HCL.HR

Priča (storyline) u igrama i njezina važnost danas?

  • 206 Odgovora
  • 45714 Hitova
*

smigl

  • **
  • 537
Odg: Priča (storyline) u igrama i njezina važnost danas?
« Odgovori #195 : 30. Kolovoz, 2010., 07:08 »
Aj nisam pročitao baš sve, ali većinu jesam. I šarate ga strašno

Nogomet ?  :fpalm:

Kakve to veze ima ? Okej ima radi usporedbe koju ste radili. Wateva.
Enivej, on topic : Priča mi je jako bitna u igri. Jer je to onaj dio koji te tjera dalje. Priča je bitan segment igara jer gameplay može biti jako zabavan priča nikakva, a opet igraš dalje. S druge strane gameplay može sakati, kamera te živcira, kontrole jebu atmosfera tako-tako, ali priča te tjera dalje. I završiš igru. zbog priče. Iako ostalo ne valja kurca. Naravno ovisi o igrama. Neke imaju fenomenalnu priču, al sad opet da dam neku fenomenalnu popljuvali bi me jer ste več sve prožvakali. No kako god priča će mi uvijek biti pri vrhu uz atmosferu i setting. Tek onda grafika, gameplay, prezentacija, glazba itd. I ne znam zašto smigl tolko spominje fiziku. Jebala te fizika. Šta ti je toliko bitno u fizici ? To je onaj wow efekt kada ga vidiš prvi put u igri pa kažeš : Joj gle uništio sam bocu kul !! Al fizika te ne tjera dalje. Ili tjera ? Se napljuješ na Havok ?  :hihi:
Okej ovaj Frostbite je kulan u BC2, šta ja znam razno-razne stvari koje možeš razvaliti u ostalim igramna i to. Fizika ? Zašto ti je to toliko bitno ? Mislim, kada se to s vremenom i tehnologijom sve više i više unaprijeđuje.

bitno mi je jer je jako cijenim realno ponasanje predmeta u igrama, volim kad metak ima svoju putanju koja nije konstanta, kad objekti padaju pod utjecajem gravitacije, kad se vozilo zanosi u zavoju, kad stavis jeb bombu u kucu da se razvali cijeli kat... vise od price mi pridonosi sto je moguce realnija fizika u igrama.. ali eto to sam samo ja :) nije fizika sve i dapace postoje mnoge igre danas gdje fizika i nema nekakvog smisla ali fps.ovima zelim da radi kak spada :)

*

Bela

  • ****
  • 1020
Odg: Priča (storyline) u igrama i njezina važnost danas?
« Odgovori #196 : 30. Kolovoz, 2010., 10:33 »
Okej puno hvala na objašnjenju. Iako je to danas prilično sekundarna stvar u igrama.

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: Priča (storyline) u igrama i njezina važnost danas?
« Odgovori #197 : 30. Kolovoz, 2010., 10:34 »
nije, i sigurno "danas" nije.
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

*

Weky

  • ******
  • 4733
  • w00t!!!!!11
Odg: Priča (storyline) u igrama i njezina važnost danas?
« Odgovori #198 : 30. Kolovoz, 2010., 10:37 »
putanja metka. najbolja igra ikad.
^^TeBi na čeLu Piše OpasnosT_a zašTo onDa osjećam sLabosT_jeR swiĐam ti se baš kO za PakosT

*

smigl

  • **
  • 537
Odg: Priča (storyline) u igrama i njezina važnost danas?
« Odgovori #199 : 30. Kolovoz, 2010., 10:45 »
putanja metka. najbolja igra ikad.

davno smo utvrdili da 100 ljudi 100 cudi, tebe privlace neke drukcije stvari u igrama od mene, ja cu fps koji nema sprey i sve leti u istu tocku neovisno o duzini pritiska prekidaca nazvati smecem tebi ce biti cool i to je ok

Okej puno hvala na objašnjenju. Iako je to danas prilično sekundarna stvar u igrama.

ne bi se slozio da je fizika sekundarna stvar u igrama, jer sam razvoj engina se vrti oko sto boljeg prikazivanja broja poligona i sto realnijeg ponasanja objekata da bi se stvorio dojam sto blizi realnom svijetu.. u biti ako pogledas pojam next gen igara mozes lagano zakljuciti kak su grafika i fizika pojmovi u tom pojmu :)

*

Bela

  • ****
  • 1020
Odg: Priča (storyline) u igrama i njezina važnost danas?
« Odgovori #200 : 30. Kolovoz, 2010., 10:45 »
nije, i sigurno "danas" nije.

Ma da jadran ljudi što prvo primjete u igrama nije ni grafika ni zvuk ni atmosfera pa čak ni meni koji je onak prva stvar u 99% igara nego fizika  :wildboy:

Sporedna je kao element ocijenjivanja igre recimo. Prvo češ obraditi setting, grafu,zvuk, gameplay, bla bla onda spomenut fiziku. Hebo vas putanja metka. Dobro veli Weky.

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: Priča (storyline) u igrama i njezina važnost danas?
« Odgovori #201 : 30. Kolovoz, 2010., 10:50 »
 :tired:

putanja metka jest retardirana stvar, ali npr rušenje zgrada sigurno nije sporedna stvar u mnogim naslovima. Red faction 2 bi sakao kurac da nema tog, a rula.  :ementaler:
uglavnom you get my point.
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

*

konjina

  • ****
  • 1168
Odg: Priča (storyline) u igrama i njezina važnost danas?
« Odgovori #202 : 30. Kolovoz, 2010., 14:22 »
a mislim, sve ovisi od žanra. putanja metka ilitiga balistika nije uopće retardirana stvar, dapače, u nekakvim pucačinama koje pokušavaju biti simulacije, je i najbitnija. isto vrijedi i za razvaljivanje zidova.
ali je to definitivno retardirano za, ne znam,starcraft 2.
ono, nemreš generalizirat.

Odg: Priča (storyline) u igrama i njezina važnost danas?
« Odgovori #203 : 21. Veljača, 2012., 11:45 »
meni je iskreno prica najbitnija, evo npr. FF 7, on ima prebrutalnu pricu ali je grafika loša i bez obzira na to sam ju presao jedno 5-6 puta :D
"Your heart... its incessant drumming disgusts me. I will silence it, as I did my own."  - Lich King

Odg: Priča (storyline) u igrama i njezina važnost danas?
« Odgovori #204 : 21. Veljača, 2012., 14:11 »
Meni osobno priča veoma važna. Volim kad je intrigantna i kad zbog nje želim igrat da vidim što će biti dalje.
Također ako postoje i side questovi također moraju biti raznovrsni

*

PavleC

  • *
  • 136
Odg: Priča (storyline) u igrama i njezina važnost danas?
« Odgovori #205 : 31. Svibanj, 2012., 11:48 »
Meni je prica vazna kad hocu da igram igru za svoju dusu, tj. u igru u koju cu da se uzivim, u igrama koje mi sluze cisto da prekratim vreme prica nije bitna.Withcer,Deus Ex,LA Noire po meni imaju kvalitetnu pricu.Dok recimo pucacine tipa CoD i BF,zatim Darksiders igram cisto zbog gameplaya.Prica mozda ne moze da unisti igru ali ako je kvalitetna moze da je ucini visestruko boljom.

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Priča (storyline) u igrama i njezina važnost danas?
« Odgovori #206 : 31. Svibanj, 2012., 12:52 »
definitivno da je priča važna, samo kad se sjetim preodlične priče iz The world Ends With You, FF7, Deus Ex...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9