HCL.HR

"Valovi" na monitoru

  • 6 Odgovora
  • 14959 Hitova
"Valovi" na monitoru
« : 09. Ožujak, 2017., 15:59 »
Znači ukratko preko ekrana SAMO u igrama mi se pojavljuju horizontalni, meni barem izgledaju tako, crni valovi. Od vrha do dna ekrana, može ih se jedino zapaziti u jako mračnim dijelovima.  Realno nisam ih zapazio do pred nekih tjedan dana kada sam se malo fokusirao na "main menu" u Skyrimu koji je pretežito taman.
E sad ukratko specs ; MSI gtx 1070 gaming x, i7 6700 stock, matična MSI m5 gaming, HDD Toshiba od 3 tb sa 7200 rpm i Transcend SSD od 240gb, 16 gb HyperX Savage memorija i Seasonic Gold napajanje od 550 w. Monitor AOC E2775SJ, FullHd, 60hz, 27" spojeno sa HDMI kabelom. Kućište Phanteks Enthoo evolv sa tri venta, dva prednja jedan stražnji.
Konfa je kupljena u 12 mj. prošle godine.

Pratio sam temperature u najzahtjevnijoj igri koju imam Battlefield 1, sve na ultra, procesor ne prelazi 51 C, a grafa rijetko dođe do 60 C kada joj se upale ventilatori. Ram usage jedva 40%. U idle-u, Cpu 22-24 C, Gpu 30-32 C (sa ugašenim ventilatorima), Matična 30 C.  Znači nije do nekoga opterećenja.

A sad isprobana ali nedjelotvorna rješenja:
1. Probao sam spojiti preko DVI kabela... ista stvar.
2. Spojio na stari 22" monitor/TV... ista stvar.
3. Probao spojiti kabel od monitora zasebno u utičnicu u zidu a ne skupa sa pc kabelom od napajanja na produžni kako sam vidio u nekim tutorijalima na netu...ista stvar.
4. Izbrisao i ponovno instalirao drivere...ista stvar.
5. Maknuo u drugu sobu adsl router i mobitele :P...ista stvar.
6. Stavio drugi produžni...ista stvar.
 
Znači nije da mi ovo smeta, a koliko vidim bar površinski naizgled ne smeta ni kompu, ali zanima me da li se to još kome pojavljuje, je li to eto, normalno? Ponavljam vidljivi su samo u igrama na jako mračnim mjestima. Zanimljivo kada pokušam uzeti screenshot sve je čisto i na slici nema tih valova.
 Eto svaki savjet ili svjedočenje je dobro došlo :)

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: "Valovi" na monitoru
« Odgovori #1 : 09. Ožujak, 2017., 20:19 »
Da si na vga rekao bih da je do toga, no vidim ti si već probao više konekcija, drivera i monitora. To je možda za reklamaciju gpu, imali su ljudi raznih flickera po netu pa su dobijali druge

Odg: "Valovi" na monitoru
« Odgovori #2 : 09. Ožujak, 2017., 20:41 »
A toga se i najviše bojim, da je do hardwera. Grafu sam uzeo sa Amazon.de. Doduše ljudi govore kako je RMA proces super sa njima. Al eto sve se nadam da postoji neka "zaobilaznica" od tog vraćanja :)

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: "Valovi" na monitoru
« Odgovori #3 : 09. Ožujak, 2017., 20:47 »
Jbga...

Probaj još više drivera, još više igara... Koliko se sjećam flicker je uglavnom bio zbog memorije. Jedan longshot - probaj je ubaciti u neki drugi pc.
« Zadnja izmjena: 09. Ožujak, 2017., 20:56 andrash »

*

seedorf

  • ****
  • 970
  • My mision is destroy love on planet Earth
Odg: "Valovi" na monitoru
« Odgovori #4 : 09. Ožujak, 2017., 22:18 »
Graficka, imo sam taj problem umrla je ne tako dugo poslije. Znam jer kad sam kupio rx 480 problem je nestao.

Odg: "Valovi" na monitoru
« Odgovori #5 : 12. Ožujak, 2017., 22:53 »
Jbga...

Probaj još više drivera, još više igara... Koliko se sjećam flicker je uglavnom bio zbog memorije. Jedan longshot - probaj je ubaciti u neki drugi pc.

Znači ovako, umalo sam "likvidirao" grafičku ali sam našao krivca. U grafičkim postavkama Skyrim Special Edition i Battlefield 1 imaju pod Anti Aliasingom opciju "TAA". Naime sa tom opcijom slika je malo maglovita ili "blurry" te se pojavljuju te horizontalne linije. Kada ju isključim linije nestaju. Naime puno ljudi se žali na taj TAA na karticama i AMD-a i Nvidia-e. Kod Nvidia kartica problemi su vidljivi na svim driverima nakon 361 verzije.

Odg: "Valovi" na monitoru
« Odgovori #6 : 14. Ožujak, 2017., 22:58 »
Moj savjet; pricekaj jos verziju dvije drivera. TAA, ili bilo koja opcija AA ne bi smjela uzrokovati nikakve smetnje. Ja sam imao problem sa svojom 1060 koja je prikazivala artefakte kada bi v sync bio ukljucen. Cim bi ga iskljucio, artefakti bi nestali. Karticu sam reklamirao i dobio zamjenu. Ako se sa vecinom drivera (noviji, stariji) kartica ponasa isto, osobno ja, bi ju reklamirao i trazio zamjenu...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9