HCL.HR

Anketa

Koju konzolu smatrate najboljom, najviše gamerskom

PS3
16 (59.3%)
X360
8 (29.6%)
Wii
3 (11.1%)

Ukupno Glasova: 27

Rat konzola: PS3 vs. X360 vs. Wii

  • 115 Odgovora
  • 26817 Hitova
Odg: Rat konzola: PS3 vs. X360 vs. Wii
« Odgovori #15 : 22. Travanj, 2010., 17:50 »
Ne baš. I nije usporedivo.

Evo ti galerija FF screenshotova za uspoređivanje. Razlika je uočljiva, ali ni približno tolika koliko se priča.
Najveća razlika je u animacijama.
Što je i razumljivo. PS3 = BluRay, Xbox 360 = DL DVD
Uostalom, FF je prvo bio najavljivan ekskluzivno za PS3. I u početku je bio razvijan samo za plejku. Tek se kasnije igra prebacivala i na box.
A i ovdje nema baš razlike u framerateu, koliko čujem. To je ipak bitnije.

Bayonetta je od početka bila najavljivana kao multiplatform igra.

A i ovo što faca kaže.  :ementaler:

Uglavnom, razlike i nisu tolike (ni s jedne ni s druge strane), al je poanta u tome da je PS3 jači od Xboxa 360. Ako se igra izvodi i izgleda nešto bolje na PS-u, to je možda zato jer ima sedam (a ne tri) jezgri na procesoru. I ima BluRay. Ako se igra izvodi i izgleda nešto bolje na boxu, to je uglavnom lijenost programera.

*

Armor

  • ******
  • 4195
Odg: Rat konzola: PS3 vs. X360 vs. Wii
« Odgovori #16 : 22. Travanj, 2010., 17:57 »
Zakaj ne igrati FF  :ementaler:

@Ixy, pa ja sam pobornik toga da su FF i Tekken trebali ostati tamo, gdje pripadaju
"Born with less, but you still precious.

You gotta be able to smile through all this bullshit."

Odg: Rat konzola: PS3 vs. X360 vs. Wii
« Odgovori #17 : 22. Travanj, 2010., 17:59 »
Na Nintendu i arkadama?

*

Armor

  • ******
  • 4195
Odg: Rat konzola: PS3 vs. X360 vs. Wii
« Odgovori #18 : 22. Travanj, 2010., 18:00 »
Na Nintendu i arkadama?
Na njemu svakako, to se podrazumijeva, ali ja mislim na "burni prelazak" na suprotnu stranu  :ementaler:
"Born with less, but you still precious.

You gotta be able to smile through all this bullshit."

Odg: Rat konzola: PS3 vs. X360 vs. Wii
« Odgovori #19 : 22. Travanj, 2010., 18:09 »
Da, kakve to sad ima veze s ičim? Zašto igra ne bi postala multiplatform?  :wildboy:
Kakve to tebi ima veze?

Po meni, to može biti samo dobra stvar. Ionako ne izdrkavam na grafiku, a ovako više ljudi može zaigrati dobru igru. A i developeri mogu zaraditi više.
Tako je i s FF-om.

Iako je slabije ocijenjena i od desetke, X-2 i dvanaestice, FF XIII je najbrže prodavana FF igra dosad. Jej.

*

Armor

  • ******
  • 4195
Odg: Rat konzola: PS3 vs. X360 vs. Wii
« Odgovori #20 : 22. Travanj, 2010., 18:11 »
Da, kakve to sad ima veze s ičim? Zašto igra ne bi postala multiplatform?  :wildboy:
Kakve to tebi ima veze?
Računaj na to ko da Gerrard ode iz Liverpoola, to su te veze  :hiha:
Grafike i sve ostalo nebitni su
"Born with less, but you still precious.

You gotta be able to smile through all this bullshit."

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: Rat konzola: PS3 vs. X360 vs. Wii
« Odgovori #21 : 22. Travanj, 2010., 19:03 »
Zadnji FF baš saka. Znam jer ga iam. :wildboy:

A nije ni men samo do grafike. Al očekujem barem da nema skri tiringa, pada framerejta i slično.
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: Rat konzola: PS3 vs. X360 vs. Wii
« Odgovori #22 : 22. Travanj, 2010., 21:42 »
Zadnji FF baš saka. Znam jer ga iam. :wildboy:


Ne bih se slozio.

Kao igra rula. Combat sustav najfluidniji ikad(rijetki kuze da je zapravo evoluirani sustav iz Chrono Crossa), mjuza vise nego pristojna cak u usporedbi sa starijim FF-ovima, cak me vecina likova nije toliko iritirala kao sto su znali prije. Ono, Sazh mater mu jebem, meni bio kul razvoj tog lika.

Jedino u cemu mi faila je post-game nabijanje statsa i rjesavanje misija/bossova. Previse grindanja za moj ukus. Ponajvise love. Gil je u ovoj igri rijetkost.
Makar, zahvaljujuci combat sustavu, ako igras FFXIII sa mentalitetom s kojim igras tucnjave ala Tekken, uz iste reflekse, mogu se i visestruko nadmocniji bossovi srusiti uz dobro isplanirane taktike i dobar timing kod paradigm switchinga tijekom borbe.

Necu im oprostiti ako za FFXIII ne daju barem DLC sa dodatnim misijama i jacim neprijateljima. Igra bi bila savrsena za takvo nesto.
A picke izgleda ne planiraju to.


Inace, odigrao FFXIII na boxu, igrao nesto malo na PS3.
Kvaliteta CG animacija je daleko bolja na PS3. Bluray je dijelom zasluzan za kvalitetnije animacije na PS3, ali tu je isto faktor cinjenica da su animacije u Xbox360 verziji kodirane u Bink video formatu, koji je manje-vise katastrofalan sto se tice kvalitete slike, postoje puno bolje opcije. Zbog vise rezolucije isto relativno bolje izgleda. Ne primjeti se toliko tijekom igre, koliko na sitnim detaljima poput kose likova. Puno vise ispikselizirano na Boxu, unatoc upscalingu.
Ali opet, puno mi veci gust bilo igranje na boxu, cisto jer se ne gusi i ne pada uopce framerate tijekom borbi, i jer na boxu mozete pustati bilo koju mjuzu dok igrate.
PS3 jos uvijek manje igram upravo zbog tog malog detalja. Kad se uzivim u igru, a zivcira me mjuza, jednostavno piknem stick od par giga sa fav mjuzom i ide.
Kod PS3 postoji ta funkcija, ali je Sony ostavio na developerima igara da ju implementiraju u igre. A 90% developera to nije napravilo za PS3 verzije svojih igara, dok za Xbox360 verzije to moraju jer je MS to stavio pod obavezno.
« Zadnja izmjena: 22. Travanj, 2010., 21:45 Yuri »

*

duksy

  • ******
  • 10253
    • hcl
Odg: Rat konzola: PS3 vs. X360 vs. Wii
« Odgovori #23 : 22. Travanj, 2010., 21:50 »
vidiš, to za mjuzu nisam znao. zanimljivo  :ementaler:

glasao za PS3 ipak, čisto poradi nadmoći u ekskluzivama koje bi želio odigrat :(

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: Rat konzola: PS3 vs. X360 vs. Wii
« Odgovori #24 : 22. Travanj, 2010., 22:59 »
Yuri, sve to stoji, al pre pre pre više je linearan. Iam osjećaj ko da me ne treba igra. Ono. :wildboy:
Samo ide i ide i ide. Na 20 nekom satu. Ne da mi se više. :wildboy:

Zapravo, većinu je ionako seka igrala...al ono, prelinearno. Zato hejtam. :wildboy:



I KHM; MS upravo izbacio zadnje izvješće. Prodajni rezultati ovo ono:

- Xbox 360 Has Sold 40 Million Worldwide.

Do sad jeli.
PS3 je negdje na 33.5 milijuna prodanih. Al nisu još objavili zadnji kvartal (koji bijaše rekordan ovo ono). Predviđa se da će biti oko 36 milijuna...što znači da XBox360 vodi za 4 milijuna primjeraka. U svetu jel.
Wii je pak na 68 milja..al isto tako nije uračunat zadnji kvartal.  


NO NAJBOLJI DIO SVEMIRA JE SLJEDEĆI:

Worldwide Unit Sales (Unit: million)

     Hardware   Attach Rate   Software    

PS2 -  49.7        12.1         599.8

360 -  40.2        8.8          353.8

PS3 -  33.5        7.8          261.2

WII  -  67.4        7.6          509.7


Odnosno, ak vas zbuni gore ovaj dio; od 2005 (od kad je 360 krenuo u prodaju) do danas je prodano 49.7 milijuna PS2, a samo 40.2 Xboxova.
PS2 FTW :ave: :ave: :ave:

ODBIJA UMRIJETI!
« Zadnja izmjena: 22. Travanj, 2010., 23:01 Facaa »
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

seymour

  • ****
  • 1445
Odg: Rat konzola: PS3 vs. X360 vs. Wii
« Odgovori #25 : 22. Travanj, 2010., 23:11 »
Brijem da se PS2 tako dobro ne prodaje,da bi sony propao .  :wildboy:

Glasah za PS3,bolje ekskluzive i psn je besplatan.Još da najave novi ZOE i ja sretan  :approve
Di ćemo večeras, pusti prazne priče<br />Di ćemo večeras da se ubijemo pićen<br />Di cemo večeras, da bude luda kuća<br />Tu su Kuzma i Shaka Zulu, doktori puknuća

*

Armor

  • ******
  • 4195
Odg: Rat konzola: PS3 vs. X360 vs. Wii
« Odgovori #26 : 23. Travanj, 2010., 05:57 »

PS3 je negdje na 33.5 milijuna prodanih. Al nisu još objavili zadnji kvartal (koji bijaše rekordan ovo ono). Predviđa se da će biti oko 36 milijuna...što znači da XBox360 vodi za 4 milijuna primjeraka. U svetu jel.

Mislim da će s izlaskom Gran Turisma 5 Sony smanjiti na dvije milje, ak ne i više (tj. manje jel)...
"Born with less, but you still precious.

You gotta be able to smile through all this bullshit."

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Rat konzola: PS3 vs. X360 vs. Wii
« Odgovori #27 : 23. Travanj, 2010., 10:32 »
samo što neće. krajem godine izlazi natal, koji će se prodavat casual publici. a casual publike ima kudikamo više nego gt fanova.
dobro, postoji mogućnost da natal bude fail, ali teško je to očekivat obzirom na to koliko je para utučeno u čitav projekt. dovoljno im je da pridobiju trećinu wii publike i opet će bit ispred sonya, bez obzira na njegove ekskluzive. S druge strane, izlazi i move. ali u trenutnoj situaciji move je nekako iza natala, jer je praktički već viđen kao evolucija Wii-motea. također, MS je u svoju kampanju krenuo nešto agresivnije, pa je za očekivat da će bolje i prodat svoj proizvod.

*

Armor

  • ******
  • 4195
Odg: Rat konzola: PS3 vs. X360 vs. Wii
« Odgovori #28 : 23. Travanj, 2010., 10:35 »
Ipak, mislim da je neupitno kako će PS3 prešišati Boks, prije ili kasnije...

Natal i Move za mene nisu nekaj zbog čega bi se odlučil za jednog ili drugog.
G27 možda već je :)
"Born with less, but you still precious.

You gotta be able to smile through all this bullshit."

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Rat konzola: PS3 vs. X360 vs. Wii
« Odgovori #29 : 23. Travanj, 2010., 10:50 »
pa hoće, jer bi trebao godinu ili dvije duže trajati nego X360.
a ovo s natalom/moveom, kao što rekoh, važnije im je podvaliti to wii publici nego privući postojeće korisnike

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9