD) i početkom 2007 (EU) i da u to vrijeme nije bilo najbolje jer su bile izašle nove konzole (Wii, PS3, Xbox360) pa ljudi nisu gledali a police gdje su PS2, Gamecube i Xbox igre

Pokušaj broj 2, sredina 2008. godina Wii je u svojim najboljim danima u to vrijeme izađe okami, svi hvale to je još bolje od PS2 verzije to su savršeno napravili, znate kako prića ide, a koliko su prodali? 520 000 komada, uz to 400 000 je prodano u SAD-u.

Da nije baš utješno još manje nego PS2 verzija ali stvarno nema razloga zašto nebi uspjelo kritičari su voljeli izašlo je u najboljim danima Wii-a, jedino kao da ljudi nisu imali interest za nešto novo i kreativno.

Polušaj broj 3, prošle godine je izašao okami na PSN za PS3, do sada nezna se točan broj "kupnja" ali zna se da oko 130 000 ljudi u japanu je kuplo tu igru, ajmo reći nije baš ohabrujuće.

Želim čutu šta vi mislite jer to neki poseban razlog zašto jednostavno ne uspjeva ili je samo to Okami Prokletstvo.

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Okami Prokletstvo
« Odgovori #1 : 21. Ožujak, 2013., 15:46 »
nije to samo okami prokletstvo, imaš i starijih primjera, tipa psychonauts iz 2005. god kojeg su kritičari hvalili na sav glas, ali je prodaja bila nikakva

Odg: Okami Prokletstvo
« Odgovori #2 : 21. Ožujak, 2013., 16:04 »
Takva vrsta igara se svida relativno malom broju ljudi, pogotovo u danasnje vrijeme kada igre pokusavaju izgledati sto realisticnije.

*

Shazaam

  • *****
  • 2278
  • But it was so artistically done...
Odg: Okami Prokletstvo
« Odgovori #3 : 22. Ožujak, 2013., 18:04 »
KOTOR 2 - pretežak za običnog gamera (ne mislim na težinu gameplaya)

Pitfall: The Mayan Adventure (Sega Genesis) - Izašao prekasno

Dragon Ball Z Legacy of Goku 2 (GBA) - Prvi dio je bio smeće, a za sve ostalo tu su Pokemoni

FAHREHNEIT - jedna od najinovativnijih igara svoga doba + imala je bolesno dobru priču

Oddworld (PSX) - cover jednostavno nije bio privlačan

Psychonauts - što je Kaiser rekao :piva:

Arcanum Of Steamworks and Magick Obscura - Za sve ostalo tu je Diablo 2 i Baldurs Gate 2

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Okami Prokletstvo
« Odgovori #4 : 22. Ožujak, 2013., 20:36 »
Nisi to smio reć, sad će doć wyzard i reć kako je priča smeće u Fahrenheitu, dok je COD: MW 2 stvarno zaslužio 92 ocjenu. :hiha:

*

des3iny

  • ****
  • 1506
  • xD xD xD
Odg: Okami Prokletstvo
« Odgovori #5 : 23. Ožujak, 2013., 13:30 »
Alpha Protocol - razlog slaboj kupovini su masivni bugovi pri izlasku koji su joj osigurali jako niske ocjene na recenzijama i boss bitke koje su preteške ako odabereš određen razvoj lika. igra ima fenomenalan razvoj priče te odluke u samoj igri stvarno mijenjaju sam ishod priče i mogućnosti tokom daljnjeg igranja

također tu su Grim Fandango, Beyond Good & Evil i Brütal Legend

*

Shazaam

  • *****
  • 2278
  • But it was so artistically done...
Odg: Okami Prokletstvo
« Odgovori #6 : 23. Ožujak, 2013., 13:36 »
Alpha Protocol - razlog slaboj kupovini su masivni bugovi pri izlasku koji su joj osigurali jako niske ocjene na recenzijama i boss bitke koje su preteške ako odabereš određen razvoj lika. igra ima fenomenalan razvoj priče te odluke u samoj igri stvarno mijenjaju sam ishod priče i mogućnosti tokom daljnjeg igranja

također tu su Grim Fandango, Beyond Good & Evil i Brütal Legend

Ne pripadaju tu Grim Fandango i Beyond Good & Evil lol... obje igre su bile velike uspješnice u svom dobu. Brutal Legend nije toliko dobra igra, a i bila je samo na konzolama. Alpha Protocol je mrtvo smece od igre, jedino su RPG elementi bili duboki i ok.

Odg: Okami Prokletstvo
« Odgovori #7 : 23. Ožujak, 2013., 14:07 »
Ne pripadaju tu Grim Fandango i Beyond Good & Evil lol... obje igre su bile velike uspješnice u svom dobu.

Grim Fandango i Beyond Good & Evil nisu imali dobru prodaju. Ali jesu dobili pozitivne kritike.

*

Shazaam

  • *****
  • 2278
  • But it was so artistically done...
Odg: Okami Prokletstvo
« Odgovori #8 : 23. Ožujak, 2013., 15:47 »
Ne pripadaju tu Grim Fandango i Beyond Good & Evil lol... obje igre su bile velike uspješnice u svom dobu.

Grim Fandango i Beyond Good & Evil nisu imali dobru prodaju. Ali jesu dobili pozitivne kritike.
Ne samo su postali kultni klasici kasnije, kladim se da svaka 5. osoba na steamu ima obje. Pričamo o igrama koje se nisu prodale uopće, a Okami se nije prodao do danas ništa.

*

Me666

  • ******
  • 5556
  • Snaketicus Murphy Jr.
Odg: Okami Prokletstvo
« Odgovori #9 : 23. Ožujak, 2013., 15:58 »
Citat: Shazaam
Alpha Protocol je mrtvo smece od igre, jedino su RPG elementi bili duboki i ok.


Ozbiljno si ovo izrekao bez straha od Stevena Hecka? Ili mene, primarno mene :hiha2:

*

Shazaam

  • *****
  • 2278
  • But it was so artistically done...
Odg: Okami Prokletstvo
« Odgovori #10 : 23. Ožujak, 2013., 16:31 »
Ne znači da je tako, ali eto baš sam nedavno probao tu igru s puno entuzijazma i obrisao je tako da nije ni doživila uninstall nego ladno bacanje datoteke u recycle bin i demoliranje... to ti sve govori :D

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Okami Prokletstvo
« Odgovori #11 : 23. Ožujak, 2013., 16:31 »
http://www.metacritic.com/game/pc/grim-fandango

:(

"Total cumulative worldwide sales are estimated between 100,000 and 500,000 units. The game is commonly considered a commercial failure."


*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Okami Prokletstvo
« Odgovori #12 : 23. Ožujak, 2013., 16:33 »
A frajeru je to najdraža igra. :mrs: :hihi:

*

Shazaam

  • *****
  • 2278
  • But it was so artistically done...
Odg: Okami Prokletstvo
« Odgovori #13 : 23. Ožujak, 2013., 16:35 »
Grim Fandango je sigurno prodan više od svih ovih ostalih  nabrojanih igara. Osim toga, uvijek ga se spominje, nemožeš napraviti avanturu pa čak i danas da netko ne traži sličnosti sa Grim Fandangom, a tko spominje pa recimo eo što me666 kaže, Alpha Protocol? Nitko ne zna da igra postoji. Grim Fandango je samo izašao u krivo vrijeme, ali svejedno je dio kulture.

*

Me666

  • ******
  • 5556
  • Snaketicus Murphy Jr.
Odg: Okami Prokletstvo
« Odgovori #14 : 23. Ožujak, 2013., 16:39 »
Na jednom drugom hrvatskom gamerskom forumu postoji aktivna baza fanova Alpha Protocola... nema nas puno, ali smo jaki, aktivni i znamo sve o igri :ementaler: Vjerujem da takvih enklava ima još tako da se ne bih složio da je igra zaboravljena

To što joj nisi dao priliku i prošao ju do kraja govori da si ti loš, a ne igra :hiha:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9