HCL.HR

ati problem

  • 14 Odgovora
  • 4730 Hitova
ati problem
« : 22. Listopad, 2008., 09:00 »
daklem ovako, problem je u grafičkoj Sapphire Radeon 3870HD 512 GDDR4 single slot fansink a.k.a plavi safir  :D ..

kupljena s ostatkom kompa prije nekih 3 mjeseca..
prije mjesec i pol ja palim komp,komp ne trza,probam upalit s bočnom stranicom otvorenom,a na pritisak powera samo ventovi na procesoru i grafi trznu.. prva pomisao -> napajanje..
odnesem u servis,kad je pod garancijom nek se oni igraju,a oni kazu grafička.. naravno,slanje u zg (iz ri) 10 dana proces reklamacije itd itd i dolazi nova identična u kutiji,kažu stara zdimila..
šta se pod tim podrazumijeva nisu znali objasnit..
anyway,nova sad radi,ali ovako.. stara se uopće nije cula,općenito komp je bio spooky tih.. ali vent je vrtio.. a na ovoj "novoj" vent pak vrti ko mutav,ko da ima namjeru izletit..

e sad kad ste upoznati s situacijom,pitanja: jel moj strah da će i ova ubrzo skurit opravdan? uzeo sam sapphire jer kažu ljudi najkvalitetniji.. dal mi je gori simptom ona spooky tišina ili ova mutavo brza vrtnja ventilatora? i zadnje,dal san se sjebo i trebo uzet s dual slot fansinkom? (napomena : ni ova ni ona prije nisu OC-ane , a mislim da na serijskim taktovima gotov proizvod mora radit kako treba,a ne skurit iz fore i gušta..)

*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
Re: ati problem
« Odgovori #1 : 22. Listopad, 2008., 09:16 »
idi nekom logikom, ako se prosla nije cula (recimo vent se nije vrtio kak treba) pa je zgorila, ova se cuje (valjda vent radi kak treba) pa ne bi trebala izgorit  :hihi:

*

noda

  • *****
  • 3184
Re: ati problem
« Odgovori #2 : 22. Listopad, 2008., 09:58 »
Dual slot cooler si trebo uzet i nebi imao problema sa prvom karticom. Kaj se tice buke venta, na to se navikni, jer je sasvim normalno da buci, iako mozes u rivatuneru kontrolirat brzinu vrtnje fan-a i napravit profile. No moja preporuka ti je kupit Accelero S1 rev 2.0 i stavit na njega 120mm vent (na 5v), neces ga cut, a hladit ce puno puno bolje nego sadasnji (smecec) single slot kuler.

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Re: ati problem
« Odgovori #3 : 22. Listopad, 2008., 12:14 »
Neg', nije bas problem, ali da upitam.

Daklem, nabavio sam Powercolor Radeon 4870.
Ovu, jel:


Sad, na staroj grafulji imam ovo hladenje:


Sad, pitanje je...
Buduci da je ATI poprilicno sjebao stvar sa postavkama hladanja na 4870 karticama, pa se mora rucno namjestavati fan speed, koje od ta 2 hladenja bi bilo efikasnije?
Ovo na Powercoloru je poprilicno glasno kad se vrti malo brze, a ovo staro AC-ovo je bilo dosta tise od njega.

Pa me zanima, jel se isplati zamijeniti hladenje?
I koje od ta dva hladenja bolje hladi zapravo?
Jer ono, uzalud tisina ako ce se ljeti pregrijavati.

*

noda

  • *****
  • 3184
Re: ati problem
« Odgovori #4 : 22. Listopad, 2008., 13:29 »
Accelero X2 ne ide na HD48x0 seriju.
Kupi Accelero S1 rev 2.0 + 120mm vent (npr. sharkoon S serie i stavi ga na 5v). To ti je najbolja, najtisa i najhladnija solucija.

*

lovac

  • *
  • 97
  • Angel of Retribution
Re: ati problem
« Odgovori #5 : 22. Listopad, 2008., 19:12 »
Skini nove Catalyst drivere i tamo si možeš bez nekvih editiranja staviti vent na recimo 30% (dosta tiho), a temperatura je 43 idle, 52 load

Re: ati problem
« Odgovori #6 : 22. Listopad, 2008., 22:59 »
tnx ppl  :thumbs:

*

vilim

  • ****
  • 1389
Re: ati problem
« Odgovori #7 : 27. Listopad, 2008., 08:28 »
e kad smo već kod ati problema imam ja jedan.

Riječ je o x800gto, i jučer sam nove display drivere skinuo, instalirao, restartao i svaki put kad se windowsi sjete dignut ovo mi pokaže. Kaj je najžalosnije veli da updateam ati display drivere što sam ja i učinio pa mi se to pokazalo -.-
"Women don't respect salad eaters."

*

vilim

  • ****
  • 1389
Re: ati problem
« Odgovori #8 : 29. Listopad, 2008., 18:51 »
čini se meni da ću ja morat novi topic napravit -.-
"Women don't respect salad eaters."

*

noda

  • *****
  • 3184
Re: ati problem
« Odgovori #9 : 29. Listopad, 2008., 19:06 »
Treba citati sticky.

*

vilim

  • ****
  • 1389
Re: ati problem
« Odgovori #10 : 31. Listopad, 2008., 00:31 »
isuse kako sam smotan, nisam stavio screenshot :S evo ga

"Women don't respect salad eaters."

*

noda

  • *****
  • 3184
Re: ati problem
« Odgovori #11 : 31. Listopad, 2008., 10:43 »
Nemoj ni instaliravat Ati CCC, jer je za drek. Radije stavi Ati Tray Tools ili RivaTuner.

*

vilim

  • ****
  • 1389
Re: ati problem
« Odgovori #12 : 01. Studeni, 2008., 10:39 »
Nemoj ni instaliravat Ati CCC, jer je za drek. Radije stavi Ati Tray Tools ili RivaTuner.

je, nemoj instalirat CCC a već ga imam odavno. Pa kako onda maknuti cijeli CCC, tamo je objašnjeno samo za drivere, ili ne?
"Women don't respect salad eaters."

*

noda

  • *****
  • 3184
Re: ati problem
« Odgovori #13 : 01. Studeni, 2008., 12:15 »
isto ko i za drivere maknes sve i onda pri instalaciji novih drivere obiljezis samo Ati Display Driver

*

vilim

  • ****
  • 1389
Re: ati problem
« Odgovori #14 : 02. Studeni, 2008., 09:39 »
ok jesam, stavio sam ati tray tools, sad sve lijepo vrti :) fala dečki :piva:
"Women don't respect salad eaters."

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9