HCL.HR

Gasenje racunara svakih 30 minuta

  • 7 Odgovora
  • 2762 Hitova
Gasenje racunara svakih 30 minuta
« : 23. Kolovoz, 2015., 10:41 »
Od jucer se bavim da rijesim problem a to je da gasenje racunara svakih 30 minuta ali to mi se desava od kada sam kupio novu napojnu i graficku i sad ne znam da li sam nesto propustio pa nisam spojio uglavnom nije da mi se random gasi racunar npr nekad kroz 10 minuta nekad kroz 1 sat nego bas kroz 30 minuta se ugasi(otprilike prema mojim preracunima) , racunar se sam ugasi bez bsod ili na monitou da dobijem kakav warning sam se ugasi i da ga upalim nece...i onda sam uzeo centralnu da vidim da nije koji kabal izasao ili i samo se racunar upali!
poslije sam provalio foru da ako centralnu okrenem horizontalno racunar ce se sam upaliti, sve dok je vertikalno nema sanse da ga upalim pokusavao sam i srafcigerom da dadnem spoj na maticnu da ga upalim nema teoretske sanse, e sad nakon kada ga okrenem horizontalno ovo se pojavi:

Udjem u bios i idem boot menu i stavim da mi pokrene sa hdd

I pokrene i racunar radi bez problema ponovo i opet se ugasi nakon 30 minuta i meni opet valja okretati horizontalno i opet ici u boot menu i tamo staviti da mi pokrece sa hdd....
Takodje da napomenem, racunar ce se ugasiti bilo da ja budem samo na internetu ili da budem u igrama , racunar ce se ugasit kroz 30 minuta bez obzira sta ja radio
« Zadnja izmjena: 23. Kolovoz, 2015., 10:55 Monday »

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Gasenje racunara svakih 30 minuta
« Odgovori #1 : 23. Kolovoz, 2015., 12:11 »
Promjenio si napajanje i od onda takvi problemi, očito je ono glavni sumnjivac. Da nešto nisi dobro spojio nebi ti se htjelo paliti.

Koje točno komponente imaš, koje točno napajanje? Probaj posuditi od nekoga drugo napajanje, ako bi radilo sve OK onda reklamiraj svoje

Odg: Gasenje racunara svakih 30 minuta
« Odgovori #2 : 23. Kolovoz, 2015., 12:54 »
Promjenio si napajanje i od onda takvi problemi, očito je ono glavni sumnjivac. Da nešto nisi dobro spojio nebi ti se htjelo paliti.

Koje točno komponente imaš, koje točno napajanje? Probaj posuditi od nekoga drugo napajanje, ako bi radilo sve OK onda reklamiraj svoje

Napojna: Silver Power 500W 80+
Procesor: i3 3240 3,4Ghz
Ram: 1x8GB DDR3 1600 G.SKILL RipjawsX
Graficka: Sapphire HD 7870 2GB
Maticna: Asus H61M-C

Video: https://www.youtube.com/watch?v=qv-viqp1B4M

Evo video kako pokusavam upaliti ali nista sve dok ga ne okrenem horizontalno on ce se sam upaliti, mogu i slikati unutra u maticnu ali sve sam prikljucio jedino ako ja ugasim racunar na shut down tamo u start e onda se moze upaliti na dugme ali kad se on sam ugasi nakon 30 minuta mogu ga jedino upaliti kad ga okrenem horizontalno.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Gasenje racunara svakih 30 minuta
« Odgovori #3 : 23. Kolovoz, 2015., 15:01 »
Nije to loše napajanje, oem je izgleda seasonic, samo uzalud ako nije ispravno. Kažem probaj neko tuđe napajanje, ako sve bude OK, onda reklamiraj svoje, jer ako je novo sigurno imaš garanciju. Ako je polovno, možda ti je netko podvalio

Odg: Gasenje racunara svakih 30 minuta
« Odgovori #4 : 23. Kolovoz, 2015., 15:50 »
Kupio sam ga polovno sa pika od covjeka koji je imao preko 1000 transakcija i koji nema ni jedan los dojam na svom profilu ne bi vjerovao da mi je podvalio losu napojnu, opet imam ja svoju staru kinesku ali ima li koje drugo rjesenje osim ovoga ?

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Gasenje racunara svakih 30 minuta
« Odgovori #5 : 23. Kolovoz, 2015., 15:59 »
Da ti netko multimetrom izmjeri napone napajanja... Ovdje imaš normalna odstupanja

Gle ako je problem sa strujom, paljenjem i gašenjem, a mjenjao si napajanje - što ti misliš u čem bi mogao biti problem?


Odg: Gasenje racunara svakih 30 minuta
« Odgovori #6 : 23. Kolovoz, 2015., 16:03 »
Sad sam gledao opet po maticnoj provjerio sam i 24 pin power da mi nije kako treba u slotu pa sam ga vadio i stavljao opet takodje i ram sam provjerio i cpu 4 pin e sad ako mi se ugasi onda cu uzet ovu staru kinesku i probati sa njom nema mi druge onda ako bude sa kineskom sve kako treba onda cu ovu vratit napojnu

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Gasenje racunara svakih 30 minuta
« Odgovori #7 : 23. Kolovoz, 2015., 16:05 »
Probaj, provjeri sve. Naravno prvo ištekaj iz struje

Inače HD7870 nebih baš držao na no-name kineskom napajanju, eventualno za probu, jer u idleu neće vući puno struje.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9