HCL.HR

Dijagnostika kvara

  • 6 Odgovora
  • 3081 Hitova
*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Dijagnostika kvara
« : 04. Siječanj, 2014., 14:11 »
Imam jedno računalo doma koje bih možda iskoristio za media centar, ali ga prvo trebam upogoniti.

Prvi kvar koji sam primjetio je bio da se prilikom pritiska na power tipku komp upali na sekundu i ugasi odmah, no ako pritisnem i držim reset tipku i onda power tipku upali se i ostane upaljen.

Zamjenio sam napajanje i ovaj problem je riješen.

Veći problem je što se komp ne diže niti ne daje sliku, ne beepa ništa nego samo tako stoji. Disk se okrene ali ne boota.

Iskopčao sam s matične sve osim procesora, hladnjaka, memorije i grafičke ali i dalje nema pomaka. Sumnjam još na grafičku karticu al nemam nikakvu drugu PCI-express za staviti unutra pa me zanima još koje mišljenje o svemu i ako netko zna kako mogu biti siguran da je otišla matična ploča konkretno.

Procesor mi se čini da radi, barem se podnožje hladnjaka zagrije nakon par minuta, što po nekoj logici možda znači da funkcionira.
« Zadnja izmjena: 05. Siječanj, 2014., 00:56 Dragster »


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Dijagnostika kvara
« Odgovori #1 : 04. Siječanj, 2014., 14:21 »
Jesi vadio procesor? Zna pomoći nekad.

Odg: Dijagnostika kvara
« Odgovori #2 : 04. Siječanj, 2014., 14:47 »
Mogao bi navesti za pocetak sve komponente. Cisto sumnjam da ti je cpu otisao, mozes jos provjeriti rame i svakako posudi od nekog zamjenski gpu.

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Dijagnostika kvara
« Odgovori #3 : 04. Siječanj, 2014., 14:57 »
Ne znam točno komponente, zato nisam ni navodio a i sumnjam da čini neku razliku... matična je gigabyte ga m61p s3

RAM-e sam vadio jedan po jedan i palio, ništa, čak ni bez RAM-a ne pišti, zvučnik je ukopčan na matičnu

posudio bih GPU al eto, nema/neda ekipa

Jesi vadio procesor? Zna pomoći nekad.

nisam, zagrije se = radi :hiha::hiha::hiha:

ured: eda, probao ukopčati i na D-sub na matičnoj, nikakva promjena
« Zadnja izmjena: 04. Siječanj, 2014., 14:59 Dragster »


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Dijagnostika kvara
« Odgovori #4 : 04. Siječanj, 2014., 15:56 »
Izvadi procesor pa ga vrati. Iznenađujuće je koliko se puta takvi problemi MAGIČNO rješavaju na taj način.

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Dijagnostika kvara
« Odgovori #5 : 04. Siječanj, 2014., 16:45 »
ako ne dočekam neku grafičku probat ću, ne da mi se sad zajebavati s termalnom i time :wildboy:


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

Odg: Dijagnostika kvara
« Odgovori #6 : 04. Siječanj, 2014., 19:52 »
Ha nista, onda ti preostaje samo da si provjeris kondice na maticnoj, eventualno CMOS i zamjena graficke. Ako je sve to 0 bodova, Giga je nazalost otisla u vjecna lovista.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9