HCL.HR

Comp mi je previše zagrijava

  • 20 Odgovora
  • 16645 Hitova
Comp mi je previše zagrijava
« : 08. Kolovoz, 2016., 04:36 »
cijela mi soba bude onako topla zbog compa a imam intel i5 amd radeon r9 280 dull x

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Comp mi je previše zagrijava
« Odgovori #1 : 08. Kolovoz, 2016., 06:47 »
Nisi apsolutno ništa napisao... Iz ove tvoje rečenice se ne može ništa iščitati!


Daj napiši koje kućište imaš, koliko ventova je za dovod zraka, a koliko za odvod. Da li na CPU imaš stock ili custom hladnjak? Kolika je temperatura u idleu, a kolika je temperatura kada igraš igre? Kolika je temperatura u sobi i je li soba klimatizirana?


Moraš se puno više potruditi kad otvaraš teme. Nažalost nismo vidoviti i ne možemo znat što te muči ako točno i detaljno ne opišeš svoj problem!

*

10RV

  • *
  • 110
Odg: Comp mi je previše zagrijava
« Odgovori #2 : 08. Kolovoz, 2016., 14:52 »
Odlicno pitanje a jos bolji odgovor, fino iskontroliran rage hrvatina hahaha :)

Enivej, kompovi griju, i nije nista cudno ako ti je prostorija ugrijana, osobito u ljetnim mjesecima. Meni sam monitor toliko zagrije glavu da ispuh iz kucists niti ne osjetim ali dok su temperature dobre svi su sretni :D

Odg: Comp mi je previše zagrijava
« Odgovori #3 : 09. Kolovoz, 2016., 06:32 »
od ventilatora ima dva na grafičkoj taj jedan na procesoru i jedan na napajanju, je soba je donekle klimatizirana, ali je na južnoj strani dok neradim ništa je negdje 50-70 dok igram ide sve do 90 100 stupnjeva, procesor je intel i5 3470
« Zadnja izmjena: 09. Kolovoz, 2016., 06:39 CroGamerSK »

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Comp mi je previše zagrijava
« Odgovori #4 : 09. Kolovoz, 2016., 07:23 »
Znači nema nikakvih ventilatora na kućištu. Ovo sve što si nabrojao su ventovi od komponenti.
Nisi napisao temperaturu sobe i jesi li i kada si zadnji puta čistio računalo od prašine? Može biti da je se dosta skupilo i sada radi probleme.
Isto tako strašno je bitno kakvo je kućište i da ima dovod i odvod zraka, znači minimalno 2 ventilatora! Jer inače taj topli zrak od CPUa i grafičke se zadržava u kućištu i sve više i više diže temperaturu.


Isto tako s čime si mjerio te temperature i za koje komponente? CPU mjeriš posebno i GPU mjeriš posebno! Napiši točno koja je temperatura za šta i s kojim programom si ju očitao, a možeš poslati i screenshot.


Jesi li iskenirao računalo, s recimo HitmanPRO, pa vidio ima li malwarea koji ti vuče resurse?
« Zadnja izmjena: 09. Kolovoz, 2016., 07:31 Hrv4tin4 »

Odg: Comp mi je previše zagrijava
« Odgovori #5 : 09. Kolovoz, 2016., 15:43 »


dosta zagrijava kada igram, a za kuciste i to sam radio negdje prije 6 godina i nisam ja radio nego jedan majstor nisam data imao poja o tome ni ništa, aa ima ti ventilaroti  na najapanju jedno na procvesoru i dvioje na grafičkoj, i prije negdje mjesec dana sam radio u hitmanpro istraživanje i obrisao sam sve viruse i ta sranja

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Comp mi je previše zagrijava
« Odgovori #6 : 09. Kolovoz, 2016., 15:51 »
93C je malo puno za HD7950 (R9 280), međutim ako je kućište zatvoreno i bez protoka zraka, vani vruće + stress test nije čudo.

Koje kućište imaš? Stavi ventilatore ako možeš tj. ako ih nemaš. Morat ćeš se malo angažirati i provjerit neke stvari uživo, ne možeš sve softverski. Ili nađi nekog tko zna

Nebi bilo loše promjeniti termalnu pastu procesoru i grafičkoj jer ima i to koju godinu, a grijalo se. Imaš tutorijala mali milijun

Kad riješiš protok zraka i paste vidit ćeš da će biti skroz druga pjesma. Naravno i očistit cooler od cpu-a i gpu se podrazumjeva
« Zadnja izmjena: 09. Kolovoz, 2016., 15:55 andrash »

Odg: Comp mi je previše zagrijava
« Odgovori #7 : 09. Kolovoz, 2016., 15:54 »


prije negdje mjesec dana sam kupio novi procesor pa sam odmah i pastu promijenio i prije negdje prije tjedan dana sam detaljno svaki ventilator i sve lijepo ocistio, aa kako se ti ventilatori ugrade mislim kako se zovu gdje ima toga??

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Comp mi je previše zagrijava
« Odgovori #8 : 09. Kolovoz, 2016., 15:59 »
Ventilatore imaš u svakom hardware shopu (links, it futura, adm, centro, chipoteka, hg spot itd...)
Ako misliš kako naći googlaj - pc vent (ili case fan) installation ili tako nešto. Nema tu neke mudrosti

Ako si cpu riješio, onda očisti i promjeni pastu na grafičkoj

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=termalna+pasta
https://www.youtube.com/results?search_query=changing+thermal+paste+on+gpu
« Zadnja izmjena: 09. Kolovoz, 2016., 16:01 andrash »

Odg: Comp mi je previše zagrijava
« Odgovori #9 : 09. Kolovoz, 2016., 16:11 »
termalnu pastu sam negdje prije mijenjao to nije problem, aa da još samo pitam kad bih uzeo taj dodatni ventilator je li to sluzi i za dovod zraka ili??

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Comp mi je previše zagrijava
« Odgovori #10 : 09. Kolovoz, 2016., 16:14 »
Ako ga staviš naprijed na case (ako ima mjesto, 8 ili 12cm moraš provjeriti) i ako ga ne okreneš naopako bio bi dovod zraka, a iza stavit za izbacivanje i to je to. Neka kućišta su tako napravljena da su naprijed zatvorena pa i ne mogu uvlačiti zrak, barem ne efikasno

Odg: Comp mi je previše zagrijava
« Odgovori #11 : 09. Kolovoz, 2016., 16:15 »


aa to je ovako nešto??

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Comp mi je previše zagrijava
« Odgovori #12 : 09. Kolovoz, 2016., 16:16 »
Da. Ponavljam AKO ti case uopće prima 12cm

Odg: Comp mi je previše zagrijava
« Odgovori #13 : 09. Kolovoz, 2016., 16:18 »
kak da to provjerim mislim imam mjesta ispod cd citanja i iza isto imam mjesta

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Comp mi je previše zagrijava
« Odgovori #14 : 09. Kolovoz, 2016., 16:41 »
Citat:
Screw hole spacings and fan sizes
32mm between screw holes    40mm fan size
40mm between screw holes    50mm fan size
50mm between screw holes    60mm fan size
60mm between screw holes    70mm fan size
72mm between screw holes    80mm fan size
83mm between screw holes    92mm fan size
105mm between screw holes    120mm fan size

https://www.quietpc.com/faq/27

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9