HCL.HR

Da li je Logitech globalno overpriced?

  • 15 Odgovora
  • 4668 Hitova
*

ReflectoR

  • *
  • 24
  • be conscious
Da li je Logitech globalno overpriced?
« : 16. Listopad, 2015., 11:57 »
    Ljudi, kakva su vasa iskustva sa Logitech proizvodima u odnosu na proizvode drugih brendova..
    Sto se mene tice, mislim da kada se uporedi neki Logitech proizvod sa nekim drugog brenda iste cijene (recimo Genius), da apsolutno u svemu taj drugi proizvod je puno napredniji, i po trajnosti i po featuresima i po kvalitetu.

    Ja ovo razumijem da Logitech mora da bude skuplji samo jer je made in Switzerland... jednostavno moraju vise da placaju radnike, a ne jer je proizvod nesto puno dobar.

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Da li je Logitech globalno overpriced?
« Odgovori #1 : 16. Listopad, 2015., 12:08 »
Pa ne bih rekao baš. Nisam još naletio na išta Geniusovo što bi uopće pariralo Logitechovoj ponudi. Ili čak supportu. Je da sam s godinama izgubio i Logitechov gamepad, logitechov headset, 5.1 zvučnike i još nešto sigurno - ali eno mx mišić još uvijek radi savršeno.

A i nisam dobio nekakav dojam da su cijene Logitech proizvoda nabijene. Ima ih, fino - za svaki cjenovni rang, šta nije tako?

Za razliku od, primjerice, Razera, koji mi ni dan danas nije jasan. Zašto bi itko dao toliko para za tako ružne komade hardvera?

*

ReflectoR

  • *
  • 24
  • be conscious
Odg: Da li je Logitech globalno overpriced?
« Odgovori #2 : 16. Listopad, 2015., 12:28 »
Pa ne bih rekao baš. Nisam još naletio na išta Geniusovo što bi uopće pariralo Logitechovoj ponudi. Ili čak supportu. Je da sam s godinama izgubio i Logitechov gamepad, logitechov headset, 5.1 zvučnike i još nešto sigurno - ali eno mx mišić još uvijek radi savršeno.

A i nisam dobio nekakav dojam da su cijene Logitech proizvoda nabijene. Ima ih, fino - za svaki cjenovni rang, šta nije tako?

Za razliku od, primjerice, Razera, koji mi ni dan danas nije jasan. Zašto bi itko dao toliko para za tako ružne komade hardvera?

ja recimo imam 5.1 sistem Genius 3000 75w vec ravno 5 godina. placeno 50e. Prije mjesec dana kupim Logitech 2.1 Z523 40 w, platio 100e , zvucnici su toliko losiji od geniusa da ne mogu da shvatim.Da sam ih cuo prije kupovine, ne bih ih kupio ni za 30e.

Takodje imam Genius mis Ergo 523 Laser, punih 5 godina.. jedino sto se scroll tockic pokvario, ali mis ima fast scroll tipke.

Brat ima Logitech tastaturu neku placenu 30 e. vec poslije 1-2 godine , tipke pocele da skripe i nekako pocinju da zaglavljuju.. meni je mnogo bolja moja Genius od 7e.
(cijene su u BiH)

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Da li je Logitech globalno overpriced?
« Odgovori #3 : 16. Listopad, 2015., 14:19 »
Što god sam kupio od Geniusa je bilo ogromno smeće. Sve se ili pokvarilo ili je upola radilo.

To što kažeš za zvučnike je OK, ali ovisi što si od zvučnika tražio. Da si probao recimo Creative ili Logitech ili Senheiser znao bi da ti Geniusovi zvučnici im nisu ni do koljena.
Ja svoj Creative 5.1 imam već 10 godina i nikada ne bih išao na ništa od tih jeftinih marki koje pokušavaju kopirati velike brandove.
Zadnji primjer mi je njihova tipkovnica koja je se svako malo sama od sebe spajala i odspajala.
Krenem igrat igru i tipkovnica se isključi i itd. Dobio drugu i isti problem.

Problem je u tome što ti pričaš o najnižem price rangeu. U tom rangu većina stvari ili u startu ne valja ili bude dobra. Osobno nikada ne kupujem te low end stvari pa tako nemam ni problema s time. Ova tipkovnica je bila izuzetak jer sam tražio nešto hitno.

*

general98

  • ***
  • 850
  • “Always trust computer games.”
Odg: Da li je Logitech globalno overpriced?
« Odgovori #4 : 18. Listopad, 2015., 11:13 »
Imao sam od Logitecha zasad tipkovnicu i zvucnike koje sam kupio 2006 godine,zvucnici i dan danas deru kao novi a tipkovnica je istrosena od tipkanja pa sam je zamjenio ali jos radi tako da stvarno mogu pohvaliti Logitech..
"If you have everything under control,you're not moving fast enough!"

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Da li je Logitech globalno overpriced?
« Odgovori #5 : 18. Listopad, 2015., 16:18 »
Ma logitekc je mila majka kakvih sve ima (razer npr.)

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Da li je Logitech globalno overpriced?
« Odgovori #6 : 18. Listopad, 2015., 16:28 »
a pariraju logitechu itekako, pogotovo što se miševa i slušalica tiče s čime imam osobnog iskustva, a i s tipkovnicama o čemu slušam žalopojke s više strana. kontrola kvalitete im je užasno bipolarna i u mojim knjigama su izgubili baš svaki kredibilitet, 3 ista miša sam vraćao, i slušalice 2x, cijenovni rang 600 kn. zamjenio miš za sharkoona i sluške za gamdiasa, razlika je nebo i zemlja što se kvalitete izrade tiče, ergonomije a i cijene na kraju krajeva. logitech = nepostojeći fensi materijali protiv masnoća, lakši novčanik i kul logo. baš apsurdno jadno. nekakvo restrukturiranje im je sad u điru, vjerojatno s razlogom.

Ne znam za najviši cjenovni rang kakvo je stanje, ali ovo u mom slučaju je bila ili loša sreća ili jedno 6 mjeseci zafušarenih proizvoda taman kad sam ja odlučio upgradeat periferiju, al sam čitao i po amazonu iste stvari tako da zbilja ne znam što reći osim da ovi noviji svježiji brandovi moraju gurati kvalitetu van jer očito tu postoji rupa na tržištu


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Da li je Logitech globalno overpriced?
« Odgovori #7 : 18. Listopad, 2015., 18:06 »
a pariraju logitechu itekako, pogotovo što se miševa i slušalica tiče s čime imam osobnog iskustva, a i s tipkovnicama o čemu slušam žalopojke s više strana. kontrola kvalitete im je užasno bipolarna i u mojim knjigama su izgubili baš svaki kredibilitet, 3 ista miša sam vraćao, i slušalice 2x, cijenovni rang 600 kn.

Ovo misliš za razera ili?
Ako da, čuo sam i ja slične priče za njih (od miševa, slušalica i sl.), jako su kvarljivi. Baš sam pričao sa likom iz linksa o razeru, kaže katastrofa što se tiče reklamacija. Jebiga imaju neki jak marketing među gamerima

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Da li je Logitech globalno overpriced?
« Odgovori #8 : 18. Listopad, 2015., 18:24 »
Sori s moba pisao. Ma govorim za Logitech, u Razer srećom nisam zadirao još


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Da li je Logitech globalno overpriced?
« Odgovori #9 : 18. Listopad, 2015., 18:58 »
Jbga mislim da si baksuz, nisam čuo da je itko imao toliko problema

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Da li je Logitech globalno overpriced?
« Odgovori #10 : 18. Listopad, 2015., 20:49 »
a mislio sam i ja da sam baksuz dok nisam čitao po amazonu 15% reviewova za isti problem na g100s i g400s (crkavanje lijevog klika nakon mjesec dana). za headset sam deff baksuz, dva puta sam šaltao g430 prvi primjerak nije uopće radio, drugi je izgubio zvuk nakon mjesec dana na lijevoj slušalici (i mikrofon je znao jako zapištati na random).

tu sam odustao ne znam lol. mislim htio sam lođitek jer je oprema koju sam dosad imao bila bez premca, MX518 i G1. Frend ima treću G710+ tipkovnicu jer su mu na prvoj crkle funkcijske tipke, a druga je bila DOA. Da je barem neki složeniji kvar nego ono, crkavanje mrtvih prekidača koji i na miševima od 30 kn godinama rade. I primjetimo da se tu radi o GEJMING pizdarijama, što vjerojatno ima bitnu ulogu u cijeloj priči obzirom da je to > uglavnom < malo precijenjeno sranje.
« Zadnja izmjena: 18. Listopad, 2015., 20:50 Dragster »


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Chux

  • Global Moderator
  • ***
  • 622
  • živi bili pa umrli
    • Guru Gaming
Odg: Da li je Logitech globalno overpriced?
« Odgovori #11 : 19. Listopad, 2015., 11:13 »
U higher endu bi reko da su definitivno pretjerali sa ciframa, kao i sa nekim novijim stvarima. Nova G serija miševa recimo je dobar primjer, kvaliteta im nije na nivou starijih G i MX serija, a cijena je poprilično išla gore. Keybe su im isto overpriced, kad se malo pogleda konkurencija (konkretno ciljam na klasu mehanika) ima za dosta niže. Audio opremu jedino neznam jer nisam koristio išta od dotične pa nemogu ponudit dojmove iz prve ruke.

Odg: Da li je Logitech globalno overpriced?
« Odgovori #12 : 20. Listopad, 2015., 08:10 »
A gledaj, to sam moras zakljuciti. Nekome ce se dogoditi da dva puta zaredom dobije proizvod koji ne radi, zamijenit ce ga za neki drugi i svima govoriti kako ovaj sto je dva puta mijenjao ne valja. A to je mozda jedan u milijun slucajeva.

Meni se ista stvar dogodila s mojom Sharkoon Skiller tipkovnicom. Uzeo sam ju i nakon par dana imao problema s tipkom enter koja je reagirala i na najmanji dodir. Znaci slucajno ju okrznes i ona registrira kao da si stisnio. Mogao sam odustati od tipkovnice i zakljuciti da se radi o smecu, ali sam otisao natrag u trgovinu i dobio novu koja sada vec duze vremena radi bez ikakvih problema i radi se o odlicnoj tipkovnici s obzirom na cijenu.

Imam jednog kolegu koji ima Logitech mis koji radi sada vec nekih 8 godina!  S druge strane cujem puno losih stvari o Razeru, a isto tako jedan prijatelj posjeduje Razer Nagu vec 5 godina i dan danas radi bez ikakvih problema.

Ja trenutno imam Logitech G502 Proteus Core i prezadovoljan sam, nikakvih problema. Sve je to vise manje stvar na sta ces naici, ali mislim da je Logitech u globalu vrlo kvalitetan proizvodac. :thumbs:

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Da li je Logitech globalno overpriced?
« Odgovori #13 : 20. Listopad, 2015., 08:27 »
Imam i sam taj miš i hvalim ga na sva usta.

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Da li je Logitech globalno overpriced?
« Odgovori #14 : 20. Listopad, 2015., 12:30 »
Moj MX518 6 godina bez ikakvih problema radi, a mislim da će još jako dugo potrajati. A platio sam ga neku siću do 350kn novog... Mislim da se definitivno isplatio!
Dok sam neke druge miševe bacao redovno u smeće...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9