HCL.HR

5.1 Problem

  • 7 Odgovora
  • 2993 Hitova
*

Easy

  • ****
  • 1497
  • disi
5.1 Problem
« : 27. Lipanj, 2007., 11:55 »
Imam problem s 5.1 zvučnicima. Rade samo prednja dva. Imam matičnu koja podržava 7.1 zučnike ali prije tog sam imao zvučnu karticu koja podržava 5.1 zvučnike i opet je bio isti ptoblem. Svi su uključeni čuje se tiho tiho zujanje ali od muzike ili zvuka iz igara ništa. Namjestio sam ono u Control Panelu na 5.1 zvučnike. Instalirao drajvere za zvučnu na matičnoj i sve sam uključio kako treba ali zvučnici me igrnoriraju. Kao da imam 2.0 a ne 5.1. Molim pomoć  :ave:

Unaprijed se zahvaljujem.

P.S. nisam kupio matičnu radi zvučnika već sam mijenjao konfiguraciju.

*

Cobalt

  • ****
  • 1006
Odg: 5.1 Problem
« Odgovori #1 : 27. Lipanj, 2007., 15:10 »
Instaliraj drivere.

Control Panel/ Sounds and Audio Devices / Speaker Settings pa onda Advanced.

Naštimaj tu 5.1 postavku, ako nebude dalje radilo onda predpostavljam da imaš Realtek drivere, isto sve ideš u Control Panel i odeš na Realtek iconu, naštimaj i testiraj i to je to.

Pogledaj kako si spojio nazad zvučnike, je li sve uredu ili si možda pogriješio na nekim. Uostalom, sve bi trebao testirati u Realtek opcijama, naravno ako je to taj čip, a mislim da jest.

*

Easy

  • ****
  • 1497
  • disi
Odg: 5.1 Problem
« Odgovori #2 : 27. Lipanj, 2007., 15:30 »
Da Realtek je. Sve je spojeno kako treba.

Evo uspio sam hvala puno!

*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
Odg: 5.1 Problem
« Odgovori #3 : 30. Lipanj, 2007., 15:58 »
ako imas neke ok zvucnike, moj prijedlog ti je da si uzmes zvucnu karticu, integrirane su zakurac

*

Easy

  • ****
  • 1497
  • disi
Odg: 5.1 Problem
« Odgovori #4 : 30. Lipanj, 2007., 20:39 »
• Chipset integrated by Realtek® ALC883
- Flexible 8-channel audio with jack sensing
- Compliant with Azalia 1.0 Spec


Zasad sam zadovoljan s ovim.

*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
Odg: 5.1 Problem
« Odgovori #5 : 01. Srpanj, 2007., 00:11 »
koji zvucnici?

*

vilim

  • ****
  • 1389
Odg: 5.1 Problem
« Odgovori #6 : 02. Srpanj, 2007., 14:28 »
Kad smo već kod zvučnih, imam na svojoj matičnoj(mbo abit kn8 sli) integriranu 7.1 zvučnu, ali sam ju deaktivirao jer koristim soundblaster live! 24 bit. Jesam pametnu stvar napravio, il je bolja ova na matičnoj. Bojim se jedino, što mi se događalo i prije kada imao na starom kompu tak integriranu zvučnu pa sam zato i kupio soundblaster, da mi se u večini igara počelo nepodnošljivo brejkat jer je baš zbog integrirane zvučne procesor preoptečen bio, pa ako će mi ova na matičnoj sadašnjoj više opteretit procesor neg soundblaster onda ostajem na soundblasteru. Tražim vaše mišljenje.
"Women don't respect salad eaters."

*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
Odg: 5.1 Problem
« Odgovori #7 : 02. Srpanj, 2007., 16:29 »
rec ti da se vratis na integriranu ti nikako ne mogu preporuciti


ako je rijec o Audigy 2  (sound blaster je bio njen prefix ako se dobro sjecam) onda ti samo mogu rec da ostanes na toj, ako imas koju kunu vise prebaci se na audigy 4 ( preyebena zvucna) pogotovo ako imas neke bolje zvucnike ili ako si neki skiller u nekoj igri (zbog zvuka koraka i ostalih pizdarija)


externe ownaju integrirane na veliko ;)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9