HCL.HR

Čekati Zen procesore ili kupiti sada najbolje ?

  • 9 Odgovora
  • 5562 Hitova
Čekati Zen procesore ili kupiti sada najbolje ?
« : 11. Lipanj, 2016., 12:30 »
Kao što naslov kaže da čekam i koliko još ? Ili da nabavim kao AMD pobornik , FX-Series X8 9590 , kod njega me brine hlađenje i velika količina potrošnje napajana od 220W naspram mojih sad fx 6300   -95W. + hyper 212 Evo hlađenje
Koristim napajanje od 700W, +R9 390 grafa pitanje da li će to biti dovoljno struje.
Sad kao što čujem Zen se bit ogromno poboljšanje, ali tu me brine da li će onda i cijena proporcijalno rasti. Jer ovaj košta cca 2 tisuće sad. Sad ako će zen izaći i biti bolji od njega i koštati bar 3K+ to mi se ne isplati trenutačno.
Pa sad sam voljan čuti neki mudar savjet.

Odg: Čekati Zen procesore ili kupiti sada najbolje ?
« Odgovori #1 : 11. Lipanj, 2016., 16:28 »
Sada kupis 8300 i overklokujes ga :) Taj procesor sto si naveo je ocani 8300.A mozes ga i sam ocat,proces jeftinije 1000kn
Never hate your enemies it affects your judgement

The Godfather

Odg: Čekati Zen procesore ili kupiti sada najbolje ?
« Odgovori #2 : 11. Lipanj, 2016., 17:38 »
Sada kupis 8300 i overklokujes ga :) Taj procesor sto si naveo je ocani 8300.A mozes ga i sam ocat,proces jeftinije 1000kn

S obzirom da imam FX6300 koji košta 940kn a ovaj Fx 8300 1000Kn,ne smatram da je to unapređenje pogotovo po specifikacijama eventualno poboljšanje od 5% ako i toliko.

Odg: Čekati Zen procesore ili kupiti sada najbolje ?
« Odgovori #3 : 11. Lipanj, 2016., 17:43 »
Pa 9590 je samo overklokani 8300,kojeg ionako mozes sam overklokat..

Ako meni nevjerujes cekaj od iskusnijih forumasa da ti objasne   :ne:
Never hate your enemies it affects your judgement

The Godfather

Odg: Čekati Zen procesore ili kupiti sada najbolje ?
« Odgovori #4 : 11. Lipanj, 2016., 17:48 »
Playboy je upravu
Nemoj ni u snu pomisljati na 9xxx,ima ga kod mene drug i pokajao se sto ga je uzeo.
Temperature su mu katastrofa jos on ima vodeno hladjenje a i plus je bacanje para kao sto je playboy napisao uzmes sebi FX8300 i clockas ga lagano.
Eh sad ako budes cekao Zen morat ces i kupiti novu plocu AM4

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Čekati Zen procesore ili kupiti sada najbolje ?
« Odgovori #5 : 11. Lipanj, 2016., 23:25 »
Ne znam koju matičnu imaš, ali sam 99% siguran da ga nemaš na cpu support listi. Također taj cooler nije dostatan (preporuča se vodeno ili high end zračni)

FX 9590 je vjerojatno najgluplja kupovina među procesorima. Svi ti octa procesori iste generacije (vishera, odnosno piledriver) su ISTI, razlika je samo u clocku i turbu (samim time i voltaži i pripadajućem TDP) namještenom od strane tvornice (a svi su ionako otključani). Dakle kad bi mogao naklokati fx 8300/8320E na taj clock (treba jebena matična i jebeni cooler) = FX 9590. Zato što nema nikakve razlike u arhitekturi između njih. Zašto za njega treba skupa ploča i jeben cooler? Zato što je žestoko naklokani FX 83xx. Kužiš? Još amd tradicionalno overkilla voltažu više nego što je potrebno i dobiješ ogroman TDP.

Druga stvar - Zen. Prva stvar je da ćeš se načekat (Q4 2016 ili Q1 2017) i to samo high end consumer modeli (dakle očekuj najmanje 2500-3000kn ze hexa core). Zatim nova ploča, novi cooler (ili će biti maounting kit za AM4 za tvoj cpu)

« Zadnja izmjena: 11. Lipanj, 2016., 23:30 andrash »

Odg: Čekati Zen procesore ili kupiti sada najbolje ?
« Odgovori #6 : 11. Lipanj, 2016., 23:30 »
Ne uzimaj FX-9000 seriju ni u ludilu. Štaviše, ne uzimaj FX-ove uopšte. Intel Broadwell je dobra ponuda, ali su i skupi, a ni ploče im nisu baš jeftine. Sve bi se to moglo promjeniti kada Zen izađe. Znaš kako kažu: strpljen - spašen. Već smo pregazili polovinu godine, nije ni Zen više tako daleko. Ako si baš očajan za procesorom u ovom momentu pokušaj se skrpiti za kakav 5820k. U protivnom - sačekaj drugu polovinu godine kad izađe Zen, sve se vidi šta je i kako je, i onda možeš donjeti najbolju odluku.

Odg: Čekati Zen procesore ili kupiti sada najbolje ?
« Odgovori #7 : 13. Lipanj, 2016., 11:27 »
U redu hvala svima na odgovorima. I mislim da ću čekati Zen da vidim što ce biti od njega ako niš za to vrijeme ostali procesori će pojeftiniti.
Hvala  :thumbs:

*

Chux

  • Global Moderator
  • ***
  • 622
  • živi bili pa umrli
    • Guru Gaming
Odg: Čekati Zen procesore ili kupiti sada najbolje ?
« Odgovori #8 : 13. Lipanj, 2016., 13:01 »
Ja bi pričeko da AMD prvo svoje proceve pobaca van. Ak niš drugo, možda se cijene korigiraju postojećim stvarima na tržištu :D Alternativno ako ti treba neš odma sada odma, FX8XXX ato ti ga board podržava. Čak i polovnog krknut ako se nađe pa ušparat još malo (računaj da je neki malo bolji aftermarket hladnjak jako preporučljiv)

*

general98

  • ***
  • 850
  • “Always trust computer games.”
Odg: Čekati Zen procesore ili kupiti sada najbolje ?
« Odgovori #9 : 13. Lipanj, 2016., 17:55 »
Ja bi pričeko da AMD prvo svoje proceve pobaca van. Ak niš drugo, možda se cijene korigiraju postojećim stvarima na tržištu :D Alternativno ako ti treba neš odma sada odma, FX8XXX ato ti ga board podržava. Čak i polovnog krknut ako se nađe pa ušparat još malo (računaj da je neki malo bolji aftermarket hladnjak jako preporučljiv)

Slažem se.
"If you have everything under control,you're not moving fast enough!"

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9