HCL.HR

Asus motherboard

  • 5 Odgovora
  • 2982 Hitova
Asus motherboard
« : 01. Siječanj, 2013., 13:22 »
Kupujem novu matičnu ploču Asus P8-Z77 V-LX,s. 1155,DDR3.Mislio sam kupit i kućište Cooler Master Elite 431.Pošto kućište ima mjesta za 5  ventilatora zanima me dali bi mogao spojit svih 5 ventilatora na novu matičnu.

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Asus motherboard
« Odgovori #1 : 01. Siječanj, 2013., 13:43 »
1 x CPU Fan connector(s)
4 x Chassis Fan connector(s)
1 x Optional Fan connector(s)

Izvor

S druge strane, čemu 5 ventilatora na kućištu?


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

Odg: Asus motherboard
« Odgovori #2 : 01. Siječanj, 2013., 16:12 »
Znaci mogu 5 ventilatora stavit?
3 za upuh zraka, i 2 za ispuh.

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Asus motherboard
« Odgovori #3 : 01. Siječanj, 2013., 21:34 »
Možeš ti stavit 20 ventilatora, ne moraju biti striktno spojeni na matičnu - jedina prednost toga je pwm kontrola iz biosa za varijabilnu brzinu vrtnje ili nešto po tvom custom profilu, ovisno o opcijama... ali da, ako ti je uvjet spajanje na matičnu, prema ovome gore što sam ti copy pasteao možeš spojiti na matičnu direktno...

pametno to rasporedi jer ako imaš jači usis zraka od ispuha vjerojatnost nakupljanja prašine kroz vrijeme je veća. sam utjecaj na hlađenje neće biti značajniji u odnosu na pametno raspoređena tri ventilatora primjerice što ovisi o konstrukciji kućišta, no uglavnom je logično usisni ventilator staviti naprijed dolje (ispod optike), jedan ispuh iza gore (zgodno ako ti je cpu cooler usmjeren prema tamo) i još jedan na gornjoj plohi kućišta da izbacuje topliji zrak da se ne gomila, tako reći


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Cobalt

  • ****
  • 1006
Odg: Asus motherboard
« Odgovori #4 : 02. Siječanj, 2013., 03:24 »
Nemaš potrebe za toliko silnih ventilatora. Bezveze je trošenje novca.


 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9