HCL.HR

Comp nece da se upali

  • 5 Odgovora
  • 13312 Hitova
Comp nece da se upali
« : 18. Srpanj, 2017., 22:31 »
Comp je bio na spavanju. Kada sam kliknuo miš nije se upalio. Ventilator od grafičke neprekidno radi kao auto kad ga turiraš. Na monitoru se ništa ne pojavljuje. Hladnjak i ventilator od napajanja rade kao i ladica za CD, sve lampice svijetle.
Izvadio sam i očistio grafičku, RAM i bateriju sa matične i ništa, opet isto.

Comp je redovno održavan što se prašine tiče. S naponom nije bilo problema.
Pretpostavljam da je u pitanju grafička ili matična. Samo mi nije jasno kako umro u snu? :)

Ps. ne čuje ne nikakav beep.

Još jedan ps. Prije sam s ramom imao problema. Comp se nije palio pa bi prebacio RAM u drugi slot i riješio stvar, ali tada se čuo beep.

Ne bi baš rado nosio comp na servis, ali izgleda da je neizbježno. Još me zanima ako ga nosim mogu li im ga odnijeti bez hard diska?
« Zadnja izmjena: 18. Srpanj, 2017., 22:39 mateo190 »

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Comp nece da se upali
« Odgovori #1 : 19. Srpanj, 2017., 19:56 »
Ako si ga nedavno rastavljao provjeri dali je dobro sjeo 4 ili 8 pin od napajanja (tamo što se spaja kod procesora).

U suprotnom ti ostaje metoda eliminiacije, da nabaviš druge komponente i isprobavaš...

Odg: Comp nece da se upali
« Odgovori #2 : 26. Srpanj, 2017., 11:25 »
Da ne otvaram novu temu ovdje cu. Naime pc nece da se upali, sinoc je bilo nevrijeme i bilo je grmljavine a pc je bio ukljucen u struju, nisam nista iskljucivo. Jutros da ga upalim, nista. Nema nikakvih znakova života, lampica na matičnoj ne svjetli. Pa sad sumnjam na maticnu lli da nije napajanje? Znači pc nema nikakvih znakova života, mrtav.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Comp nece da se upali
« Odgovori #3 : 26. Srpanj, 2017., 13:51 »
E jbga moglo bi biti sranje. Nažalost ostaje ti nabaviti dijelova pa metodom eliminacije (prvo probat samo napajanje promjeniti) itd. Ili nositi u servis

Odg: Comp nece da se upali
« Odgovori #4 : 26. Srpanj, 2017., 14:19 »
Vec sam odnio na servis i oni su probali sa drugim napajanje i opet ništa. Znači ostaje da nije matična ili nesto na njoj?

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Comp nece da se upali
« Odgovori #5 : 26. Srpanj, 2017., 22:57 »
Ha čuj, to bi ti oni trebali provjeriti, zašto su samo stali sa napajanjem? Jel neka starija platforma?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9