HCL.HR

Online kupovina igara - upiti i savjeti

  • 270 Odgovora
  • 226069 Hitova
Odg: Online kupovina igara - kako, gdje, zašto?
« Odgovori #240 : 22. Srpanj, 2017., 18:01 »
Pozdrav, zanima me kolika provizija se uzme kada kupim igricu na npr na instant gamingu? Imam Visa Electron

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Online kupovina igara - kako, gdje, zašto?
« Odgovori #241 : 22. Srpanj, 2017., 18:05 »
Instant gaming ti uvijek na prikazanu cijenu naplati dodatno još 2€ za plaćanje paypalom. A onda je pitanje koja je rata konverzije u tvoju valutu + nešto sitno uzme i banka kao proviziju.
Znači na instant gamingu je provizija 2€ + neka sića što će ti banka i konverzija sama po sebi uzet od iznosa cca 2-3%

Odg: Online kupovina igara - kako, gdje, zašto?
« Odgovori #242 : 22. Srpanj, 2017., 18:08 »
Instant gaming ti uvijek na prikazanu cijenu naplati dodatno još 2€ za plaćanje paypalom. A onda je pitanje koja je rata konverzije u tvoju valutu + nešto sitno uzme i banka kao proviziju.
Znači na instant gamingu je provizija 2€ + neka sića što će ti banka i konverzija sama po sebi uzet od iznosa cca 2-3%

Uzimam preko vise electron, da li je uopce moguce preko nje uzeti? To sam isto zaboravio pitati... Kunama placam, ali ne uzimam paypalom nego visom, dali je isto onda da ce mi 3% samo odbiti?

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Online kupovina igara - kako, gdje, zašto?
« Odgovori #243 : 22. Srpanj, 2017., 18:21 »
Koliko ja znam tamo nema kuna, kao i drugdje, prema tome plaćaš u stranoj valuti koja se konvertira u kune i to je taj gubitak o kojem pričam.
I nisi valjda toliko lud plaćati samom karticom?!? Tako se najlakše poberu podatci.


Ako želiš biti siguran da ćeš dobiti igru (u slučaju da ju ne dobiješ ili dobiješ iskorišten key) ili natrag svoje novce i želiš biti zaštićen onda plaćaš s PayPalom u suprotnom si si sam kriv za sve što se dogodi.
To sve su grey market stranice i nisu odobrene od developera, itd. Znači ima tu svega.
A na kraju krajeva PayPal je jedan od najsigurnijih načina kupnje ičega.
Napravi si prvo acc, pa tek onda plaćaj i nikada nemoj davati podatke o svojim karticama nekoj XY stranici.

Odg: Online kupovina igara - kako, gdje, zašto?
« Odgovori #244 : 22. Srpanj, 2017., 18:26 »
Koliko ja znam tamo nema kuna, kao i drugdje, prema tome plaćaš u stranoj valuti koja se konvertira u kune i to je taj gubitak o kojem pričam.
I nisi valjda toliko lud plaćati samom karticom?!? Tako se najlakše poberu podatci.


Ako želiš biti siguran da ćeš dobiti igru (u slučaju da ju ne dobiješ ili dobiješ iskorišten key) ili natrag svoje novce i želiš biti zaštićen onda plaćaš s PayPalom u suprotnom si si sam kriv za sve što se dogodi.
To sve su grey market stranice i nisu odobrene od developera, itd. Znači ima tu svega.
A na kraju krajeva PayPal je jedan od najsigurnijih načina kupnje ičega.
Napravi si prvo acc, pa tek onda plaćaj i nikada nemoj davati podatke o svojim karticama nekoj XY stranici.

E da taj gubitak me je zanimao. Uzeo sam na instantu preko bitcoina bo2 neki dan, a i reklamira se dosta, ovi nasi youtuberi itd.. Mislio sam da je uredu platiti samo karticom.

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Online kupovina igara - kako, gdje, zašto?
« Odgovori #245 : 22. Srpanj, 2017., 18:28 »
I sa BTC, zapravo mBTC ti uzmu dobru proviziju. Nema plaćanja kod takvih stranica bez dodatnih "provizija".
I kažem ne igraj se sa svojim podatcima. Druga stvar da je to tipa prepaid web kartica pa koliko uplatiš toliko imaš na njoj pa ti je svejedno za podatke.
Ovako ak te netko upeca ode sve.
Lijepo si napravi paypal, jer ovo nije provizija od PayPala, nego tih 2€ si uzima instant gaming. Ali oni uzimaju takvu proviziju na sve.

Odg: Online kupovina igara - kako, gdje, zašto?
« Odgovori #246 : 22. Srpanj, 2017., 18:35 »
Instant  Gaming je sigurna stranica

Odg: Online kupovina igara - kako, gdje, zašto?
« Odgovori #247 : 22. Srpanj, 2017., 18:42 »
I sa BTC, zapravo mBTC ti uzmu dobru proviziju. Nema plaćanja kod takvih stranica bez dodatnih "provizija".
I kažem ne igraj se sa svojim podatcima. Druga stvar da je to tipa prepaid web kartica pa koliko uplatiš toliko imaš na njoj pa ti je svejedno za podatke.
Ovako ak te netko upeca ode sve.
Lijepo si napravi paypal, jer ovo nije provizija od PayPala, nego tih 2€ si uzima instant gaming. Ali oni uzimaju takvu proviziju na sve.

U redu. To me je zanimalo uglavnom te provizije i evo trenutno sigurnost stranica. Ja znam da se ne treba igrati tako sa podatcima, novcima i davati svugjde, ali sam cuo da je instant gaming sigurna i pouzdana stranica kao g2a.

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Online kupovina igara - kako, gdje, zašto?
« Odgovori #248 : 22. Srpanj, 2017., 18:47 »
Ne znam odakle čupaš podatke, al g2a je nekoliko puta prozivana od developera i pozivali su ljude da NE kupuju tamo jer oni ne vide ni lipe od toga.
Moraš znati da većina njih nisu stranice nego zapravo oglasnici. Ne kupuješ ti skoro ništa od njih, jedino tamo gdje baš piše g2a. Ovo ostalo su sve preprodavači i korisnici.
Kako pošteni, tako i lopovi. I meni su par keyeva deaktivirali zbog krađe koje sam kupio na g2a, pa mi je PayPal vratio lovu.
Jedine ovlaštene stranice za prodaju igara su ti navedene na cheapshark.com
A ovo sotalo ti je siva zona.

Odg: Online kupovina igara - kako, gdje, zašto?
« Odgovori #249 : 22. Srpanj, 2017., 18:52 »
Ne znam odakle čupaš podatke, al g2a je nekoliko puta prozivana od developera i pozivali su ljude da NE kupuju tamo jer oni ne vide ni lipe od toga.
Moraš znati da većina njih nisu stranice nego zapravo oglasnici. Ne kupuješ ti skoro ništa od njih, jedino tamo gdje baš piše g2a. Ovo ostalo su sve preprodavači i korisnici.
Kako pošteni, tako i lopovi. I meni su par keyeva deaktivirali zbog krađe koje sam kupio na g2a, pa mi je PayPal vratio lovu.
Jedine ovlaštene stranice za prodaju igara su ti navedene na cheapshark.com
A ovo sotalo ti je siva zona.

Hvala na lijepo pojasnjenom odgovoru :).

*

MarkoSplit

  • n00b
  • 1
Odg: Online kupovina igara - kako, gdje, zašto?
« Odgovori #250 : 13. Kolovoz, 2017., 13:48 »
Pozdrav,
je li netko iz hrv( ili balkana) kupovao nešto s ove trgovine ?
Zanimljive i povoljne su cijene. Vidim da dosta ljudi je zadovoljno (mislim po recenzija).
Nadam se da sam bio jasan oko teme i da nisam pogriješio oko  ubacivanja teme tu, ako jesam neka administracija prebaci temu.
Unaprijed hvala :D



*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: Online kupovina igara - kako, gdje, zašto?
« Odgovori #251 : 13. Kolovoz, 2017., 14:51 »
Zaboravio si navesti ime trgovine ili staviti link.

*

zagorac

  • n00b
  • 1
Odg: Online kupovina igara - kako, gdje, zašto?
« Odgovori #252 : 26. Kolovoz, 2017., 16:42 »
Pozdrav. Zanima me jel ima neko iskustva sa kupovinom igrica preko Amazona. S opcijom da vam oni posalju Digital code na mail

*

Freddy

  • ******
  • 5994
  • Briljantin.
Odg: Online kupovina igara - kako, gdje, zašto?
« Odgovori #253 : 26. Kolovoz, 2017., 22:07 »
Nemam s digitalnim kodovima, ali imam s fizičkim kopijama. Fizičke kopije su po mom iskustvu potpuno sigurne ukoliko pratiš ocjene i uvjete prodavača, koji će uglavnom biti pouzdani jer nije privatni raspašoj kao EBay. Ono što čini Amazon nepopularnim u HR i susjednim zemljama je ogromna poštarina i razne takse ili jednostavno nedostupnost proizvoda. Ja sam svojevremeno bio pokriven Amazon.de, a sad sam pod Amazon.uk, pa mi se isplati, ali u Hrvatsku fizički nikada nisam niti vjerojatno bih naručivao išta fizički.

To kažem čisto za slučaj da nisi upućen, ali dijelom pretpostavljam da jesi ako razmatraš digitalni kod. Stvar s time je što se ne sjećam da sam ikada vidio da neka službena trgovina ili sam Amazon prodaje konzolaške kodove pa mi je malo neobično, ali možda jednosavno nisam dovoljno gledao. Ja bih očekivao da stvar bude slična kao i sa fizičkimkopijama... samo bez dostave, jel. Dakle ako si prilično siguran da prodavač ima iskustva, dostatan broj ocjena i dobre ocjene, mislim da bi trebao biti prilično siguran da će sve biti okej. :)

Odg: Online kupovina igara - kako, gdje, zašto?
« Odgovori #254 : 18. Listopad, 2017., 21:34 »
Poz, želim da kupim CoD IW ali je ograničen na Europu, ali na istant gamingu mi izbacuje da nije dostupno u mojoj državi (BiH). Dok na G2A pise da radi u BiH. Ako neko zna dali će mi radit ako ga kupim neka piše.
« Zadnja izmjena: 18. Listopad, 2017., 21:49 damirbritwa »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9