HCL.HR

FX6300 OC sa 3.5 na 4.3 Ghz DROP FPS

  • 34 Odgovora
  • 9155 Hitova
FX6300 OC sa 3.5 na 4.3 Ghz DROP FPS
« : 06. Svibanj, 2015., 14:21 »
Pozz svima :)

Ovako kao sta sam naveo  u naslovu  OC sam sa 3.5 default na 4.3 Ghz i temp u igrama su solidne naci nejde preko 70 c

Problem je sljedeci jer kad igram " GTA V . GW2 " FPS je super ... I stojim na jednom te istom  mijestu FPS 60 + i od jednom padne na 20 + i tako 3-4 sec i  onda se vrati na stari FPS i tako u krug... Probo sam jos " lol , cod 4 MP " Dok tamo nema tih dropova ... Do cega bi to moglo biti ? Hvala ...

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: FX6300 OC sa 3.5 na 4.3 Ghz DROP FPS
« Odgovori #1 : 06. Svibanj, 2015., 14:50 »
Može biti i do igre

OC ti defintivno nije dobar kad su ti temperature previsoke, 70C u gamingu je mnogo 62C je preporučeni max tom procesoru, pitaj boga kolko bi ti bilo u stress testu. Ako ti je drop u GTA V vezan uz hardware vjerojatno je do throtlanja procesora zbog previsokih temperatura

Koji uopće cooler imaš i koju mbo? Koju grafičku imaš?
Inače što se tiče GTA V, nisam ga igrao ali čitao sam da likovi koji imaju i jače konfiguracije - i5-ice i gtx 970, pa opet kažu imaju fps dropove i zamrzavanja u igri (možda je to samo u piratskoj verziji)
« Zadnja izmjena: 06. Svibanj, 2015., 14:54 Andrash »

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: FX6300 OC sa 3.5 na 4.3 Ghz DROP FPS
« Odgovori #2 : 06. Svibanj, 2015., 14:53 »
Može biti i do igre

OC ti defintivno nije dobar kad su ti temperature previsoke, 70C u gamingu je mnogo 62C je max tom procesoru, pitaj boga kolko bi ti bilo u stress testu. Ako ti je drop u GTA V vezan uz hardware vjerojatno je do throtlanja procesora zbog previsokih temperatura

Koji uopće cooler imaš i koju mbo? Koju grafičku
Inače što se tiče GTA V, nisam ga igrao ali čitao sam da likovi koji imaju i5-ice i gtx 970, pa opet kažu imaju fps dropove i zamrzavanja u igri (možda je to samo u piratskoj verziji)

Ma pregrijava mu se CPU. A GTA V ovisno o postavkama ima dropova dosta, pogotovo van grada.

Meni na i7 4790k 4,6GHz i GTX 970 pada kada izađem van grada sa 60 na 30 pa se opet diže. Ali ovisi o postavkama. Meni je većina toga na very high sa filterima

Naravno pričam o orginalnoj verziji igre

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: FX6300 OC sa 3.5 na 4.3 Ghz DROP FPS
« Odgovori #3 : 06. Svibanj, 2015., 15:10 »
Ma tako je i njima mislim, imaju neka trojica gtx 970, dvojica i5-ice i jedan 8370 ako se ne varam i stalno nešto kukaju (naravno neki viši detalji). Od dropova, zamrzavanja, nemogućnosti prelaženja misija i sl., ali imaju neke divlje yogurt verzije...
« Zadnja izmjena: 06. Svibanj, 2015., 15:15 Andrash »

Odg: FX6300 OC sa 3.5 na 4.3 Ghz DROP FPS
« Odgovori #4 : 06. Svibanj, 2015., 16:10 »
Ne znam , prije dok sam koristio standardni cooler od proca sta sam dobio u boxu na win 8.1 u far cry 4 je CPU isao i do 80 c+ Al nisu bili taki dropovi ... I dok udem u game dok je CPU " mlak " 50-60 c i dalje se to dogada... Dali moze biti do voltaze ?

btw ploca je : ASRock > 970 Pro3 R2.0

GPU : Sapphire 6870

I dok nisam OC igram GTA sa dropovima do 35 + FPS-a avrage je 40 gotovo 50 ... I onda mi je CPU i GPU isli do 70 c

Dali moze biti do voltage ?

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: FX6300 OC sa 3.5 na 4.3 Ghz DROP FPS
« Odgovori #5 : 06. Svibanj, 2015., 16:16 »
Pa koji sad cooler imaš? Za takav OC bi odokativno trebao barem cooler ranga LC-CC-120, Zalman optima, CM hyper 212 i sl. Također kad ideš na OC tražiš što manju voltažu koja je stabilna za taj OC

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: FX6300 OC sa 3.5 na 4.3 Ghz DROP FPS
« Odgovori #6 : 06. Svibanj, 2015., 16:16 »
momak pišeš pre općenite stvari... Tipa auto se vozi ali kad prebacim u nižu brzinu glasnije ga čujem...

Znači:

1. Orginal igra ili ne? Koja verzija igre. (uz to pročitaj pravila foruma i znaj da piraterija i promoviranje iste je strogo zabranjeno na HCLu)
2. Koje su ti temperature u idleu? Dok ništa ne igraš. Koji cooler imaš?
3. Koje su ti grafičke postavke upaljene? Filtri, vSync, i itd. Na kojim postavkama su teksture?!?

Ta grafička je po VRAMu na granici preporučene minimalne konfiguracije za GTA V koji traži minimalno 1GB VRAMa
Ali moraš paziti i na rezoluciju i na postavke.

Uz to koliko uopće RAMa imaš?
« Zadnja izmjena: 06. Svibanj, 2015., 16:25 Hrv4tin4 »

Odg: FX6300 OC sa 3.5 na 4.3 Ghz DROP FPS
« Odgovori #7 : 06. Svibanj, 2015., 16:41 »


1. Orginal igra ili ne? Nije... Al nisam imao problema prije OC to jest od danas kad sam pokusao ...
2. Koje su ti temperature u idleu? Dok ništa ne igraš.  Temp. su oko 47-50 - > Cooler je marke enermax za model ne znam tocno.. 
3. Koje su ti grafičke postavke upaljene? Sve je na normal ... i jedino texture su na high ... AL inace kad igram sad ok nije OC   avrage mi je oko 40 + MAX drop sta sam imao je bio do 35...

Uz to koliko uopće RAMa imaš? 8 GB 1600 Mhz

I ploca je ASRock > 970 Pro3 R2.0



*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: FX6300 OC sa 3.5 na 4.3 Ghz DROP FPS
« Odgovori #8 : 06. Svibanj, 2015., 16:45 »
Ono što ti sigurno možemo reći je da poništiš OC, vrati sve postavke u BIOSu na default.
Temperature su previsoke! Ako ni to ne pomogne, a vjerojatno neće, moraš ponovno cooler maknuti, očistiti termalnu pastu i ponovno vratiti cooler.

Za termalnu pastu ide samo jedna mala kuglica, crtica veličine zrna riže.

A za GTA V ćeš se morati sam snaći. Nama je nakon zadnjeg patcha fps stabilniji i bolji. Al mislim da bi trebao smanjiti sve na medium, čak neke stvari na low ako želiš konstantnih 60 fpsa.
Jer tvoja konfa ovo nee može gurati onako kako bi ti želio.

Odg: FX6300 OC sa 3.5 na 4.3 Ghz DROP FPS
« Odgovori #9 : 06. Svibanj, 2015., 16:50 »
Nije uopce pitanje GTA V ... Samo kazem koje igre sam nakon OC pokusao  i koje su dropale ... sa 40 Fpsa sam ja zadovoljan  . sto je avrage naravno ode i do 60 i vise na nekim mijestima... Al nwm...  Samo mi nije jasno da ne mogu nikako OC da radi kako spada, cooler je " ogroman " i da niti to ne pomaze .

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: FX6300 OC sa 3.5 na 4.3 Ghz DROP FPS
« Odgovori #10 : 06. Svibanj, 2015., 16:54 »
Koliko si uopće vremena proveo pokušavajući OC i testirajući ga?!?! S kojim si ga programom testirao i koliko dugo?

uz to tko ti je stavljao cooler i termalnu pastu?
Imali smo nedavno na forumu primjer gdje je frajer stavio toliko termalne paste da je ona gušila CPU.
Znači paste treba biti minimalno jer ona samo prenosi toplinu između mikroskopskih rupica.
Ovdje se ne radi o fpsu u igrama nego o prevelikoj temperaturi CPUa općenito i ako tako nastaviš držati ga i igrati se možeš se s njim uskoro oprostiti...

Jer AMD nema senzor u procesoru nego ga očitava soccet što znači da je temperatura vjerojatno još veća od ove koju ti očitavaš. Njegov max je kako ti je Andrash napisao 62C!

Skraćuješ si životni vijek procesora i garancija i neće biti priznata ako si sam skuriš CPU što u ovom slučaju sigurno hoćeš.

Odg: FX6300 OC sa 3.5 na 4.3 Ghz DROP FPS
« Odgovori #11 : 06. Svibanj, 2015., 17:00 »
Nisam nikako testirao ... Gledoa po yt tutoriale i tako pokusavao " stabilno " A a uvijek je preko 62 stupnjeva bio na defaultu ili ne ... A pastu sam stavio ja , jako malo bas kako si i reko  kao " zrno rize " ...

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: FX6300 OC sa 3.5 na 4.3 Ghz DROP FPS
« Odgovori #12 : 06. Svibanj, 2015., 17:07 »
Onda ili ti nije cooler dobro sjeo ili imaš preveliku voltažu.

1. kada radiš OC prvo pokušaš izvući maksimum bez ikakvog diranja voltaže! Tek kad ne uspiješ malo po malo ju dižeš. I nikako ne radit velike skokove, jer iako su isti chipovi, nikada nisu 100% isti i sve ovisi o sreći kakvu si seriju dobio!

2. Obvezno je testirati sve OC! I to sa prime ili Aida64 ili neki drugi program. I to se testira i nekoliko sati! Ovo tvoje će samo skuriti CPU...

Znači NE SMIJE biti preko 62! To znači da nešto nije u redu! Pod hitno vrati sve na default u BIOSu i onda očitaj temperature. Ako i dalje nije dobro, onda napravi što sam ti rekao i skini cooler i opet sve napravi kak spada.

Ovih 62 stupnja je njegova MAX temperatura. Znači ona je granična i nikako ne bi smjela biti duži period vremena prisutna! Što je duže prisutna skraćuješ životni vijek svom CPU!
Mislim gle, to je tvoja stvar ako si želiš sve skuriti. Ali ako ne znaš pravilno OC onda nemoj. Jednostavno se ne isplati. Možeš si i matičnu skuriti s prevelikom voltažom i itd...

Znači sve resetiraj i javi koje su onda temperature! Sa default hladnjakom su temperature u idlu cca 35C!
Sve iznad toga, pogotvo jer imaš aftermarket cooler, je znak da nešto ne valja!

Odg: FX6300 OC sa 3.5 na 4.3 Ghz DROP FPS
« Odgovori #13 : 06. Svibanj, 2015., 17:20 »
Evo probao sam malo prije dignuti na 4.0 al sa dosta manjom voltazom i igro sam " GTA V " na istim postavkama medium / high i drop je bio do 50 MAX avrage je bio 60 LOL ...

I CPU nije isao iznad 59 c .... A dok sam prvi puta napravio voltazu islo je i do 70 ... Znaci do toga je bilo ... A kolko sam vidio na netu teraju FX6300 na 82 c

A eto sad cu probati mozda cak i vise kad znam da je do voltaze bilo

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: FX6300 OC sa 3.5 na 4.3 Ghz DROP FPS
« Odgovori #14 : 06. Svibanj, 2015., 17:21 »
1. Jbga teško je išta reći kad ne znaš ni koji točno cooler imaš, što kaže Hrv4tin4 ako je neki odličan možda nije ni dobro namonitoran. Imaš ovdje primjer za pastu

2. Nisi ga kažeš ni testirao, tražio optimalnu voltažu i sl. Vjerojatno nisi sve ni pogasio u biosu što treba, tipa turbo boost, apm, cool and quiet, uključit LLC ako ima i sl.

3. Ploča ti nije baš cvijeće za OC. Ljudi se kod as rocka nakače na ime - sve pljušti od izraza pro, extreme, fatality i sl., a nikakve su za OC na AM3+ socketu

Ljudi sa coolerima ranga 212 evo postižu oc s njim tipa 4.3 - 4.5 ghz

EDIT

a ti što ga teraju do 82C su budale. Ako je nešto na netu, ne mora značit da je pametno. AMD kaže to što se može očitat - 62C (odnosno 72C za određene E modele)

Citat:
Dear Customer,

Your service request : SR #{ticketno:[8200609443]} has been reviewed and updated.

Response and Service Request History:

I understand that you have questions regarding specification. If this is incorrect, please let me know as the information provided may change.

The 61℃ is the max Tcase, it is the maximum case temperature specification.

The 70℃ is max Tctl, it is a non-physical temperature on an arbitrary scale that should be used for system thermal management policies.

If you have any other questions or concerns, please do not hesitate to reply to this e-mail directly and I will try to provide any additional information that you may require. Thank you for contacting AMD!

Imaš od Stilta (drži svjetski OC rekord) post gdje objašnjava s kojim programom se gdje gleda kad scrolaš u linku dolje klik
« Zadnja izmjena: 06. Svibanj, 2015., 17:35 Andrash »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9