HCL.HR

'Problem' s naglim porastom temperature [GPU]

  • 18 Odgovora
  • 7445 Hitova
*

Chux

  • Global Moderator
  • ***
  • 622
  • živi bili pa umrli
    • Guru Gaming
Odg: 'Problem' s naglim porastom temperature [GPU]
« Odgovori #15 : 10. Veljača, 2016., 11:07 »
Teško je prezimit sa envidijom

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: 'Problem' s naglim porastom temperature [GPU]
« Odgovori #16 : 11. Veljača, 2016., 02:53 »
http://i.imgur.com/AZvzBiz.jpg

Evo malo manje agresivna krivulja od tvoje ali opet propisno BAREM 25% uvijek, tako da predjem tu granicu od 20% da vidim jel do toga. Mislim da sam sve sada i za startup kako treba podesio, just in case da nije prije bilo. Inače ovi ventovi divljaju, o kakvoj grafickoj se kod tebe radi?

Neznam jesi sredio problem, ali da ti bacim par savjeta posto imam i ja jednu 390ku u konfi.

Uglavnom, taj BUG sa Crimsonom i vrtnjom ventova se nezna tocno zbog cega se javlja kod određenog dijela ljudi, ja imam grafu vec preko pola godine i nisam imao nijedan problem, ako te to muci stavi gore 15.7.1 drajver i neces vise imat taj problem.

Sta se tice podesavanja custom krivulje ventove, nevidim uopce potrebu za time, sve to out of the box  radi super, eventualno ako neko bas nevoli onaj 0db feature di se ventovi ne pale do 60 stupnjeva moze namjestiti svoju krivulju, ali nema potrebe posto je taj feature tu da bi graficka dulje trajala i da se manje trose ventovi koji su stvar koja najprije odlazi kod duljeg koristenja grafi, a također i komp je tisi sta pogotovo dolazi do izrazaja ako komp radi preko noci u sobi di spavas.

Sta se tice ovog blebetanja oko grijanaj AMD-a, normalno da se grafa grije ako joj ventovi rade na 20 posto dok je 100 posto upogonjena u igrama,  to je BUG i tehnicka greska, nema to nikakve veze sa grijanjem grafe koja radi pod normalnim okolnostima, dok se ventovi vrte normalnom brzinom.

Eto moja r9 390 nejde preko 77 u najjacim igrama i to debelo overklokana na 1200-1500, krivulja ventova je po defaultu. Dok nije pod overklokom drzi se na 72 stupnja.

Odg: 'Problem' s naglim porastom temperature [GPU]
« Odgovori #17 : 11. Veljača, 2016., 16:58 »
Pozz HighEnd,

Hvala na inputu; nisam imao problema od onda - stavio sam defaultno puhanje na 25% ako se ne varam i rijetko to ide preko 30% jer tempovi su max oko 60C u onome šta igram bez nekih vrhunskih AAA naslova tako bez prituzbi, mislim da je uopce ne mucim da puse i hladi a sama po sebi odradi svoj posao :)

Zadovoljan sam pravo. Koju si ti točno OCo?
LP
The blood of youth is bubbling back..

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: 'Problem' s naglim porastom temperature [GPU]
« Odgovori #18 : 11. Veljača, 2016., 17:26 »
Ja imam MSI R9 390 GAMING, klokni i ti svoju odma, nemozes nista zeznut, jednostavno je, ako hoces javi se na PM da tu ne spamamo pa cu ti brzinski sve objasniti u natuknicama ;)

Ove igre koje ti igras, meni se ventovi na grafi ni ne pale dok je po defaultu bez OC-a
« Zadnja izmjena: 11. Veljača, 2016., 17:28 HighEnd »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9