HCL.HR

Cd reader

  • 18 Odgovora
  • 9466 Hitova
*

bigguy

  • *
  • 84
  • War Thunder player
Cd reader
« : 29. Siječanj, 2016., 19:28 »
Znaci hocu instalirat novi windows preko cd-a ali mi nece bootat prvo cd uvijek mi hard iako sam stavio da mi cd i imam jos 1 problem pocelo mi se pojavljivat na bootu bootmngr is missing i sad nikako nmg upalit komp.Hvala unaprijed
Work hard until your idols become your rivals!

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Cd reader
« Odgovori #1 : 29. Siječanj, 2016., 19:53 »
Probaj resetirati BIOS. Znači kada uđeš u njega odi na return to factory settings ili to default settings.
Ili resetraj CMOS preko jumpera.
Pa onda vidi rezultate

*

bigguy

  • *
  • 84
  • War Thunder player
Odg: Cd reader
« Odgovori #2 : 29. Siječanj, 2016., 20:02 »
Probaj resetirati BIOS. Znači kada uđeš u njega odi na return to factory settings ili to default settings.
Ili resetraj CMOS preko jumpera.
Pa onda vidi rezultate
Hvala na odgovoru sutra ujutro javim rezultate
Work hard until your idols become your rivals!

*

bigguy

  • *
  • 84
  • War Thunder player
Odg: Cd reader
« Odgovori #3 : 29. Siječanj, 2016., 20:37 »
Probao sam sad i ista stbar opt samo bootmngr is missing
Work hard until your idols become your rivals!

Odg: Cd reader
« Odgovori #4 : 29. Siječanj, 2016., 21:54 »
Probaj sprzit sebi Windows repair na cd i rucno ga bootat preko boot menua F8 ili F12 najcesce; guglaj model maticne za tocan hotkey - da ti se odradi repair toga na HDDu; izmedu ostalog puno ti je lakse preko USBa dignut Windows - samo prati ovaj tutorial ako vec imas Windows instalaciju. Dogadalo mi se prije..

"Insert your USB flash drive to your running computer. As the first step, we need to run Command Prompt as administrator. To do this, we need to find cmd by typing 'cmd' in the search box on Windows Start Menu. After search result for 'cmd' appears, right click on it and select "Run as administrator".

Type 'diskpart' on Command Prompt (without quotes) and hit Enter. Wait for a while until the DISKPART program run.
Type 'list disk' to view active disks on your computer and hit Enter. There would be seen that the active disks shown as Disk 0 for hard drive and Disk 1 for your USB flashdrive with its total capacity.

Type 'select disk 1' to determine that disk 1 would be processed in the next step then hit Enter.
Type 'clean' and hit Enter to remove all of data in the drive.
Type 'create partition primary' and hit Enter. Creating a primary partition and further recognized by Windows as 'partition 1'.
Type 'select partition 1' an hit Enter. Choosing the 'partition 1' for setting up it as an active partition.
Type 'active' and hit Enter. Activating current partition.
Type 'format fs=ntfs quick' and hit Enter. Formatting current partition as NTFS file system quickly.
Type 'exit' and hit Enter. Leaving DISKPART program but don't close the Command Prompt instead. We would still need it for next process.


Let us assume that the flash / USB drive is the D: drive and the DVD installer located on drive F :. The first step, we will navigate Command Prompt to set installation DVD as its active directory.

By default, Command Prompt's active directory for Administrator permission is on C:\Windows\System32>. We will navigate Command Prompt to set on DVD (F:) as its active directory. Just type 'f:' then hit Enter, and the active directory changed to F:.
Type 'cd boot' and hit Enter. Active directory changed to F:\boot>.
Type 'bootsect /nt60 d:' and hit Enter. Creating boot sector on D: drive (USB flash drive).
Type 'exit' and hit Enter to close the Command Prompt. Until this step we have made a bootable USB drive sucessfully, and the flash drive is ready to be used as a boot media.
Step 3: Copying Installation Files

To install Windows from a bootable USB drive, we just need to copy the whole installation files contained on the DVD installer to flash drive.
"

Korake više manje znam napamet uz komande koliko puta je posluzilo; drzim u notepad fileu. Kada dodjes do zadnjeg dijela, samo Select All i copy sve sto imas unutar windows instalacije ili .iso filea / CDa na USB.

Sretno.
The blood of youth is bubbling back..

*

bigguy

  • *
  • 84
  • War Thunder player
Odg: Cd reader
« Odgovori #5 : 29. Siječanj, 2016., 22:40 »
Problem je u tome sta nemam drugi komp a win nemam na usb-u te nmg nikako uc u komp da ga prebacim jer ne krene niti bootat cd niti hard ne znam sta da jos probam
Work hard until your idols become your rivals!

Odg: Cd reader
« Odgovori #6 : 29. Siječanj, 2016., 22:46 »
Ako si siguran da ti je CD u redu - probaj kod prijatelja; onda je moguce da nesto nije u redu s citacom ili samim bootom. U najgorem slucaju odradi te sve korake kod nekoga na PCu, valjda ti netko moze izac u susret da ti pripomogne oko situacije.
The blood of youth is bubbling back..

*

bigguy

  • *
  • 84
  • War Thunder player
Odg: Cd reader
« Odgovori #7 : 29. Siječanj, 2016., 22:51 »
Cd je uredu jer ga koristim dugo bez problema iako zadnja 2 puta sam ga morao imstaliravat tako da odem u my computer i tamo pokrenem setup jer citac mi ne ucitava cd sve dok se win ne loada
Work hard until your idols become your rivals!

*

metalni

  • ****
  • 1762
  • Seoski mudrac
    • My Art Gallery
Odg: Cd reader
« Odgovori #8 : 29. Siječanj, 2016., 23:05 »
Probao sam sad i ista stbar opt samo bootmngr is missing

Znači da ti iz nekog razloga ne očitava pomenuti file.
Zna se desiti u slučaju da je cd prljav, oštećen ili narezan na prevelikoj brzini (većoj od 8X), pa ga onda čitač nemre uhvatiti, pogotovo ako je stariji model.

Rješenje jedan: Promijeniti cd drive
Rješenje 2: Promijeniti CD sa Windowsima

Ako imaš podataka na kompu koje trebaš sačuvati, nemoj raditi clean instal sa formatiranjem, nego bez toga.
Digneš Windoze prek već postojećih, normalno prekopiraš sve podatke koji ti trebaju na drugu particijju, USB ili šta već i zatim kreneš sa ponovnim reinstalom, no ovaj put sve kako spada.
Po meni, to je najjednostavnije i najbrža opcija.

*

bigguy

  • *
  • 84
  • War Thunder player
Odg: Cd reader
« Odgovori #9 : 29. Siječanj, 2016., 23:13 »
Svi podatci su mi na eksternom tak da nemam problema uvezi podataka ako nista ne upali sutra odlazim kod frenda po win xp i probat cu ga install i onda win 7
Work hard until your idols become your rivals!

*

bigguy

  • *
  • 84
  • War Thunder player
Odg: Cd reader
« Odgovori #10 : 30. Siječanj, 2016., 12:23 »
Sad sam probao sa drugim cdom od sedmice i xp i opet mi nezeli bootat cd a nikako nmg nabavit usb sa windowsima
Work hard until your idols become your rivals!

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Cd reader
« Odgovori #11 : 30. Siječanj, 2016., 13:25 »
Zašto nikako ne možeš napraviti bootabilni USB?
Samo skini Eufus USB bootable i s njim lako napraviš bootabilni USB. Samo mu "pokažeš" gdje se nalazi .iso slika Windowsa ion sam sve napravi.
Očigledno je da ti je najvjerovatnije DVD-RW otišla u vječna lovišta. A novu možeš kupiti za cca 130kn

*

metalni

  • ****
  • 1762
  • Seoski mudrac
    • My Art Gallery
Odg: Cd reader
« Odgovori #12 : 30. Siječanj, 2016., 14:12 »
Pardon, kolega Hrvač je mislio na program pod imenom RUFUS.
Koji btw, možeš skinuti ovde: https://rufus.akeo.ie/

Obzirom da je očigledno u pitanju "rješenje broj 1" u pitanju, ako ne ide ovo sa Rufusom, zbavi se negdje drugi čitač da ti posluži.

*

bigguy

  • *
  • 84
  • War Thunder player
Odg: Cd reader
« Odgovori #13 : 30. Siječanj, 2016., 17:38 »
Zašto nikako ne možeš napraviti bootabilni USB?
Samo skini Eufus USB bootable i s njim lako napraviš bootabilni USB. Samo mu "pokažeš" gdje se nalazi .iso slika Windowsa ion sam sve napravi.
Očigledno je da ti je najvjerovatnije DVD-RW otišla u vječna lovišta. A novu možeš kupiti za cca 130kn
Problem je jer ja nemam drugi komp a ovaj nmg upalit uopce pa nmg napravit bootabilni USB
Work hard until your idols become your rivals!

Odg: Cd reader
« Odgovori #14 : 31. Siječanj, 2016., 00:22 »
Ako ne mozes sebi pomoc kako ce ti netko drugi :)
The blood of youth is bubbling back..

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9