HCL.HR

'Problem' s naglim porastom temperature [GPU]

  • 18 Odgovora
  • 7393 Hitova
'Problem' s naglim porastom temperature [GPU]
« : 28. Prosinac, 2015., 22:19 »
Ne mogu vjerovat da nije cache-iralo temu kad sam istipkao i dalo grešku nakon što sam kliknuo pošalji. :chair: evo ispočetka, mislio sam pisati u preporuke kratko pitanje no bolje da elaboriram da mi mozete bolje odgovoriti, nadam se.

Uglavnom, dogodilo se sljedeće - upalio sam standardni game dote da odigram i dok je bio loading, alt tabam malo se zapricam neku minuticu i kada sam se vratio ingame, primjetim da MSI pokazuje 90C prilikom 100% loada a fanovi na 20%. Iako je dinamicki monitoring upaljen da fanovi se postepeno pojacavaju ovisno od temp, msi nije reagirao a iz nekog cudnog razloga temp se zakucala na 90C, a obicno vrti na 50 i koji max prilikom loada i 20% vrtenja, s obzirom da dota nije zahtjevna to je propisno. Pričamo naravno o max postavkama.

Restartam PC, i nešto se zanimljivo dogodi: prilikom gašenja na sekund dva se zavrte fanovi na Grafi na 100% jer je naglo zabučilo, u to je došlo do RR i vratila se grafa u idle mode. Ulazim u MSI nakon restarta sve podeseno oke, temp se naravno spustila nazad na 40ak C. Vracam se ingame, zacudo cekaju likovi :P, temp opet LINEARNO se povecava sa 40C prema 90C a ventovi miruju - lako cu rekoh za ventove sta se dogada sa temp? vec 10ak dana bez problema svasta nesto gejmam max mi je temp dirala nekih 60C a ventovi svoje vrtili na 20-30% max. Iskreno malo sam se prepao, smanjio detalje nista ne radi - i TEK kad sam manualno podesio fanove na 70% spusti mi se za minutu temp na normalnih 50ak C i ostade na tome dok nisam zavrsio game i rucno vratio na AUTO.

Sada udjem opet u dotu ostavim heroja 10ak 15 min idle (slika: http://i.imgur.com/zSq3Z7Y.jpg) ona uredno miruje na 50C nista se ne dogada, sto znaci da nije se reproduciralo kao maloprije BEZ gameplaya (spellovi, screen clutter itd) se podize temp - stoji na uredno 50C a kada sam malo poceo hodat bacat spelove skocila je na 58 59 i brzo se vratila na oke temp kad sam ugasio.

Ima li netko predstave sta se moglo desiti? Sve mi aludira na neki cudni bug (osim sto MSI je zabago pa nije reagirao) sa radeon novim driverima gdje je overload nastao na GPU i zakucala se temp, a u isto vrijeme driveri su sj*bali MSI da detecta to stanje - mislim da se nije radilo o vizualnom problemu jer se nastavilo dogadat dok nisam upalio da hladi rucno.

Sta mozete preporuciti, da prudihitrim ove situacije, ili ako netko ima ovakva iskustva jer mi nije google bas pomogao. Skroz me zdrmalo kontam koji q, bez ikakvoh razloga, niti je neko opterecenje niti napor da to odradi. Logove nazalost nemam, jer sam zaboravio upaliti nakon updatea verzije. Bilo kakva pomoc je dobro dosla.

Hvala!  :hug

Radi se o Sapphire Nitro Radeon R9 390 grafickoj.


EJ 25 minuta pravim temu poludih, prvo nece privitak pa onda nece naslov, pa salje da sam vec napravio temu pa onda mi smanji sav tekst bez razloga, koji djavo. :chair: :hiha2: :hiha2: :hiha2: :hiha2: :hiha2:
« Zadnja izmjena: 28. Prosinac, 2015., 22:24 yubs-d-rsc »
The blood of youth is bubbling back..

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: 'Problem' s naglim porastom temperature [GPU]
« Odgovori #1 : 28. Prosinac, 2015., 22:23 »
Jel imaš najnovije drivere? POstoji bug s crimson driverima koji locka fanove na 20% i uopće ih ne diže!
Osobno uvijek koristim vlastite fan postavke u MSI Afterburneru pa isto preporučam i tebi.
Možeš napraviti fan profile i uključiti ga. Isto tako nek ti se Afterburner pali s Windowsima i odmah primjeni postavke i to je to.


Odg: 'Problem' s naglim porastom temperature [GPU]
« Odgovori #2 : 28. Prosinac, 2015., 22:32 »
http://i.imgur.com/5sAOpTD.png

Mislim da je sve propisno. Radeon ne baca da ima update. Tako to izgleda, mislim da se primjenjuje na defaultni profil, nisam spasio u nijedan slot zasad. A defaultno se pali, to odavno. Hmm.
The blood of youth is bubbling back..

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: 'Problem' s naglim porastom temperature [GPU]
« Odgovori #3 : 28. Prosinac, 2015., 22:37 »
Moraš prvo maknuti auto fan i uključiti user define.
Možda malo i bolje posložiti taj fan profile.
Zatim klikni save i izaberi 1,2,3,4 ili 5.
Nakon toga ispod imaš apply OC on startup i to je to.


Evo ti moja krivulja. Ja ne dopuštam ono sranje kada ventovi ne rade...



Odg: 'Problem' s naglim porastom temperature [GPU]
« Odgovori #4 : 28. Prosinac, 2015., 22:47 »
http://i.imgur.com/AZvzBiz.jpg

Evo malo manje agresivna krivulja od tvoje ali opet propisno BAREM 25% uvijek, tako da predjem tu granicu od 20% da vidim jel do toga. Mislim da sam sve sada i za startup kako treba podesio, just in case da nije prije bilo. Inače ovi ventovi divljaju, o kakvoj grafickoj se kod tebe radi?
The blood of youth is bubbling back..

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: 'Problem' s naglim porastom temperature [GPU]
« Odgovori #5 : 28. Prosinac, 2015., 22:50 »
Moja je MSI GTX 970 4G
No uvijek sam na svim grafičkama sam namješatao fan krivulju preko Afterburnera.
Buka nije velika, a opet mogu izvući maks iz grafičke i napraviti dobar OC dok su temperature do 75 stupnjeva.

Odg: 'Problem' s naglim porastom temperature [GPU]
« Odgovori #6 : 28. Prosinac, 2015., 22:53 »
A ništa, ne gine mi nego da vidim oće li se opet dogoditi nešto slično - meni je temp skočila za par stupnjeva kad sam vidio a ventilatore nemam.  :wildboy: :ementaler:


Hvala majstore, ako tko imao još koju pametnu po iskustvu, nek puca.
The blood of youth is bubbling back..


Odg: 'Problem' s naglim porastom temperature [GPU]
« Odgovori #8 : 28. Prosinac, 2015., 23:23 »
Nisam upratio na linkovima, ali iako su lockani fanovi na 20% - čudno mi je da mi je temp razlika bila 40ak stupnjeva a fanovi se nisu pomakli, inače su na 25-30% pri tim temp (Gdje temp miruju) ali odjednom je počela temp skakat - je li to sastavni dio Buga?
The blood of youth is bubbling back..

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: 'Problem' s naglim porastom temperature [GPU]
« Odgovori #9 : 29. Prosinac, 2015., 15:07 »
Iksreno nemam pojma, nejasno je dosta, vidiš na onoj temi da ljudi totalno različita iskustva imaju
Ako još budeš imao problema jednostavno stavi zadnje drivere prije crimsona

*

The one

  • ***
  • 563
  • BMW<3
Odg: 'Problem' s naglim porastom temperature [GPU]
« Odgovori #10 : 09. Veljača, 2016., 20:54 »
Da ne otvaram novu temu pa da i ja pitam ovdje znaci kada igram temperature su oko 75-82°C stupnjeva grafa je VTX3D HD 7870 Black Edition sa jednim ventilatorom jesu to normalne temperature za igranje te ako je ikako moguce kako smanjiti te temperature fan speed je na 25% sad neznam jeli se ubrza kada se igra al kada idem na internet je oko 25% kada igram grafa postaje bucnija valjda i jace radi vent.
Al nije mi jasno kada igram GTA V temperature su oko 75 a kada igram GTA IV na max postavkama temp skace preko 82 :/// zato moram smanjiti postavke GTA IV na medium onda temp bude oko 77.

Odg: 'Problem' s naglim porastom temperature [GPU]
« Odgovori #11 : 09. Veljača, 2016., 22:25 »
Ne brini se, ide ona do 90 i vise bez throttlanja ako me dobro sjecanje sluzi. To su normalne temperature pri opterecenjem za nju, a buka joj je mana zbog jednog venta i dizajna hladnjaka. Ako vise nije pod jamstvom stavi bolju pastu i ocisti ju od prasine.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: 'Problem' s naglim porastom temperature [GPU]
« Odgovori #12 : 09. Veljača, 2016., 23:31 »
Ako se dobro sjećam da nam je netko dao 1kn za svaki put kada je the one postavio ovo pitanje bili bi bogataši  :mrgreen:

*

The one

  • ***
  • 563
  • BMW<3
Odg: 'Problem' s naglim porastom temperature [GPU]
« Odgovori #13 : 09. Veljača, 2016., 23:50 »
Prije da bi imao 7 kn u dzepu.Sijecam se i ja dobro.

Odg: 'Problem' s naglim porastom temperature [GPU]
« Odgovori #14 : 10. Veljača, 2016., 07:55 »
Zasto ljudi jos uvijek kupuju amradijator  :wildboy:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9