HCL.HR

Ati radeon hd 4870 overdrive

  • 2 Odgovora
  • 1637 Hitova
*

joze

  • **
  • 155
    • Prodaja nautičke opreme
Ati radeon hd 4870 overdrive
« : 30. Prosinac, 2009., 11:16 »
Koristim ati radeon hd 4870 s 1gb. Trenutne postavke su mi 780 mhz gpu clocka a memorije 965 mhz. Zanima me jel smijem povećat oboje do kraja, ako mi test custom clock kaže da je passed?

Što se tiče ventilatora da li da ostavim automatskz brzinu ili da podesim neku standardnu brzinu?

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Ati radeon hd 4870 overdrive
« Odgovori #1 : 30. Prosinac, 2009., 11:41 »
Do kraja? Čim si napisao "do kraja", rekao bih ti da se najblje ostaviš toga za sada i još se malo educiraš o tome preko googlea. :)

Jednostavno malo proguglaj overklokiranje grafičkih kartica, da se malo bolje upoznaš sa cijelom tematikom. Nije jako teško, i svodi se na par stvari, ali trebaš ipak kužit neke osnovne principe svega toga da ne bi možda i kakvu štetu prouzročio kartici.

Doduše, ne moraš se puno bojati da ćeš nešto krivo napraviti što će učiniti tvoju karticu neupotrebljivom, jer kod grafičkih je slučaj da će pri visokom clocku jednostavno zablokirati, resetirati komp ili ga potpuno ugasiti, pa se na taj način nikakva šteta gotovo nikad ne napravi. Sa procesorima je mrvicu drugačije već, ali to je druga priča. :)

Nakon što proguglaš overklokiranje grafičkih kartica, proguglaj i potraži malo testove za tu svoju grafičku ( točan model od istoga proizvođača ), pa pogledaj na koje postavke su tamošnji recenzenti uspjeli natjerati grafičku da radi kako treba. Tada i ti pokušaj namjesetiti iste OC postavke za GPU i memoriju, sve radi polako i postepeno. Testiraj za svakih 5-10 mhz.

A ako ćeš OC-at ventilator stavi na max brzinu stalno. Osim ako ti je prebučan pa te to smeta...

*

joze

  • **
  • 155
    • Prodaja nautičke opreme
Odg: Ati radeon hd 4870 overdrive
« Odgovori #2 : 30. Prosinac, 2009., 12:33 »
Ma to je catalist ati overdrive da tu stavim do kraja sve nebi se ništa dogodili već ovako pitam za poboljšam grafu bar nešto..



 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9