HCL.HR

Ekran ostaje blank

  • 5 Odgovora
  • 2413 Hitova
Ekran ostaje blank
« : 30. Svibanj, 2013., 17:06 »
Pozdrav svima

trebam savjet ili pomoc ako netko zna o cemu je rijec

ekran na laptopu mi je puknuo. narucio sam novi ekran po specifikacijama s poledine starog ekrana, nakon zamjene ekrana kod paljenja vidi se bijelo svjetlo (backlight jel nisam bas spretan s tim izrazima) ali ekran ostaje blank. spojio sam laptop na TV i dobivam uredno sliku.

sto bi mogao biti problem?

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Ekran ostaje blank
« Odgovori #1 : 30. Svibanj, 2013., 17:20 »
jesi dobro spojio konektor koji prenosi sliku? da li ti je negdje kabel izlomljen?

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Ekran ostaje blank
« Odgovori #2 : 31. Svibanj, 2013., 01:51 »
backlight ima odvojeni konektor i s njime očito nema problema... video kabel za laptope je dosta osjetljiv u pravilu pa bi bilo dobro da ga testiraš prije zatvaranja kućišta na oba kraja, pripazi i na orijentaciju. ne brini možeš ovo raditi dok je upaljen laptop, neće se ništa desiti (naštimavao sam svoj)

ako si to već probao, a slike i dalje nema, imaš neispravan kabel ili si dobio neispravan LCD panel (kontroler), obzirom da slika postoji na eksternom monitoru - znači sa grafičkim sustavom je sve ok
« Zadnja izmjena: 31. Svibanj, 2013., 01:57 Dragster »


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

Odg: Ekran ostaje blank
« Odgovori #3 : 31. Svibanj, 2013., 20:24 »
dragster ovo je drugi monitor koji sam narucio za taj laptop.

prvi je bio narucen od strane prijatelja . drugi sam ja narucio po specifikacijama s starog monitora. evo dajem sliku da se vidi kako izgleda ekran (doduse dosta je svjetliji na slici ispada malo tamniji)



Uploaded with ImageShack.us

ako sam te dobro skuzio rekao si da provjerim ove manje kablove sto se na ovom laptopu zapravo nalaze u lezajevima preklopnog mehanizma?

sad nemam vremena rastavljati jer moram na put sutra al kad se vratim probat cu i to.

p.s. video s xboxom i monitorm  sam vidio jer mi ostaje problem novog ekrana (prvog narucenog ) koji nemam za sto iskorisiti nego za ekstra monitor .

@kaisersephirot  sve sam provjerio opet 2 puta i sve je dobro spojeno (samo je jedan kabel u pitanju)


*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Ekran ostaje blank
« Odgovori #4 : 31. Svibanj, 2013., 21:20 »
jesi dobio samo panel pa ga stavio u kućište od monitora ili je cijeli monitor došao tako? ovako sa slike mi se čini kao da je u nekoj plastici...

uglavnom, imaš ta dva kabela, jedan je za sliku, drugi je za backlight (manji), prodrmaj oba i vidi događa li se nešto, ovaj od slike ako je originalan treba dobro tutnuti u utor na matičnoj iako je sav uliven u onu narančastu plastiku pa možda tu nije dobro sjelo


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

Odg: Ekran ostaje blank
« Odgovori #5 : 01. Lipanj, 2013., 11:12 »
ne dosao je samo monitor

ovo sam ja opet spojio onaj okvir od ekrana nazad

probat cu jos jednom kad se vratim sve rastaviti pa provjeriti.

zanimljivo da je i s prvim ekranom isti problem bio. dakle vidi se da ekran radi , dobiva neko slabo osvjetljenje i sve al nema slike.

ma strah me da neslomim te sitne dijelove nisam bas od osoba koje su njezne s delikatnim stvarima al potrudit cu se XD

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9