HCL.HR

Šalje li Youtube gamerske časopise u povijest?

  • 19 Odgovora
  • 25925 Hitova
Šalje li Youtube gamerske časopise u povijest?
« : 09. Ožujak, 2016., 21:47 »


Vjerojatno je većina vas gamera i ljubitelja igara (poput mene) odrasla uz razne gamerske časopise, što domaće što strane produkcije. Kad se samo sjetim kako sam nestrpljivo čekao izlazak novog broja časopisa 15-tog u mjesecu.

Danas sam u obližnjem dućanu zastao pred policom časopisa i novina i uočio gamerski časopis (neću reklamirati, ali mislim da svi znate o kojem se radi-jer su ostali vremenom jednostavno izumrli) i čitao naslovnu stranicu.

Tada sam došao do jednog zanimljivog pitanja. Jesu li eksplozija Youtubea, gamerskih videa, video streaminga, raznih gaming portala, itd. poslala klasične gaming časopise u povijest?

Što vi mislite o tome?

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Šalje li Youtube gamerske časopise u povijest?
« Odgovori #1 : 09. Ožujak, 2016., 22:11 »
Časopisi će uvijek imati svoju čar, a da ne spominjem kako je lijepo izvući paket pun starih brojeva pa se podsjetit o nekadašnjim igrama.

*

general98

  • ***
  • 850
  • “Always trust computer games.”
Odg: Šalje li Youtube gamerske časopise u povijest?
« Odgovori #2 : 09. Ožujak, 2016., 23:17 »
A u jednu ruku nažalost jesu.
Također se sjećam davno sam i ja skupljao časopise,i sve ih još čuvam ima ih jedno 40 komada,ali otkad sam dobio internet ne sjećam se da sam iti jedan kupio,jednostavno sve što sam prije čitao iz časopisa sada čitam na portalima,forumima,itd.
"If you have everything under control,you're not moving fast enough!"

Odg: Šalje li Youtube gamerske časopise u povijest?
« Odgovori #3 : 09. Ožujak, 2016., 23:38 »
Da... I ja još uvijek imam svoje stare časopise pod krevetom i svaki put kada čistim oko kreveta malo ih prelistam i
smijem se mladome sebi kako nisam mogao pokretati jedan dio igara i kako te igre loše izgledaju :P

No, sa druge strane nekako ti bude žao što si propustio zbog nedostatka love ili slabog računala neke jako dobre naslove
pa čuješ kako se i taj mladi ti tebi smije :P

*

metalni

  • ****
  • 1762
  • Seoski mudrac
    • My Art Gallery
Odg: Šalje li Youtube gamerske časopise u povijest?
« Odgovori #4 : 09. Ožujak, 2016., 23:51 »
Eh, nemate vi "Svet Kompjutera" sa kraja 95-te... kad je glavna makina bio P-133.  :loludara:
Prije sam ga prelistao i krepavao od smijeha, pogotovo novitetima i najavama, kao i predviđanjima.

Odg: Šalje li Youtube gamerske časopise u povijest?
« Odgovori #5 : 10. Ožujak, 2016., 10:12 »
Također mi se sve čitanje gaming vijesti svelo na potale i Youtube, što se tiče gameplaya.

Ljeti, kad odem na more, nekako iz nostalgije još uvijek pročitam 10-ak stripova i ljetni broj gaming časopisa, to mi je gušt. No da ga kupujem svaki broj, više nema potrebe. Jednostavno "kasne" s vijestima i recenzijama naspram onih na netu. Te sve igre (i novosti vezane uz njih), pročitam friško pri izlasku, daleko ispred nego što dođu u časopise. Prije jednostavno nije bilo tako, i časopisi su bili gotovo jedini izvor gaming vijesti.

A sta ces, vremena se mijenjaju, tehnologija napreduje, i tako to... :D

*

9mlg9

  • Gost
Odg: Šalje li Youtube gamerske časopise u povijest?
« Odgovori #6 : 11. Ožujak, 2016., 13:55 »
Ne Youtube koliko internet općenito. Tiskano novinarstvo je valjda na najnižem stupnju ikada.

Odg: Šalje li Youtube gamerske časopise u povijest?
« Odgovori #7 : 12. Ožujak, 2016., 14:15 »
Slažem se, uostalom to je problem i svih dnevnih novina, koje jednostavno kasne 24+ sata za portalima. Čudi me kako uopće opstaju.

Nego, kad se sjetim kako su se prije slala pisma časopisima u vezi problema s prohodom igre, danas kad to čitam mi je nekako simpatično :D

*

neo

  • *
  • 55
Odg: Šalje li Youtube gamerske časopise u povijest?
« Odgovori #8 : 17. Travanj, 2016., 13:20 »
Časopisi će uvijek imati svoju čar, a da ne spominjem kako je lijepo izvući paket pun starih brojeva pa se podsjetit o nekadašnjim igrama.
Slazem se sa tobom, za mene su casopisi neprevazidjeni. Iako citam vesti na internetu kupujem Screen Fun svakog meseca  :D

Odg: Šalje li Youtube gamerske časopise u povijest?
« Odgovori #9 : 20. Travanj, 2016., 11:08 »
Kupovao sam gameplay i imam gotovo sve brojeve, prvi časopis mi je bio stariji PSX gdje je na naslovnici bio prvi MoH, zašto sam prestao kupovati?
Općenito internet iako mislim da to nije pravi razlog jer sam imao internet i PC u kući od 2003 (2007,8 ADSL flat) već to što me neprivlači davanje 22 kune što mogu naći na internetu još detaljnije svakog mj. a i taman u to razdoblje života krenuli su izlasci i ta spika :D

Odg: Šalje li Youtube gamerske časopise u povijest?
« Odgovori #10 : 20. Travanj, 2016., 11:54 »
Ako imate kolekciju časopisa, postajte koju sliku (čisto radi nostalgije :)).

Odg: Šalje li Youtube gamerske časopise u povijest?
« Odgovori #11 : 20. Travanj, 2016., 12:44 »
Neće časopisi nikada izumreti,uvek ima ljudi koji ce kupovati,a osim toga u kiosku osim Reboota vidim jos dva-tri gaming casopisa

*

Browmonger

  • n00b
  • 1
Odg: Šalje li Youtube gamerske časopise u povijest?
« Odgovori #12 : 20. Travanj, 2016., 14:08 »
Registrirao sam se čisto da ispričam priču potaknut naslovom teme.U pc gaming svijet sam ušao 1998(vjv najplodnije doba PC igara) kad bih odlazio kod rođaka gdje bi na njegovom računalu igrao Doom i Stunts.Svoj PC  sam dobio godinu-dvije kasnije;bio je to intel celeron sa 466 Mhz,32 mb ram-a i savage 3D grafičkom karticom s 16 mb memorije...bio sam klinac i to je za mene bio vrli novi svijet,pičio se tad Need for Speed 3:Hot pursuit(onaj s legendarnim soundtrackom Rom di Prisca),Carmageddon 2,Age of Empires 2 itd...prvi gaming časopis mi je bio bio PC-play(br.42 na čijoj se naslovnici nalazio Robert Prosinečki kojem nogu podmeće Luke Skywalker) i on me je praktički uveo u cijelu terminologiju po pitanju FPS,RPG,RTS žanrova,djelova hardwera,softwera itd.Nije prošlo mnogo vremena prije nego što se taj broj zagubio.Normalno nastavio sam dalje kupovat PC-play,Hacker a kasnije se počeo čitat Bug,PC-chip.U kući na katu se nalazio bijeli ormarić u kojem su bili složeni  neki časopisi mog ćaleta i svaki put kad bi pogledao taj ormarić iz nekog razloga bi pomislio da se moj prvi PC-play nalazi među njima;jedanput sam ga pretražio bez rezultata.Godinama me taj ormarić podjsećao na izgubljenu relikviju.Tako i do prije par tjedana,navratim kući na par dana,iziđem iz sobe na balkon,pljunem preko ograde,okrenem glavu i vidim taj ormarić kojeg su starci prije nekog vremena premjestili.Zavirim u njega po staroj tradiciji nadajući se da će se moja relikvija magično pojavit.Kao i uvijek sve što se moglo vidjet su stari prašnjavi časopisi Gospodarskog lista,doduše s iznimkom da je ovaj put u njemu bila vrećica s đojstikom Rambo konzole koja kao da je nagovještavala otkriće koje će uslijediti.Po zna koji put sam se nasmijao samom sebi i nerazriješenom  slučaju nestanka PC-playa br.42.Zatvorim ormarić i uđem s balkona u susjednu sobu gdje mi pogled privuče stara kutija puzli na kojoj je bila slika brončane generacije iz 1998,nasmijem se šabanskim licima cijele genracije i njihovim frizovima iz fazona 90-ih,otvorim kutiju i ugledam PC-play br.42.Nakon više od 11 godina potrage razriješenje mi je izmamilo staklene oči.Danas više ne kupujem časopise jerbo činjenica je da osim možda iz neke nostalgije nemam razloga dati pare za nešto o čemu mogu da pročitam ili pogledam video na internetu.

Odg: Šalje li Youtube gamerske časopise u povijest?
« Odgovori #13 : 21. Travanj, 2016., 08:55 »
Fora  :thumbs:

Ja sam PCPlay počeo kupovati nakon što sam ga počeo čitati u igraoni. U pauzi između partija CS-a sam popio toplu čokoladu iz aparata i prelistavao časopis. Good old times :)

Odg: Šalje li Youtube gamerske časopise u povijest?
« Odgovori #14 : 21. Travanj, 2016., 19:54 »
Kao što je netko spomenuo, uvijek će postojati ljudi koji će zbog nostalgije ili nečeg drugog kupovati gaming časopise, ali to samo nikada neće biti dovoljno da bi se ti časopisi održali na životu. U krajnjem slučaju mi imamo primjer s Rebootom, koji se gasio dva puta (pod drugačijim imenom, ali uglavnom istom ekipom), a koji je nedavno otvorio i svoj vlastiti portal. Štoviše, ta se ekipa ubacila u puno unosnije vode organiziranja gaming i game developer sajmova, koji privlače i sponzore i javnost mnogo više nego sam časopis.

Svi tiskani mediji, pa tako nažalost i oni povezani za gaming svijet, već jako dugo godina opstaju isključivo zbog prodavanja reklamnog  prostora oglašivačima - drugim riječima, zbog reklama. Jedini tiskani mediji koji je u Hrvatskoj opstajao samo od prodaje, bio je sad već davno ugasli Feral Tribune.

Što se samog naslova ovog topica tiče, mislim da su gaming časopisi već odavno u povijesti, a sve dok to ne shvate oglašivači koji ih drže na životu, oni će i dalje nastaviti izlaziti, usprkos Youtubeu i portalima.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9