HCL.HR

Općenito o programiranju nove igre

  • 16 Odgovora
  • 12615 Hitova
*

9mlg9

  • Gost
Općenito o programiranju nove igre
« : 23. Veljača, 2016., 16:47 »
Dakle, sudjelovao bih u jednom pisanju projekta i sad me zanima koliko bi koštalo, koga pitati za predračun u Hrvatskoj, i je li moguće napraviti igru na zadanu temu. Postoji više običaja u Hrvatskoj te bi se jedan od tih starih folklornih običaja ekranizirao u vidu igre. Ništa kompetitivno, dapače, vjerojatno bi se stavilo samo na računala u muzejima kako bi privukli i one najmlađe folkloru Hrvatske koji može puno ponuditi.

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Općenito o programiranju nove igre
« Odgovori #1 : 23. Veljača, 2016., 23:58 »
Teško ti je odgovoriti bez više detalja, tipa jel' igra 2D ili 3D, u kojem engineu želiš raditi, koliko imaš pomoći sa strane, jesi upoznat s modeliranjem, animiranjem...

Inače, nije mi jasno tvoje pitanje u vezi financija i predračuna, ako ćete ti i tim raditi na igri onda ti ne treba ništa financija osim opreme za razvoj.


*

9mlg9

  • Gost
Odg: Općenito o programiranju nove igre
« Odgovori #2 : 24. Veljača, 2016., 08:26 »
Ne, ne, ne, u tome i je stvar. Ja o modeliranju, programiranju i animiranju ne znam apsolutno ništa. Meni je potreban tim/studio koji to zna. Zanima me rade li naši gaming studiji igre po narudžbi za ovakve stvari jer nisam baš pronašao zasad neke opcije.

Odg: Općenito o programiranju nove igre
« Odgovori #3 : 24. Veljača, 2016., 09:13 »
od trenutno postojećih studija, prilično sam siguran da ni jedan ne posluje tako.

odnosno, neki od njih i rade po narudžbi, ali više na način da imaju izdavača (uglavnom strane firme) koji onda naruči, recimo, avanturu. koja se onda većinom dizajnira i izrađuje unutar studija. ali ono, tu se uglavnom radi o studijima koji rade casual ili mobilne igre.

naravno, ako ti nekom ponudiš dovoljno love, možda i prihvate lol.

možda ti je bolja ideja razmisliti o studijima koji se bave generalno digitalnim medijima. znači ono, dizajn/web dizajn/app firme. tipa neuralab.
neki od njih (kao gorespomenuti hehe) nude uslugu dizajna i izrade igre. jasno, tu se radi o relativno jednostavnim 2D igrama bez previše kompleksnih elemenata (recimo jamnica želi rendom malu igru na svom sajtu u kojoj moraš,.,.., brzo skidati čepove s boca lol).

mislim, ne znam kakvu si igru točno zamislio pa ono.

*

9mlg9

  • Gost
Odg: Općenito o programiranju nove igre
« Odgovori #4 : 24. Veljača, 2016., 11:11 »
Ma to ni ne bi bilo ništa zahtjevno, igre bi išle u muzeje kao dodatni sadržaj, interaktivni, te bi prikazivale stari običaj turopoljskog Jurjeva. Dakle posve casual, obrazovna igra. Kao nekad Sunčica, ak se dobro sjećam.

*

Tomina

  • **
  • 235
Odg: Općenito o programiranju nove igre
« Odgovori #5 : 24. Veljača, 2016., 13:42 »
Pa da, manji game studio ti treba ili eventualno jedna osoba ako je tako lakša igra.

No di su pare ha? :D

Sumljam da će ti to netko ovako napraviti.

Ja učim tek oko godinu dana modeliranje pomalo i UE4 engine, i tek sad se usudim raditi manju igru za android - koja opet pitanje jel će moći biti gotova barem bez 1000 dolara sponzora.

Odg: Općenito o programiranju nove igre
« Odgovori #6 : 24. Veljača, 2016., 15:51 »
Nema baš veze s temom al nema veze.

Zanima me koliko je zapravo teško učiti programirati (praktički od nule bez ikakvog predznanja) ? Razmatram neke opcije za budućnost no ne znam jesam li dovoljno pametan  :mrs:

Odg: Općenito o programiranju nove igre
« Odgovori #7 : 24. Veljača, 2016., 15:58 »
vrlo teško

gotovo nitko nije uspio naučiti programirati bez predznanja

Odg: Općenito o programiranju nove igre
« Odgovori #8 : 24. Veljača, 2016., 16:09 »
Ozbiljno?

Nez, razmišljao sam o upisivanju informatike na pmf-u, al o programiranju ne znam apsolutno ništa pa zato pitam.


Odg: Općenito o programiranju nove igre
« Odgovori #9 : 24. Veljača, 2016., 16:19 »
nisam bio srs
nez, malo je glupo pitanje. kako itko krene učiti programirati nego od nule?!

mislim okej, već je smislenije pitanje jel ima smisla upisati pmf informatiku ako ne znaš programiranje.
nemam pojma, nisam išao tamo hehe, ali ono, sigurno se sve radi od nule. samo možda brže nego što bi se radilo u srednjoj školi ili nešto.

Odg: Općenito o programiranju nove igre
« Odgovori #10 : 24. Veljača, 2016., 16:28 »
E pa da, zapravo je to bilo pitanje. Masu ekipe mi govori da ne upisujem to jer programiranje lel, nisi nikad radio = nema šanse da naučiš.  :wildboy:

Jer jbg, u mojoj srednjoj informatiku imamo samo na prvoj godini.  :mrs:
Al razmislit ću još o tome, ima vremena do sedmog mjeseca  :hiha:


Odg: Općenito o programiranju nove igre
« Odgovori #11 : 24. Veljača, 2016., 17:28 »
to nema smisla. yt tutoriali ili codecademy (nez, python ili javascript za početak možda) ili nešto tako i stigneš def. nije to magija lol.


@mlg
a ono, ako nije neka prenapredna igra, definitivno netko od design/development agencija. neuralab, divit, infinum ili netko.

*

9mlg9

  • Gost
Odg: Općenito o programiranju nove igre
« Odgovori #12 : 24. Veljača, 2016., 17:35 »
Pa da, manji game studio ti treba ili eventualno jedna osoba ako je tako lakša igra.

No di su pare ha? :D

Sumljam da će ti to netko ovako napraviti.

Ja učim tek oko godinu dana modeliranje pomalo i UE4 engine, i tek sad se usudim raditi manju igru za android - koja opet pitanje jel će moći biti gotova barem bez 1000 dolara sponzora.

ponavljam, pišem projekt, zato mi i treba neki studio da mi napravi predračun da vidim kolike financije trebam tražiti :)


@ixy tenks, čekirat ću ih i kontaktirati, hvala na sugestijama!

Odg: Općenito o programiranju nove igre
« Odgovori #13 : 24. Veljača, 2016., 22:52 »
Nema baš veze s temom al nema veze.

Zanima me koliko je zapravo teško učiti programirati (praktički od nule bez ikakvog predznanja) ? Razmatram neke opcije za budućnost no ne znam jesam li dovoljno pametan  :mrs:

Imaš jednostavnih platformi za izradu igara (postoje neki doticaji sa programiranjem), kao npr. Construct 2 ( https://www.scirra.com/construct2 ).
Može se napraviti dosta stvari, a naučiš princip rada za jedno popodne. Naravno, za ozbiljnije projekte je potrebno znanje PSa/flasha i dr., ali i to se da naučiti dosta brzo za jednostavnu uporabu.
Zanimljivo za igrati se i slagati male, sa 0 kodiranja.

*

Tomina

  • **
  • 235
Odg: Općenito o programiranju nove igre
« Odgovori #14 : 26. Veljača, 2016., 07:33 »
Vidiš zaboravio sam za Construct 2.

To sam davno probao, lagano za raditi 2d igru, a programiranj ide putem nekih varijabli itd.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9