HCL.HR

Gigabyte GeForce GTX 460 problem sa hlađenjem

  • 14 Odgovora
  • 4196 Hitova
Gigabyte GeForce GTX 460 problem sa hlađenjem
« : 31. Svibanj, 2015., 20:15 »
Prije svega, pozdrav svima. Novi sam na forumu mada HCL pratim već dugo vremena. E sad, na temu.
Prije par dana sam uzeo GTX 460 (Gigabyte OC) verzija, i lik koji mi ju je prodao je rekao da grafička kao grafička nema problema, ni sa pregrijavanjem ni sličnim glupostima, samo da su ventilatori dosta bučni. (Ima onaj vražiji Windforce cooling sistem sa 2 ventilatora). E sad, čim je došla skontao sam da lijevi ventilator skoro da i ne radi, proklizuje konstantno i da ovaj desni hladi grafičku moglo bi se reći, sam. Danas sam uzeo i iskopčao taj lijevi ventilator jer mi je buka išla na živce i nisam mogao da tripim, a kontam da ako već i ne hladi, nema potrebe da stoji. Sad kad sam ga iskopčao i kad grafičku hladi jedan ventilator, temperature su iste, možda čak malo i bolje. Moje pitanje je, da li je problem ovo što je hladi samo jedan ventilator? Da naglasim, planiram brzo da tu "iznad" nje stavim jedan cooler od 120mm da izvlači toplotu direktno iz nje tako da što se vrućine tiče, ne bi trebala imati problema.
Unaprijed hvala! :clap:

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Gigabyte GeForce GTX 460 problem sa hlađenjem
« Odgovori #1 : 31. Svibanj, 2015., 20:18 »
Ovisi koliko je grafička opterećena s kojom igrom...

Nije baš idealno rješenje, ali ako nemaš drugoga... U krajnjem slučaju možeš posebno kupiti hladnjak za samu grafičku.
Svaki hladnjak ima svoj smisao i bilo bi dobro da su oba venta tamo gore, ovako ipak riskiraš pregrijavanje jednog dijela kartice

Odg: Gigabyte GeForce GTX 460 problem sa hlađenjem
« Odgovori #2 : 31. Svibanj, 2015., 20:23 »
Pa nije da joj vadim dušu. Ne igram igrice na nekim velikim rezolucijama i na nekim visokim podešavanjima. A što se tog coolera tiče, razmišljao sam da uzmem neki aftermarket cooler ali nemam baš 50€ za to. Jeftinije mi je da stavim taj jedan ventilator od 120mm da izvlači toplotu direktno iznad čipseta.

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Gigabyte GeForce GTX 460 problem sa hlađenjem
« Odgovori #3 : 31. Svibanj, 2015., 20:28 »
Shvaćam te, ali Windforce je dizajniran tako da na ključnim dijelovima koji se jako zagrijavaju ima 2 ventilatora kako bi mogao lako i brzo ohladiti karticu... Ti sad nemaš taj jedan od dva venta...

Probaj možda pronaći isti takav vent negdje na netu, to je vjerojatno jeftino.

Odg: Gigabyte GeForce GTX 460 problem sa hlađenjem
« Odgovori #4 : 31. Svibanj, 2015., 20:33 »
Ma da, nisu ludi, nema šta ali šta ću kad ne radi kako treba. Kažem ti, i kad "radi", proklizuje u mjestu i čisto sumnjam da ima nekog velikog uticaja na temperaturu. Inače, lijevi ventilator je u pitanju ako već nisam rekao. Probaću sutra da ga skinem nekako, možda će dobro staro podmazivanje da ga vrati u život. :D

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Gigabyte GeForce GTX 460 problem sa hlađenjem
« Odgovori #5 : 31. Svibanj, 2015., 22:24 »
Mogli bi ti se stvoriti problemi sa zagrijavanjem cim dođu ljetne vrucine, sada je vrijeme jos ok pa se ni komponente toliko ne griju. Napravi tako sa jednim 120mm ventom pa vidi jel stanje ista bolje, trebalo bi pomoci.

Odg: Gigabyte GeForce GTX 460 problem sa hlađenjem
« Odgovori #6 : 01. Lipanj, 2015., 09:09 »
Sinoć sam do 2 čitao forume u nadi da ću naći neko riješenje i neki lik je objasnio kako se skida ventilator i kako se podmazuju ležajevi. Jutros sam skinuo oba, očisto ih fino i onda ih podmazao, evo računar sad radi, i ne čuje se. I rade oba ventilatora. Sve super, kao da nikad nije bilo problema mada, znajući svoju sreću, neće ovo potrajati. I definitivno ću staviti još jedan cooler da izvlači toplotu iz nje, čisto da imam. :D

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Gigabyte GeForce GTX 460 problem sa hlađenjem
« Odgovori #7 : 01. Lipanj, 2015., 09:13 »
Drago mi je sto je sve na kraju dobro ispalo. :piva:

Odg: Gigabyte GeForce GTX 460 problem sa hlađenjem
« Odgovori #8 : 13. Lipanj, 2015., 09:26 »
Pozdrav OPET. Grafička je opet zakazala. Artifakti se pojavljuju, nekad i BSOD tako da nekad ne mogu ni da dođem do desktopa. Radila je normalno i sjećam se da sam WoT igrao kad me samo izbacilo iz igrice, naravno artifakti su odmah počeli da zezaju i od tada ne mogu da je uriktam. Šta mi preporučujete? Planiram da je pečem, nemam šta da izgubim a čuo sam da to čini čuda. 'bem ti Nvidia-u, kupim njihovu grafičku prvi put u životu i odma' problemi, AMD mi to nikad nije radio..

P.S. Imam i slike tih artifakata, pa ako kome treba, okačiću ih ovde.

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Gigabyte GeForce GTX 460 problem sa hlađenjem
« Odgovori #9 : 13. Lipanj, 2015., 09:30 »
Zato ja nikad ne bih kupio rabljenu grafičku jer nikad ne znaš sto je vlasnik s njom radio.
To nema veze s nVidiom nego s vlasnikom....
GPU ti je najvjerovatnije totalno crkla... Možeš probat pečenje no ono sluzi kao reballing koji u ovoj opciji neće biti nešto djelotvoran. Ako proradi onda imaš još par sati na njoj...
No svakako Skini cooler prije toga!

Odg: Gigabyte GeForce GTX 460 problem sa hlađenjem
« Odgovori #10 : 13. Lipanj, 2015., 09:32 »
A da, sve ima svoju cijenu. A lik mi se KUNE kako je pazio na grafičku i da kod njega nikad nije bilo problema..
Probaću da je pečem, nemam šta da izgubim. Bolje da je razvalim skroz nego da ništa ne pokušavam.
To znam, nego je l moram neki dio na njoj da pokrijem nekako il' je jedino bitno da cooleri i sva plastika budu skinuti?

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Gigabyte GeForce GTX 460 problem sa hlađenjem
« Odgovori #11 : 13. Lipanj, 2015., 09:36 »
Makni samo cooler i ako je ostala plastična zaštita na SLI i izlaznim konektorima.
Može se avatko kunut, ali jedino proba od 2 sata s teškim testovima bi me mogla eventualno natjerati da promislim o kupnji rabljene GPU.

Ispeći pa nam se javi i reci kako je bilo...

Odg: Gigabyte GeForce GTX 460 problem sa hlađenjem
« Odgovori #12 : 13. Lipanj, 2015., 09:46 »
Okej, hvala ti puno. Probaću sigurno, uzeću i novu termalnu pastu i staviti i nju nakon pečenja pa nek' bude šta mora biti'.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Gigabyte GeForce GTX 460 problem sa hlađenjem
« Odgovori #13 : 13. Lipanj, 2015., 11:05 »
Imaš i tutorial na hrvatskom na netu, također i masu YT clipova

Inače jest sumnjivo što ti je tako rano od kupovine krepala, ali opet ne mora ni biti do gazde jer jednostavno gpu je poprilično stara i ta generacija jednostavo sama od sebe lagano počela krepavat. Zato je nekad možda bolje uzeti i slabiju gpu ako je novija

Odg: Gigabyte GeForce GTX 460 problem sa hlađenjem
« Odgovori #14 : 14. Lipanj, 2015., 10:37 »
A ne vjerujem da sam je ja spržio. Imao sam HD 6670 i 2 godine je radila bez ikakvih problema, prodao sam je drugu i kod njega radi k'o sat. Ako ovu GTX jesam pokvario, nije namjerno mada čisto sumnjam. Imam neki osjećaj da je lik vidio da je grafička pred smrt, pa ju je možda malo "zapekao" čisto da joj da još koji mjesec života, taman dok je se ne riješi, a možda i griješim :D

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9