HCL.HR

Živjeti od gaminga i pro gameri

  • 13 Odgovora
  • 4347 Hitova
*

n00b

  • ****
  • 1663
Živjeti od gaminga i pro gameri
« : 28. Kolovoz, 2009., 12:26 »
Baš gledam onaj Alienware topic i onako :tired:, kome je ''potreban'' onakav stroj osim hc gejmerima ili nekom tko jednostavno misli dobiti žene na temelju rendom nečega, lolf.

Uglavnom, cifre koje prelaze 10K kuna, po mom skromnom mišljenju, nadilaze nešto što je hobi za prosječnu platežnu moć Hrvata, pa dakle isti imaju masu para (vjerojatnije) ili misle nekim čudom živjeti od toga (manje vjerojatno). Na stranu 3D animacija, grafika, video, audio i ostale stvari na kojima ekipa na kompu zarađuje time što se uči u vlastitom domu-mene zanimaju igre.

Koliko znam, potrebno je godinama igrati jednu te istu igru, neprestano, da bi se uopće moglo razmišljati o nekom pro statusu. Kad je nešto ''pro'', onda smatram da taj netko može zarađivati od igranja. Znam da u Koreji, Japanu i SAD-u toga ima, prvenstveno turnira, ali dakle, zanima me znate li nekoga tko se mislio baviti time i živjeti od toga. Ako ne potpuno, ono barem djelomično.

Ovako odokativno, igranjem se može baviti bilo tko u svijetu tko ima dovoljno vremena i volje za učenjem istoga, ali čisto sumnjam da na našim prostorima postoje takvi gameri. Svi ovi što pišu recenzije za portale/časopise i rade 4 posla ne spadaju u skupinu na koju ciljam, jel.

Re: Živjeti od gaminga i pro gameri
« Odgovori #1 : 28. Kolovoz, 2009., 19:51 »
neznam nikog al ono, praksa praksa praksa.

i da, zaboravi faktor zabave.  :piva:

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Re: Živjeti od gaminga i pro gameri
« Odgovori #2 : 28. Kolovoz, 2009., 22:22 »
Ima jean iz Sigeta. Starcraft il šta već.
Bio u amerikama. Igrao malo i tak. Nisu milijarde, al da se živjeti.

A i ono;
http://www.gtplanet.net/gt-academy-winner-scores-first-race-win/

Despite spending the majority of his driving career in front of Gran Turismo, GT Academy winner Lucas Ordonez and teammate Alex Buncombe scored their first race victory at the Zolder circuit in Belgium last week, behind the wheel of the RJN Motorsport Nissan 350Z.

Men fora.
Voziš GT. Prijaviš se na međunarodno natjecanje. Pobjediš. Voziš prave utrke.
Želim.
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

n00b

  • ****
  • 1663
Re: Živjeti od gaminga i pro gameri
« Odgovori #3 : 28. Kolovoz, 2009., 22:53 »
To je recimo ''posao'' koji bi radio da sam imao prilike ko dite, jer tad mi nije bila frka sate i sate igrati i igrati. Recimo Tekken sam uvijek htio probati igrati na nekom mega turniru, al sad već biva kasno za takve stvari.

Kolike su cijene na turnirima u nas enivej? Tisuće u pitanju ili?

*

team_ware

  • **
  • 417
  • *** Monster Energy ***
Odg: Živjeti od gaminga i pro gameri
« Odgovori #4 : 30. Kolovoz, 2009., 14:22 »
Eh rado bi se iskušao u tome......za sad još imam vremena za igre kad se školujem........

Odg: Živjeti od gaminga i pro gameri
« Odgovori #5 : 30. Kolovoz, 2009., 23:44 »
da ugl su tisuce u pitanju, al na nekim turnirima dobis i hardware tipa alienware kompovi i to.
sve je jednostavno stvar puno vjezbe na pravi nacin i ucenje uz pro ljude(videom, savjeti etc.) i brzo razmisljanje i kreativnost.

takav zivot je zivot osobno mislim. pogledajte fatal1tya. igra 8 sati svaki dan trci pun kurac da bude u formi i to je to. brijem da zivi sa starcimo jos..

*

Komandant

  • ***
  • 591
  • ŠVALER.
Odg: Živjeti od gaminga i pro gameri
« Odgovori #6 : 31. Kolovoz, 2009., 00:47 »
 :wildboy:

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: Živjeti od gaminga i pro gameri
« Odgovori #7 : 31. Kolovoz, 2009., 02:57 »
Obara neki rekord il koji kurac?
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

Odg: Živjeti od gaminga i pro gameri
« Odgovori #8 : 01. Rujan, 2009., 21:07 »
da ugl su tisuce u pitanju, al na nekim turnirima dobis i hardware tipa alienware kompovi i to.
sve je jednostavno stvar puno vjezbe na pravi nacin i ucenje uz pro ljude(videom, savjeti etc.) i brzo razmisljanje i kreativnost.

takav zivot je zivot osobno mislim. pogledajte fatal1tya. igra 8 sati svaki dan trci pun kurac da bude u formi i to je to. brijem da zivi sa starcimo jos..

sad sam skuzio kaj sam napisao :(

takav zivot faila sam htio rec  :wildboy:

*

Forbs

  • **
  • 472
Odg: Živjeti od gaminga i pro gameri
« Odgovori #9 : 05. Rujan, 2009., 06:49 »
Na Balkanu se od Pro Gaminga nemoze zivjeti....A kamoli nesto drugo...

*

duksy

  • ******
  • 10253
    • hcl
Odg: Živjeti od gaminga i pro gameri
« Odgovori #10 : 05. Rujan, 2009., 13:10 »
što drugo  :hiha:

Odg: Živjeti od gaminga i pro gameri
« Odgovori #11 : 06. Rujan, 2009., 20:57 »
Mislim da bi mozda moglo da se zivi od WoW-a...npr igrate mesec dana, napravite super lika i prodate sa 600 ili 700$, ali ne znam ko bi mogao toliko da igra jednu istu igru.

Prema mom misljenju mnogo je bolje pisati za neki uspesni portal ili casopis, tako po ceo dan igrate igre i pisete kasnije o njima. Vase misljenje ceni ogroman broj posetilaca/citalaca i jos dobijate pare za to. Gde ces vise?   :D

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Živjeti od gaminga i pro gameri
« Odgovori #12 : 06. Rujan, 2009., 21:48 »
Mislim da bi mozda moglo da se zivi od WoW-a...npr igrate mesec dana, napravite super lika i prodate sa 600 ili 700$, ali ne znam ko bi mogao toliko da igra jednu istu igru.

ima to "zanimanje" u kini, mislim. bila je neka emisija o tome, kako neka tvrtka iskorištava kineze da bildaju likove i onda ih prodaju po svijetu. likove, jeli.

*

Easy

  • ****
  • 1497
  • disi
Odg: Živjeti od gaminga i pro gameri
« Odgovori #13 : 07. Rujan, 2009., 14:15 »
U kini prodaju nabildane likove  :hiha:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9