HCL.HR

Blue screen me zeza :/ (BSOD)

  • 13 Odgovora
  • 3324 Hitova
Blue screen me zeza :/ (BSOD)
« : 28. Srpanj, 2014., 14:53 »
Bok ljudi!
U drugom mjesecu ove godine kupio sam PC,posebno sasatvljen,ja sam nasao djelove ali nisam ga ja slagao.Komponente su sljedece:
 AMD Athlon II x4 760k procesor(tvornicki 3.8 ghz)
VTX3D HD7790 v2 graficka
 Kingston HyperX Blue 2x4GB 1600mhz RAM
Asrock FM2 A75 Pro 4+ maticna
Corsair VS550 napajanje
PC je radio odlicno ali posto ova serija AMDovih procesora ima prilicno lose hladnjake odlucio sam kupiti aftermarket heatsink i odluka je pala na Cooler Master Hyper 212 Evo. Kupio sam ga i sam ga ugradio u komp, i na prvom paljenju je radio normalno nekih pola sata i onda BSOD,mislio sam ajde normalno jedan put ipak san ga tek sad stavio.Nakon toga desetak dana je radio skroz normalno i onda ga i overclocko na 4.4GHz,pa nakon mjesec dana opet spustio na 4.2 cisto radi sigurnosti iako je sve normalno radilo.To je bilo negjde u ožujku,tada sam opet dobio bsod i onda opet sve normlano radilo skoro mjesec dana i onda opet blue screen. U zadnjih 2 mjeseca to se cesce dogadjalo vec nekih 3-4 puta. To me zabrinjavalo pa sam updato par drivera al opet,evo bas jucer, sam dobio blue screen. Ja uvijek samo restartiram komp i pokrenem normalno windowse niti u safe modu ni nista slicno jer stvarno neznam sta da radim.Primjetio sam da mi se to uvijek dogadjalo kad igram cod4 sa prijateljima i kad pricamo preko ts3 ili skajpa ili ako imam otvorenih nekih 5-6 tabova na mozilli koji ucitavaju videe(he-he). Na plavom prikazu pise da ovo ima veze sa nedavno instaliranim hardwarom ili softwareom pa neznam ima li to ikakve veze sa heatsinkom kojeg sam sam ugradio iako nisam imo pojma sta radim(ovo mi je bio prvi put da to radim a prije toga sam samo pogledo nekoliko tutorijala na youtubeu) pa me brine,mozda sam ja nesto zasro kad sam to ugradjivo. Znam da je ovo cesta tema al nisam uspio nac nikakvih rijesenja pomozite pls :ave:

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Blue screen me zeza :/ (BSOD)
« Odgovori #1 : 28. Srpanj, 2014., 15:12 »
A kakve su temperature cpu?
Jedino što si mogao zeznit je da hladnjak nije dobro sjeo, il da si kabal neki mrdnio....Jel ti dobro sjedi onaj kabal kod procesora i općenito dal svi kablovi dobro sjede? Ili da si vadio cpu i savio mu koji pin i sl...

Inače sam hladnjak kao takav nije komad hardwera koji ima neke veze sa softverom tj. win poput npr. grafičke, pa da ti zbog njega bude bude nekih softverskih problema, to je samo komad aluminija, bakra i vent koji hlade, možda uopće nema veze s tim...

Što se tiče bsod standardna win7 procedura

Odg: Blue screen me zeza :/ (BSOD)
« Odgovori #2 : 28. Srpanj, 2014., 15:52 »
Hvala na odgovoru, znam da hladnjak nema veze sa softverom ali ipak cini mi se da se poceo pojavljivat bs nakon sto san stavio hladnja,mislim da su svi kabeli dobro ukopcani ,dobro sjede,nisam vadio procesor nego sam samo pomaknuo stari hladnjak tako da nisan savio nista a sto se tice temperature tesko je reć,jer svi programi koje skinem mjere drugacije a kad udjem u uefi kaze da je cpu temp 42-43 a to je onda valjda tako nisko jer je malo opterecenje skoro idle. Ventilator na hladnjaku sam namjestio bio odma na fullspeed tako da bi trebo dosta dobro hladit. Iako sami aluminijski dio isijava dosta topline pogotovo kad igram zahtjevnije igrice,bude dosta vruc na dodir valjda je to normalno jer to znaci da odvodi toplinu iz procesora ali onda mi grije ostale komponenete previse npr ram je dosta blizu...nez :/

Odg: Blue screen me zeza :/ (BSOD)
« Odgovori #3 : 07. Kolovoz, 2014., 13:35 »
Jesi se mozda igro u BIOS- u.
Tu je najcesce problem ili ako nisi neki kabel dobro spojio.
Amen

Odg: Blue screen me zeza :/ (BSOD)
« Odgovori #4 : 09. Kolovoz, 2014., 01:13 »
da,pa iz biosa sam overclocko proc na 4.4 pa onda 4.2 i mjenjo san brzinu vrtnje ventilatora itd

Odg: Blue screen me zeza :/ (BSOD)
« Odgovori #5 : 09. Kolovoz, 2014., 01:34 »
Cesto BS se moze pojavljivati i radi problema sa RAM memorijom ili nekim bad sectorom na HDDu.

Odg: Blue screen me zeza :/ (BSOD)
« Odgovori #6 : 10. Kolovoz, 2014., 19:11 »
Jesi mozda OC-o ram?
Amen

Odg: Blue screen me zeza :/ (BSOD)
« Odgovori #7 : 18. Kolovoz, 2014., 02:48 »
ma nisam diro ram nista :/

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Blue screen me zeza :/ (BSOD)
« Odgovori #8 : 19. Kolovoz, 2014., 12:05 »
Tebe još BSOD zeza? Jesi probao sve iz onog linka? Da jesi krajnje sredstvo bi bilo reinstall win - pa onda 99% nebi imao BSOD

Odg: Blue screen me zeza :/ (BSOD)
« Odgovori #9 : 19. Kolovoz, 2014., 12:08 »
Sve zavisi, moze mu se i dalje pojavljivati ako je do hdda ili rama.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Blue screen me zeza :/ (BSOD)
« Odgovori #10 : 19. Kolovoz, 2014., 12:16 »
Zato kažem 99% u slučaju da je nešto hardverski. Mada vrlo vjerojatno to rješava reinstall OS

Odg: Blue screen me zeza :/ (BSOD)
« Odgovori #11 : 21. Kolovoz, 2014., 18:42 »
evo vec preko mjesec dana nisam igrao nista na kompu,nisam imo volje ni vremena a vec 2 mjeseca nisam imo bsod. Iako mislim da se nije pojavljivao jer nisam igrao nista,a mozda ipak vise ni nece jer sam instalirao par windows update i za grafu...bumo videli :)

*

The one

  • ***
  • 563
  • BMW<3
Odg: Blue screen me zeza :/ (BSOD)
« Odgovori #12 : 24. Kolovoz, 2014., 23:11 »
Pozdrav i mene isto zeza bsod otako sam instalirao novi driver za grafu 14.1 za amd,ucestal je dosta,moze li se desiti ista pc-u te kako da rijesim problem.Unaprijed hvala.

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Blue screen me zeza :/ (BSOD)
« Odgovori #13 : 25. Kolovoz, 2014., 07:23 »
Pozdrav i mene isto zeza bsod otako sam instalirao novi driver za grafu 14.1 za amd,ucestal je dosta,moze li se desiti ista pc-u te kako da rijesim problem.Unaprijed hvala.

Ako je počeo nakon što si instalirao nove drivere, onda ih makni i instaliraj one koje si imao prije. Tako ćeš najprije riješiti problem i vidjeti je li do drivera.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9