HCL.HR

[TUTORIAL] Ispravljanje savijenih nožica/pinova na procesoru

  • 3 Odgovora
  • 6535 Hitova
*

general98

  • ***
  • 850
  • “Always trust computer games.”
Prije svega samo da napomenem: Nisam odgovoran za bilo kakvu štetu nastalu sljedeći ove upute!

U ovoj temi pokazati cu vam kako sam popravio procesor Pentium 4 (2.8 Ghz,Socket 478)

Znači do oštećenja tj. iskrivljenja nožica ili pinova na procesoru dolazi ako se procesor prilikom vađenja sa matične ploče zaljepio za hladnjak,pada procesora na pod,guranja procesora silom u socket ili ako se s procesorom u hrvatskoj pošti igrala košarka (kao u mom slučaju :mrs: )

1 korak: Ustanovite kolika je šteta na procesoru,u mom slučaju je to izgledalo ovako :


2 korak: Pripremite se za rad uzmite par čačkalica,pincetu i nekakvu karticu koja može proći između malih pinova,ja sam uzeo kreditnu i išlo je bez problema.

3 korak: Uz pomoć čačkalice te pincete nježno dižite pinove sve dok kartica ne može proći između njih,bilo bi dobro ako imate sličan procesor,tj. neki iz istog socketa ,ja sam imao starog Celerona pa sam prema njemu dodatno uspoređivao jesu li pinovi skroz ravni.Kada svi pinovi budu ravni jos jednom karticom prodite po svim redovima na procesru da se uvjerite da je sve u redu,također možete probati procesor staviti na njegovo mjesto na matičnoj ploči (nemojte ga naguravti,dok ne bude mogao ući bez problema ili sa jako malo pritiska na njega pinovi nisu dovoljno izravnati i može doći do oštećenja)

4 korak: Vratite procesor natrag u njegovo podnožje te stavite hladnjak nazad i spojite ga!


Rezultat :

Nadam se da sam i vama pomogao u slčaju da vam se ovo dogodi \:D/
"If you have everything under control,you're not moving fast enough!"

*

The one

  • ***
  • 563
  • BMW<3
Odg: [TUTORIAL] Ispravljanje savijenih nožica/pinova na procesoru
« Odgovori #1 : 09. Studeni, 2013., 19:35 »
+1
Dobar tutorial,naucio sam nes pametno svaka cast.=D> :mrgreen: :piva:

Odg: [TUTORIAL] Ispravljanje savijenih nožica/pinova na procesoru
« Odgovori #2 : 10. Studeni, 2013., 10:37 »
Hvala ti, ali stvarno!

Ja imam stari pentium 4 3.0GHz \:D/

*

general98

  • ***
  • 850
  • “Always trust computer games.”
Odg: [TUTORIAL] Ispravljanje savijenih nožica/pinova na procesoru
« Odgovori #3 : 10. Studeni, 2013., 12:46 »
Nema na čemu ,drago mi je da sam nekome pomogao :piva:
"If you have everything under control,you're not moving fast enough!"

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9