HCL.HR

APU ili ne?

  • 6 Odgovora
  • 2868 Hitova
*

oetam

  • **
  • 221
APU ili ne?
« : 02. Prosinac, 2014., 14:26 »
Pozdrav.
Slažem konfu za gaming, igre tipa World of tanks, WOW, Minecraft... i te neke ne zahtjevne igre.
E sad se dvoumim između dvije konfe.
I)
Matična: ASUS A55BM-E
Proc: Kaveri A-10 7850K
Ram: 8 GB DDR 3, 1866 Mhz,Kingston

II)
Matična: ASUS A55BM-E
Proc: Athlon II X4 750
Ram: 4 GB DDR 3, 1866 MHz, KINGSTON
Graf: ATI RADEON R7 260X

Znam da igre nisu nešto zahtjevne pa bi i taj 7850K + overclock bez problema gurao igre i na max. Ali opet imam i drugu soluciju s grafom koja je relativno dobra. Ali za ovakvo nešto uzeo bi rađe čisti APU. Buđet je do 2500Kn

Odg: APU ili ne?
« Odgovori #1 : 02. Prosinac, 2014., 16:46 »
Moje misljenje APU i jos ces dobiti na RAM-u.
Amen

Odg: APU ili ne?
« Odgovori #2 : 02. Prosinac, 2014., 19:06 »
Koja rezolucija monitora? S zasebnom grafičkom ćeš svakako dobiti više na performansama u igrama (broj fps-a). Recimo R7 260X je puno bolja od integrirane grafičke, koja je u rangu negdje sa R7 240/GT 730. Nije loša opcija ni uzeti konfiguraciju s APU-om, pa kasnije ubaciti zasebnu grafičku, te uz to dobiješ više rama. Također ram u dual channelu povećava performase APU-a.

*

oetam

  • **
  • 221
Odg: APU ili ne?
« Odgovori #3 : 02. Prosinac, 2014., 19:34 »
Koja rezolucija monitora? S zasebnom grafičkom ćeš svakako dobiti više na performansama u igrama (broj fps-a). Recimo R7 260X je puno bolja od integrirane grafičke, koja je u rangu negdje sa R7 240/GT 730. Nije loša opcija ni uzeti konfiguraciju s APU-om, pa kasnije ubaciti zasebnu grafičku, te uz to dobiješ više rama. Također ram u dual channelu povećava performase APU-a.

1280x1024 rezolucija.
A istina, možda uzmem bolje APU pa lako poslije nadogradit sa grafom i više rama imam.
Nisam znao da bolje radi u dual channel-u, fala :D

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: APU ili ne?
« Odgovori #4 : 03. Prosinac, 2014., 15:20 »
Mislim da bi ti za te igre bilo najpametnije pentiume tipa g3220 ili Overclockabilni pentium g3258 + zasebna grafička. Trebao bi biti ocabilan i na određenim non Z pločama - tipa h81 i sl. Naravno ne moraš OC-at ako ne želiš da bi ti radile odlično

Ovaj zadnji je vjerojatno najbolji cpu uopće za wot - igra voli procesore sa visokim IPC - dakle intel, što viši clock (a ocabilan je), te ne koristi ionako više od jezgru-dvije

Također mislim da taj minecraft ne koristi više od dvije jezgre (barem nije prije, neznam sad nakon tih upgradea) - a da isto voli visok IPC

Odličan cpu za gaming, samo naravno upitne budućnosti jer je dual core (dragon age 3 ne radi na dualcima), ali za ove igre što si spomenio bi trebao biti špica. Ionako ti se uklapa u buđet, a i uvijek možeš upgrade napraviti na recimo i5 4xxx
« Zadnja izmjena: 03. Prosinac, 2014., 15:25 Andrash »

*

oetam

  • **
  • 221
Odg: APU ili ne?
« Odgovori #5 : 03. Prosinac, 2014., 18:56 »
Mislim da bi ti za te igre bilo najpametnije pentiume tipa g3220 ili Overclockabilni pentium g3258 + zasebna grafička. Trebao bi biti ocabilan i na određenim non Z pločama - tipa h81 i sl. Naravno ne moraš OC-at ako ne želiš da bi ti radile odlično

Ovaj zadnji je vjerojatno najbolji cpu uopće za wot - igra voli procesore sa visokim IPC - dakle intel, što viši clock (a ocabilan je), te ne koristi ionako više od jezgru-dvije

Također mislim da taj minecraft ne koristi više od dvije jezgre (barem nije prije, neznam sad nakon tih upgradea) - a da isto voli visok IPC

Odličan cpu za gaming, samo naravno upitne budućnosti jer je dual core (dragon age 3 ne radi na dualcima), ali za ove igre što si spomenio bi trebao biti špica. Ionako ti se uklapa u buđet, a i uvijek možeš upgrade napraviti na recimo i5 4xxx

Razmišljao sam si da li da uzmem tog pentiuma g3258, ali to je dual core :( ijako je moćan za OC, ali dvije jezgre hmmmm teško... sve više će se tražiti četverojezgreni, ijako ovo nisu toliko zahtjevne igre, ali svejedno. Možda ću ipak uzet ovog kaveri 7850K, ionako tam negdje u proljeću 2015 dolazi carizzo APU, tako da možda i sačekam s kupnjom.

Odg: APU ili ne?
« Odgovori #6 : 04. Prosinac, 2014., 10:12 »
7850K je jedan od najneisplativijih Apu-a na trzistu. Ako ides na Apu gledaj 5600k ili X4 7600. G3258K je pravi konkurent po performansama x4 Athlonima ako si se voljan pozabaviti s oc-anjem, a i  s1150 nudi dosta siru paletu jacih procesora.

Najpametnije bi ti bilo pricekati  Excavator (Carrizo) ako ciljas na Apu i svakako uzmi dual channel 8Gb sto vece brzine te aftermarket hladnjak.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9