HCL.HR

Disk usage 100%

  • 14 Odgovora
  • 5193 Hitova
Disk usage 100%
« : 27. Svibanj, 2015., 08:06 »
Ovako imam Asus X751M laptop i disk usage mi je skoro stalno 100% ili priblizno 100% u cem je problem?

*

kveki

  • **
  • 512
Odg: Disk usage 100%
« Odgovori #1 : 27. Svibanj, 2015., 09:37 »
Neki od programa ti zdere disk. Jednom sam popravio taj problem na necijem laptopu a uzrok mu je bio neki banalni program poput Intelovih drivera za procesor.

Uglavnom ukljuci task manager (ctrl+alt+del) i pogledaj koji program ti ubija disk, onda samo izbrisi taj program, restartaj i problem bi trebao biti rjesen.

Odg: Disk usage 100%
« Odgovori #2 : 27. Svibanj, 2015., 12:08 »
još kad bio znao koji,stalno se izmjenjuje,i da sad sam ga jedno 5 min pratio znači od 89% do 100% vrti stalno iako ništa nije ukljičeno

*

kveki

  • **
  • 512
Odg: Disk usage 100%
« Odgovori #3 : 27. Svibanj, 2015., 12:32 »
Onda je moguce da imas virus, probaj napraviti scan kompjutera antimalware programom i pocistiti ga od virusa, ako se problem nastavi onda pogledaj napredan disk usage na task manageru i pogledaj tamo mozes li vidjeti koji program trosi disk.

Odg: Disk usage 100%
« Odgovori #4 : 27. Svibanj, 2015., 12:42 »
Instaliro nove windowse jučer hmm kako da otvorim taj napredan?

Odg: Disk usage 100%
« Odgovori #5 : 27. Svibanj, 2015., 12:46 »
Krenilo je sve s problemom da me je windows krenio zezat dugo mu trebalo da se pokrene 4-5 minu isto tako i restarta,i kad ga upalim neće da otvori chrome treba mu pol sata doslovno da otvori,i jucer instalirat nove wind i et sad me to zeza disk usage stalno preko 90 % al se windows normalno pali

*

kveki

  • **
  • 512
Odg: Disk usage 100%
« Odgovori #6 : 27. Svibanj, 2015., 13:07 »
U Task Manageru samo otidi na performance, pa open resaurce monitor, pa na disk i pogledaj koji ga program koristi. Tako je barem na W10, nemam osmicu sad instaliranu, ali mislim da je otprilike tako i tamo.

Odg: Disk usage 100%
« Odgovori #7 : 27. Svibanj, 2015., 13:12 »
evo slike

*

kveki

  • **
  • 512
Odg: Disk usage 100%
« Odgovori #8 : 27. Svibanj, 2015., 13:27 »
Hmm, nema niceg sumljivoga. Probaj kliknut na total pa vidjet izbaci li neku sumljivu aplikaciju kao prvu. Ako ne onda provedi scan s antivirusom.

Iako moguce da ti se instaliravaju i downloadaju updateovi ili nesto s obzirom da si frisko instalirao Windowse, to mi je tek sada palo na pamet. Vrlo vjerojatno zapravo.

Odg: Disk usage 100%
« Odgovori #9 : 27. Svibanj, 2015., 13:29 »
Ma evo sad sam ja pokrenio update kad se to završi skenirat cu antivirusom pa javim jel ima promjene ili nema

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Disk usage 100%
« Odgovori #10 : 27. Svibanj, 2015., 16:24 »
Provjeri sa Crystal disk infom da nemas mozda bad sectora

Odg: Disk usage 100%
« Odgovori #11 : 27. Svibanj, 2015., 22:01 »
skenirao sam ga sa hd tune pro i nije pokazao bad sector, i danas kad sam zavrsio sa svim update-ima problem se nastavio , jedino ugasim superfetch kad odem na end task onda se unormali, jel zna ko čemu služi to i kako isključit da se ne pali nakon restart-a, jedino što mi se dešavaju skokovi ko na slici i akonista ne radim

*

kveki

  • **
  • 512
Odg: Disk usage 100%
« Odgovori #12 : 27. Svibanj, 2015., 22:07 »
http://www.addictivetips.com/windows-tips/disable-superfetch-windows-8/

Eto probaj s ovime. Ne znam tocno sto je to i cemu sluzi, mozda se javi neko tko zna nesto vise :)

*

StreetFigter88

  • **
  • 409
  • Neki n00b mi je ukrao prethodni avatar :(
Odg: Disk usage 100%
« Odgovori #13 : 28. Svibanj, 2015., 11:13 »
Formatiraj hard i mozda ti pomogne...
Skrilex je Mocart 21. veka !!!!

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Disk usage 100%
« Odgovori #14 : 28. Svibanj, 2015., 14:03 »
Imaš ovdje o tome superfetchu:

http://www.osnews.com/story/21471/SuperFetch_How_it_Works_Myths
http://www.groovypost.com/howto/disable-superfetch-windows/

Trebao bi raditi baš suprotno - ubrzavati, ali prema zadnjem linku:
Citat:
Long story short, if you have Windows installed on a SSD you don’t want SuperFetch. If you’re running on a fast HDD, you probably won’t notice much of a difference when disabling it.

Uglavnom i drugi su vidim imali takvih problema, radilo je brže kad ugasi, međutim na kraju bilo do nekog adware

Citat:
Iv'e just disabled mine as it was slowing the laptop down considerably, i was facing constant freezes and programs taking ages to open, switching superfetch off has sped the system considerably,

Citat:
although i have now 103 processes running most are very low in usage, like winamp agent and messenger plus. nothing too major, unless its a program i open.
i should have updated after yesterday evening, i ran super antispyware and it found something related to a weather widget i had very recently tried out (
Adware.Somoto
C:\USERS\LOIS\DESKTOP\WORLDWEATHEREN.GADGET.EXE).
once removed the system is really fast and ticking over at around 20% cpu and 56% memory, a vast improvement. firefox has stopped having issues as a result also, some tracking cookies were removed.
so after last night and most of today to see the new improved version is still running smoothly i guess we can say it is , superfetch is back on and everything is fine, so ..
the answer to the question is superfetch ON,
although as soon as superfetch went on the memory went up to 70% ,will keep it monitored , but its clear more ram is required.

thanks for all your input guys.

http://www.sevenforums.com/performance-maintenance/248669-superfetch-off.html

Pretpostavljam kad snimiš OS da nasnimaš kojekavih programa i gluposti jel?
Probaj i utipkat u win tražilicu msconfig, pa u startup tabu pogledaj dali imaš nepotrebnih gluposti (trebaju ti driveri npr. od grafičke i antivirusni, sve ostalo i nema nekog razloga da se diže sa OS). Također proskeniraj pc sa malwarerbytesom
« Zadnja izmjena: 28. Svibanj, 2015., 14:05 Andrash »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9