HCL.HR

Gaming periferija

  • 145 Odgovora
  • 122344 Hitova
*

10RV

  • *
  • 110
Odg: Gaming periferija
« Odgovori #45 : 31. Prosinac, 2016., 19:18 »
https://youtu.be/-J14fyar5ns

Tip apsolutno dominira u recenzijama miseva.

Odg: Gaming periferija
« Odgovori #46 : 21. Siječanj, 2017., 11:35 »
pozdrav svekolikoj ekipi

nemrem ja da nemam pitanja ili da ne naletim na problem....

dakle, sve se nekako poslozilo i preko steama i inih se instalirale igrice i sve ok, radi sve ko vurica.... rjesil sve sitne poteskoce u startu prema vasim savjetima no evo sad novih pitanja i problema....

kontroler!?!
hm, imamo MS bezicni kontroler koji je kupljen kad je limac slomil oba bezicna od PS3 i kada je kupovan trazen je da bu za PS3 i za comp no sada....

u hardware-u ga windowsi prepoznaju i pise da je spojen, no u igricama nigdje ne radi, odnosno u postavkama igrica i izbornicima ga nigdje ne prikaze da se moze s njim igrati (uglavnom je samo tipkovnica)

sad, jel trebam jos neke postavke negdje postelavati ili mozda te igice nemaju opciju za kontroler
kako da to uopce sve provjerim?

fala unaprijed

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Gaming periferija
« Odgovori #47 : 21. Siječanj, 2017., 11:54 »
A to je problem s nepodržanim gamepadima... Većina tih koji rade za PS i PC ne funkcioniraju najbolje na PCu...


Možeš probat riješiti problem na 2 načina.
1. Steam pokreni u Big picture modu i podesi kontroler i tipke tako da odgovaraju kontroleru od XONE ili X360.
2. Skini x360ce (imaš tutoriale na YTu) i onda će taj program emulirati tvoj gamepad na taj način da ga računalo vidi kao X360 kontroler i tada će sve raditi bez problema i imati ćeš vibraciju, itd.




Ja sam u tom slučaju preferirao x360ce a ti vidi što ti više odgovara.

Odg: Gaming periferija
« Odgovori #48 : 21. Siječanj, 2017., 12:49 »
fala na brzom odgovoru.....

znaci skinem taj program na comp, instaliram ga....
onda upiknem dongl od kontrolera u usb i ukljucim kontroler
i ..... dalje vjerovatno taj programcic dela kaj treba  ili  otvorim program pa postelam kaj treba...

idem to vidit da mi limac ne kopa po zivcima vise :D

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Gaming periferija
« Odgovori #49 : 21. Siječanj, 2017., 13:15 »
Moraš sve podesiti ako nema tvog kontrolera i ručno mapirati gumbe. Ali ima ogromna baza kontrolera pa pretpostavljam da je i ovaj među njima. Pogledaj na YT za setup.
Nije niš strašno samo sa službene stranice skini i sve popratne programe bez kojih program neće raditi.

Odg: Gaming periferija
« Odgovori #50 : 21. Siječanj, 2017., 19:33 »
puno hvala
evo uspio... bar kod nekih igrica
prvo sam morao proci kroz steam setup pa onda u svaku igricu na steamu

kako sam iskoristio uplay akciju i one gratis igre kod crew-a se nije dalo postelat kao u ovim drugim igrama i nije radilo, medjutim pronasao sam tutorial kako to prebrikati kroz preimenovanje file-a i sad sljaka
u svakom slucaju ovaj MS bezicni kontroler se pomocu tog programcica moze sredit da sljaka

fala jos jednom

*

Saren

  • *
  • 110
Odg: Gaming periferija
« Odgovori #51 : 21. Veljača, 2017., 04:12 »
Pozdrav ekipi. Doslo vrijeme da se kupi novi mis posto je stari riknuo, budzet mi je do nekih 380 kn, dalje neidem od toga. Nasao sam par sto mislim da bi bili dobri (namjena za FPS, mobu, MMO, pretezno FPS tipa Rainbow Siege i CS G0, Battlefield 1 itd). Zanima me takodjer da li su laserski misevi losiji izbor od optickih  il to nema veze ? Uglavnom dva koja mislim da bi mi odgovarala iako pretezno naginjem prvome su :

1. ASUS Echelon Laser Mouse : http://www.adm.hr/product.asp?product=asus-echelon-laser-mouse-5600dpi-usb-response-time-up-to-1000hz-1ms-polling-rate-dpi-stages&code=10527ADM

2. Cooler Master Storm Alcor : http://www.ekupi.hr/Cooler-Master-Storm-Alcor-4000-dpi-USB-mis-578987.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

P.S. ako ko ima prijedlog za nesto slicno tome za namjene koje sam gore naveo neka kaze :) Hvala unaprijed  :thumbs:
« Zadnja izmjena: 21. Veljača, 2017., 04:14 Saren »

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Gaming periferija
« Odgovori #52 : 21. Veljača, 2017., 07:04 »
Izbjegavaj coolermaster. Imao sam dosta reklamacija s njima. Evo baš jučer odnio jedan miš i tipkovnicu gdje su plave ledice prestale raditi i više se ne mogu niti boje miješati...

*

bartul_9

  • ******
  • 3854
  • Welcome to the matrix.
Odg: Gaming periferija
« Odgovori #53 : 21. Veljača, 2017., 08:57 »
Ja imam ovakav, cudo je mis. Imas ga za oko 300kn.. Odlican je za sve namjene, i ima dosta opcija, kvalitetna izrada itd.

http://youtu.be/1QCv5ybS-lc


*

Saren

  • *
  • 110
Odg: Gaming periferija
« Odgovori #54 : 21. Veljača, 2017., 16:24 »
Hvala Vam na pomoci decki :)  :thumbs:  Znaci Coolermaster nista, hmm ok, ici cu sa ovim Echelonom onda :)  :thumbs:

Odg: Gaming periferija
« Odgovori #55 : 25. Veljača, 2017., 14:45 »
Nadam se da sam pogodio pravu temu ako nisam ispravite me.  :faca:
Hocu da uzmem novi dzojstik za PC, razmisljam se tjst vise sam zagrejan za dualshock 4 pre xbox360 controllera. Ima li neko vec iskustva sa njim na PC-u prvenstveno mislim na povezivanje preko bluetootha i koji bluetooth adapter bih trebao da uzmem , kao i njegovo punjenje, za xbox ov znam da nema komplikacija , samo ide plug and play. Uzimam radi igranja fife ,nba tako da ako ima nesto  " bolje " za uzeti a da ce parirati ovima sto sam naveo predlozite  ;)

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Gaming periferija
« Odgovori #56 : 25. Veljača, 2017., 16:52 »
Ne, ti ne planiraš uzet joystic nego gamepad. Prednost XBOXa je taj što je proizvod MSa i imati će uvijek za sve podršku dok PS to nije i zapravo im je konkurent. Steam radi na kompatibilnosti i gamepad od PS4 sada radi super, no ukoliko ne koristiš Steam mogao bi naići na neke određene probleme.


Što se tiče bluetootha gledaj da je v 4.0

*

bartul_9

  • ******
  • 3854
  • Welcome to the matrix.
Odg: Gaming periferija
« Odgovori #57 : 25. Veljača, 2017., 17:34 »
Za bluetooth trebas kupit dodatni USB stick koji kosta 200kn, imas ga u Santa Domenice. Ustekas taj stick u PC, pritisnes  PS tipku na DS4 kontroleru i to je to.

Stvar je vlastitog ukusa, ja obozavam DS4, al ni XOne kontroler nista ne zaostaje za njim, a kao sto je Hrvatina rekao ima vecu podrsku na PC platformi.


Odg: Gaming periferija
« Odgovori #58 : 28. Veljača, 2017., 11:33 »
Imam "situaciju" s Gamdias Ourea misem.  Dakle s desne strane misa se nalazi tipka kojom minjam svitlo od mouse wheel-a, medutim, takoder kad je kliknem promini mi se dpi osjetljivost misa. Ja sad nisan siguran da li je tako oduvik bilo jer ovo mi se dogada vec dugo vrimena ali mi ne smeta pa nisan trazija po netu. Samo me zanima da li se to moze prominiti da mi ta tipka sluzi samo za prominiti boju jer vec iman DPI tipku.

Odg: Gaming periferija
« Odgovori #59 : 11. Ožujak, 2017., 18:14 »
Bartul_9

Čemu tolike tipke sa strane miša ? Znam da su to programibilne tipke ali opet ih je malo previše. Kako u praksi to služi ?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9