HCL.HR

Gaming periferija

  • 145 Odgovora
  • 122346 Hitova
*

Zorro

  • *
  • 77
  • FORZA MILAN
    • Cro-Manager
Gaming periferija
« : 17. Rujan, 2016., 11:17 »
Moram priznati da sam očekivao jednu ovavku temu zaljepnjenu na vrhu ovog podforuma, ali ipak sam moram posegnuti k otvaranju nove teme.

Znači, iz naslova se vidi što me zanima. Ili da budem još konkretniji, zanimaju me mjesta u Hrvatskoj (web trgovine) gdje se može kupiti za periferija.

Da budem više precizan, zanima me ono što je poznato pod imenom gamepad. Zanima me što mi možete preporučiti, a da se može kupiti u HR i da nisu oni jeftini od 60-70 kn koji se mogu kupiti i na kiosku Tiska (imao sam 2 takva, nisu toliko loši koliko ne traju dugo). FIFA, PES, NBA 2K su igre za koje mi treba nešto takvo.

I razmišljao sam da bi možda uzeo F1 2016 igru, ali samo ako nađem neki kvalitetan volan. Preporuke za to također?

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Gaming periferija
« Odgovori #1 : 17. Rujan, 2016., 11:25 »
Periferiju možeš kupiti, doslovno, u bilo kojem informatičkom dućanu bilo online ili fizički u poslovnici.


Od gamepada ti je najbolji za PC Xbox360 ili XONE kontroler jer su s njima kontrole automatski podešene i nemaš problema. Sa većinom drugih kontrolera moraš koristiti emulator za x360 kontroler i onda preko njega igrati igre. Znači ako imaš npr. logitech rumblepad ili recimo Strike FX kontrole ti neće odgovarati onome što je prikazano na ekranu.


Za volan pitaj Coleta on će ti dat vrhunske preporuke.

*

bartul_9

  • ******
  • 3854
  • Welcome to the matrix.
Odg: Gaming periferija
« Odgovori #2 : 17. Rujan, 2016., 11:51 »
Sta se tice gamepada svakako ovo sta je rekao Hrvatina, X360 ili XOne kontroler, nijedan drugi ne dolazi u obzir, eventualno DualShock 4 ako preferiras PS kontroler.

Sta se tice volana trebas rec koliko si novaca spreman dat, al koliko sam cuo i gledao nista ispod Thrustmaster T300 ili T500 nemoj uzimat jer su ovi jeftiniji uzas.Takoder pogledaj Logitech G29.To su ti sve volani od 2500-3500kn.

*

10RV

  • *
  • 110
Odg: Gaming periferija
« Odgovori #3 : 18. Rujan, 2016., 07:30 »
Mislim da kod gamepada microsoftov za xbox one je debelo ispred svih. Ali oprez, wireless je ali ako ga hoces koristiti u wireless modu moras kupiti adapter s amazona od 25eura jer ga kod nas nema nigdje, bar nije bilo prije pola godine kad sam ja trazio. Ako ti zica nije problem spoji ga microusbom i sve radi. Cijena mu je oko 500kn ali i vrijedi toliko.
Jedina alternativa je xbox360 kontroler cija se wireless verzija krece oko 300kn.
Ps4 kontroler je meni osobno neprihvatljive ergonomije plus potrebno je dosta petljanja po softveru kako bi radio na winsima.
Sve ostalo sto je vrijedno spomena je losa kopija x360 kontrolera i ne bi preporucio.

*

Zorro

  • *
  • 77
  • FORZA MILAN
    • Cro-Manager
Odg: Gaming periferija
« Odgovori #4 : 02. Listopad, 2016., 18:13 »
Uzeo sam XBOX 360 gamepad za PC, uključim ga prvi put grije se kao lud, počela smrdit paljena plastika. Isključim i ponovno uključim i ništa, ne prepoznaje ga više.

Jesam ja nešto sjebao ili sam dobio falš robu?

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Gaming periferija
« Odgovori #5 : 02. Listopad, 2016., 18:19 »
Dobio si falš robu. Jesi siguran da je X360 gamepad origihgi, a ne nekakva kopija?!?
Razlike su minorne ali se mogu vidjeti. Naprijed mora biti znak X u krugu i krug svijetli i označava broj kontrolera, a sa stražnje strane je holografska naljepnica od MSa.
Ukoliko si ga kupio u dućanu vrati ga natrag i uzmi drugi.

*

Zorro

  • *
  • 77
  • FORZA MILAN
    • Cro-Manager
Odg: Gaming periferija
« Odgovori #6 : 02. Listopad, 2016., 18:24 »
Kupio sam ga ovdje
https://www.protis.hr/products/details/gamepad-microsoft-xbox-360-for-windows-za-pc-52a00005-usb-zicani-crni/44777

Naljepnicu ima, krug isto ima, ali ne svijetli. Doduše, niti na početku ne raspoznaje uređaj. Prepozna da je uključen (imamo onaj "bip" od windowsa), ali kaže da uređaj nije prepoznat

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Gaming periferija
« Odgovori #7 : 02. Listopad, 2016., 18:25 »
Reklamiraj ga. Inače pouzdan dućan.

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Gaming periferija
« Odgovori #8 : 02. Listopad, 2016., 18:32 »
Dobar dućan i pouzdan, tamo sam i ja svoj x360 kontroler uzeo. Odnesi ga natrag s računom i traži novi.

*

Zorro

  • *
  • 77
  • FORZA MILAN
    • Cro-Manager
Odg: Gaming periferija
« Odgovori #9 : 02. Listopad, 2016., 18:46 »
Da, znam da je pouzdana trgovina. Kupujem tamo već godinama, uzeo sam stotine proizvoda i ovo je prvi s kojim imam problema.

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: Gaming periferija
« Odgovori #10 : 11. Listopad, 2016., 17:58 »
Kao što autor teme kaže, ne bi bilo loše da je tema sticky.

Nego, zanima me ove lookalike kopije Xbox kontrolera što su do 200 kn. Jel se isplati to nabavljati, ima li problema s prilagođavanjem ili je plug'n'play bez zajebancije s driverima i ostalim gluparijama?

Prvenstveno mislim na Speed Link’s TORID Wireless PC Gamepad.

*

bartul_9

  • ******
  • 3854
  • Welcome to the matrix.
Odg: Gaming periferija
« Odgovori #11 : 11. Listopad, 2016., 18:09 »
Ako me sjecanje dobro sluzi mislim da ga Windows prepozna kao originalni X360 kontroler.

Al dodaj jos 50 kn i kupi original X360 kontroler, to ti je najbolja opcija.

Ili cak provaj pronac na Njuskalu koji jeftiniji XOne kontroler do 300kn.

Odg: Gaming periferija
« Odgovori #12 : 11. Listopad, 2016., 18:39 »
Kao što autor teme kaže, ne bi bilo loše da je tema sticky.

Nego, zanima me ove lookalike kopije Xbox kontrolera što su do 200 kn. Jel se isplati to nabavljati, ima li problema s prilagođavanjem ili je plug'n'play bez zajebancije s driverima i ostalim gluparijama?

Prvenstveno mislim na Speed Link’s TORID Wireless PC Gamepad.
Kopije 200 kuna,nemogu vjerovat

Odg: Gaming periferija
« Odgovori #13 : 15. Listopad, 2016., 21:07 »
Pozdrav svima. Trebam preporuku za mis do 150/200 kuna.

Trenutno imam CM Storm Devastator, koji mi je radio super sve do prije par mjeseci, nakon cega mi click radi 50% (kliknem jednom nista, drugi put hoce i tako nasumicno), a srednji klik mi skoro ni ne radi tj. mora se bas jako stisnuti da bi radio (a i na taj nacin nekad mi ne prepozna klik). Znam da se ne moze kupiti za te novce sto sam naveo tko zna kakav mis, ali mi treba preporuka best buy misa do 150/200 kuna, koji ima DPI minimalno 2000, dvije tipke sa lijeve strane i da je zicani. Hvala unaprijed na preporuci.

*

metalni

  • ****
  • 1762
  • Seoski mudrac
    • My Art Gallery
Odg: Gaming periferija
« Odgovori #14 : 15. Listopad, 2016., 23:09 »
Sharkoon Fireglider

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9